Společný start všech kategorií proběhl hodinu po poledni. Tempa se ujal Ondřej Váchal, kontakt s ním drželi Radek Veselý a Martin Frei. S odstupem bojovali ve sněhu Ondřej Teska, Martin Voják a Lukáš Kobes známý ze závodů horských kol. Při prvním stoupání z Výhledů se na čele odpoutala dvojice Frei – Váchal, na třetí místo se propracoval Voják. Vedoucí Frei na druhého Váchala získal náskok 10 – 15 metrů, který se začal zvětšovat během ostrého stoupání od Tří křížků. V kopci na Sádek Váchala předběhl Voják. Freiův náskok na čele vypadal jistě, ale dvojice pronásledovatelů přidala na obrátkách. Váchal překonal krizi, během více než kilometrového klesání se dotáhl na Vojáka a na konci Capartic se trojice seběhla. „Na kluky jsem ztrácel v kopcích, ale v sebězích jsem to pouštěl na plné obrátky i v hlubokém sněhu, protože jsem věřil svým schopnostem i kvalitnímu obutí. Rozhodl jsem v seběhu zhruba pět set metrů před cílem, kde jsem za to „vzal" a rychlost z kopce jsem využil i v posledním stoupání, kde jsem si vytvořil rozhodující náskok," popsal zrod premiérového vítězství v seriálu Ondřej Váchal. Zástupce domažlických Mílařů finišoval v čase 34:06, o šest vteřin pomalejší byl jeho oddílový kolega Martin Voják. Na třetí místo se v závěru propadl Martin Frei (34:23) reprezentující AK Kroměříž. Na čtvrtého v cíli se čekalo více než minutu a půl. Tuto pozici obsadil Ondřej Teska z Lesů ČR Domažlice.

Poté už cílovou pásku v čase 36:06 protnul vítěz čtyřicátníků Norbert Švarc (Mílaři Domažlice), který v dalším nervy drásajícím souboji předčil o dvě vteřiny vítěze padesátníků Ivana Davida ze Stříbra. Pátým místem v hlavní kategorii a časem 36:22 si zpestřil přípravu biker Lukáš Kobes z Velosportu Domažlice. Po Švarcovi si v kategorii nad 40 let pro druhé místo doběhl jeho kolega z oddílu Vítězslav Fronk. Třetí příčku v této věkové skupině obsadil Pavel Majer z Domažlic. V padesátnících za Davidem doběhli závodníci z Postřekova. Druhé místo patřilo Petru Kuželkovi a bronz bral Pavel Beroušek. V šedesátnících nenašel přemožitele Jiří Královec (Mílaři Domažlice), který za sebou nechal druhého Milana Lukačišina z Klatov i třetího Karla Faita z AGP Domažlice. Na čtvrté pozici skončil hlavní organizátor závodu Jiří Konop z LK Tatran Chodov. Náročnou trať zvládl i František Mārz z Kouta na Šumavě, který vyhrál mezi sedmdesátníky.

Rovných čtyřicet minut potřebovala na zdolání trati vítězka ženské kategorie Jana Brantlová. Vítězstvím v tomto závodě si zajistila i celkový triumf v seriálu. Reprezentantka Mílařů a Velosportu Domažlice nedala ostatním šanci, vítězce kategorie nad 35 let Stanislavě Forsterové nadělila bez jedné vteřiny dvě minuty. Druhou v kategorii do 35 let byla Vendula Peteříková, hájící barvy ASK Slavie Praha, třetí pozici brala Vendula Fronková z AC Domažlice. Mezi ženami nad 35 let byla za Forsterovou nejrychlejší Veronika Poláková z Postřekova a třetí Marcela Bečvářová z Unionu Cheb. Do cíle se zdárně dostala i šestice, která trať obešla s holemi v rámci závodu Nordic Walking.

Capartická osma definitivně určila konečné pořadí seriálu, které bude slavnostně vyhlášeno 26. listopadu v Chodské chalupě na Hrádku. (ova)