Začínalo se netradičně startem z kopce, což u těchto závodů není běžné, objevily se i překážky, jako střelba lukem nebo chůze ´na raka´ do náročného kopce. Jednou ze zajímavých disciplín byl i seběh sjezdovky pro paintballovou kuličku, pak výběh zpět na vrchol, kde bylo nutné nabít zbraň a vystřelit na predátora. Když se závodník netrefil, musel znovu běžet pro kuličku 300 m pod lanovkou. Kopcovitá trať vedla k místu, kde každý musel naplnit pytel minimálně o váze 6 kg a běžet s ním 8 km na zádech. Kdo nesplnil váhový limit pytle, musel při kontrole opět běžet sjezdovku dolů a nahoru. Šála velice dobře odhadl hmotnost a naplnil 6,5 kg, jeho týmový parťák Jakub Černý z Bělé nad Radbuzou měl na zádech 10 kg. Po těchto 8 km organizátoři připravili běh z kopce v korytě řeky, kde to hodně klouzalo a podmínky pro běh byly extrémní. Po prudkém klesání nastalo stoupání v korytu řeky, kde bylo nutné zdolat vodopády nebo sítě, šplhalo se po laně atp. Na závěr závodníky čekaly tři extrémní překážky Monkey bar, kruhy a mega vlna, které Šála bez zaváhání zdolal a díky tomu skončil na druhém místě za Slovákem Peterem Žiškou. Jakub Černý obsadil pěkné 36. místo.

Bohuslav Šála tímto děkuje všem za podporu, hlavně rodině a trenérovi karate Zdeňku Kubalíkovi za náročné samurajské tréninky, které posilují pevnou vůli. Bez toho by v závodě neuspěl. Autor: Josef Babák