O největší bodový přísun na konto Domažlic se z šestnáctičlenného družstva postaral Matěj Nádhera, který vybojoval celkem 18 bodů. Ve finále stovky byl druhý v čase 11.09, druhý byl i na dvoustovce v čase 21,89. V běhu na čtyři sta metrů obsadil druhé místo Jan Peták v čase 49.42. Další bodové žně měli Chodové v běhu na 800 m, kde byl Jiří Gregor druhý (1:57.22), Martin Pivoňka třetí, Šimon Ekl čtvrtý. Další body ve stejné disciplíně připsali Martin Šilhavý a David Špindler.

Na 110 m a 3000 m překážek Domažlice zastoupení neměly, v závodě na 400 m překážek čelil přesile závodníků Spartaku Praha Pavel Černý a připsal pět bodů.

Chodům se v posledních letech daří ve štafetách. Na 4x100 m kvarteto ve složení Fikrle, Richter, Tauer a Nádhera tentokrát skončilo druhé v čase 43.57, Pivoňka, Gregor, Peták a Valášek na 4x400 m doběhli třetí v čase 3:24.56.

V technických disciplínách sklízelo ve velkém body nakonec vítězné Kladno. Pro Domažlice vybojovali cenné bodíky Jan Tauer za druhé místo ve skoku vysokém (1,90 m) a za čtvrté místo ve skoku dalekém (6.55 m), René Hamberger za druhé místo ve vrhu koulí (15,87 m) a za osmé místo v disku (40.61 m), dále oštěpař Václav Carda (54,91 m) a kladiváři Tomáš Ott (44,31 m) s Martinem Federem (43,32 m).

V součtu získalo družstvo AC Domažlice v prvním prvoligovém kole celkem 163 bodů a v konkurenci osmi týmů skončilo druhé, o pouhé čtyři body za vítězným A.C. TEPO Kladno.

„Byl jsem mile potěšen týmovým výkonem našeho družstva. Vždy se něco zadaří více, něco se nepovede, a to potom v konečném součtu schází na příčku nejvyšší. Konečné druhé místo je skvělé, pro kluky je to výborná motivace do další části sezony. Věřím, že pokud zopakujeme výkon z prvního kola, určitě se budeme pohybovat v nejvyšších patrech tabulky I. ligy," hodnotí výsledek z úvodu sezony vedoucí družstva Petr Konop.

Těsné druhé místo dává šance opět po delší době zabojovat o baráž v Extralize družstev. To je jeden z cílů atletů z Domažlic. „V letošním roce se zde sešla skvělá parta, už od první soutěže jsme se navzájem povzbuzovali a hlasitě si fandili. První kolo naznačilo, že bychom se mohli prát o příčky nejvyšší, a tím pádem i o šanci postoupit do extraligy. Uděláme pro to maximum," slibuje tradiční opora družstva Martin Pivoňka.

Plnit své plány mohou atleti AC Domažlice hned v dalším ligovém kole, které bude 2. června hostit Stará Boleslav. (zš, tau)