Zástupce AC Domažlice Šimon Ekl se předvedl na věhlasném Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Přestože startoval až ve třetím rozběhu na 800 metrů, vylepšil si osobní rekord. Svůj rozběh ovládl a současné maximum na dva okruhy si tak posunul na hodnotu 1:55,68.

O tři dny později se závodilo na nově zrekonstruovaném stadionu Přátelství v Praze na Strahově. I na Přeborech Prahy se urodilo několik osobních rekordů regionálních zástupců. V závodě na jeden ovál (400 metrů) si věkem ještě junior Jan Peták z AC Domažlice doběhl pro „osobák“ za výkon 48.79 s. O kvalitu závodu se postarali Domažličtí i v běhu na 800 metrů. Tam se Martin Pivoňka ujal role vodiče, když oddílovým kolegům „odtáhl“ 500 metrů v předem stanoveném tempu. Z toho potom vytěžila osobní maxima hned trojice „půlkařů“ z AC. Jiří Gregor zaběhl 1:54,35, junior Martin Śilhavý 1:56,49 a dorostenec Jakub Karlach 1:58,81. O den později se v hlavním městě proběhl i Ondřej Váchal z Mílařů Domažlice, který se poměřil se soupeři ve svižném závodě na 1500 metrů. Do cíle nakonec doběhl v čase 4:07,43, což je jeho sezónní maximum pod širým nebem a zaostal tímto výkonem o vteřinu za absolutním osobákem.
V technických disciplínách utekla o jednu postupnou výšku medaile Matěji Klukanovi (A.C. Sparta Praha), který jako odchovanec AC Domažlice překonal laťku ve výšce 204 centimetrů.

Na stejném stadionu jako Přebory Prahy se pak za umělého osvětlení uskutečnil mítink Praga Academica. Kromě českých reprezentantů i zahraničních atletů se zde předvedl Ondra Váchal, který tentokrát zvolil start na trati 800 metrů. Vzhledem k tomu, že letos na 800 m ještě nestartoval, byl zařazen do třetího rozběhu. To ale reprezentantovi Mílařů Domažlice vůbec nevadilo, protože i zde se sešli kvalitní závodníci především z juniorské a dorostenecké kategorie. V parném dni, kdy se přes Prahu přehnala intenzivní bouřka právě těsně před startem závodu mužů na 800 metrů, vzali atleti za vděk příjemnější vzduch, který panoval po této přeháňce. Ondra byl v cíli čtvrtý v čase 1:58,81, což pro něj znamenalo premiérové překonání dvouminutové hranice a výrazný osobní rekord na pro něj spíše doplňkové trati. I díky tomuto výkonu se mohl podívat na nadcházející Dukla mítink, který byl zařazen v předprogramu druhého největšího tuzemského atletického mítinku Memoriálu Josefa Odložila.

Na pražské Julisce se ukázali Ekl, Pivoňka a Váchal. Ekl se „vešel“ do prvního běhu, kde měl tu čest startovat s objevem loňské sezóny a nadějným středotraťařem Filipem Sasínkem. Ten v A běhu zvítězil v hodnotném čase 1:47,85 když mu 600 metrů „odtáhl“ sparingpartner Matúš Talán. Domažlický středotraťař si do statistik zapsal výkon 1:57,31. V B běhu si sezónní maximum vylepšil Martin Pivoňka, který cíloval v čase 1:58,13. Výkon pod dvě minuty potvrdil i Ondřej Váchal, který se pod tuto hranici vměstnal podruhé za sedm dní, tentokrát o 67 setin.

V dresu Slavie Praha se pak na 400 metrů překážek ukázal ještě Jan Šnajdr. Odchovanec domažlické atletiky doběhl v tuzemské konkurenci na třetím místě v čase 53,78s, což byl „sezóňák“. Po vlastních výkonech mohli kluci sledovat nabitý program, kde se představila česká špička i zajimavé zahraniční akvizice. V tomto směru byl nejnabitější memoriálový závod na 1500 metrů. (ova)