VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostatní sporty

14.8.2015

Martin Hříbal je vítězem triatlonu Pecácký železňák

Pec pod Čerchovem – Ve znamení zvýšeného počtu startujících a kvalitnějších výkonů se nesl třetí ročník stále populárnějšího triatlonu Pecácký železňák. Ten společně s kamarády zorganizoval ředitel závodu Karel Vohradský.

14.8.2015

Chodové se zúčastnili ultramaratonu v Kladně

Kladno – Pětice vytrvalců z Chodska se na přelomu července a srpna dostavila na kladenské Sletiště. Mezi třicítkou borců na startu závodu na 48 hodin nechyběli Roman Psůtka a Petr Solnička. Součástí bylo i Mistrovství ČR na 24 hodin, jako štafeta se zúčastnili domažličtí ultramaratonští ´hobíci´ Lukáš Böhm, Josef Štefek a Petr Kolář.

13.8.2015

Chodské slavnosti završí jubilejní Chodská 1500

Domažlice - V neděli 16. srpna od 16.30 pořádá atletický oddíl AC Domažlice na Městském stadionu Střelnice jubilejní 50. ročník atletického mítinku Chodská 1500. Součástí mítinku budou i další běžecké a technické disciplíny.

2.8.2015

Rally Příbram zrušena. Závodit se má v Klatovech!

Klatovy – Neuplynulo ještě příliš času od ukončení 50. Rallye Šumava Klatovy a 24. Historic Vltava Rallye a už se před Pošumavský automotoklub Klatovy staví nová výzva. Odřeknutí středočeské Rally Příbram zredukovalo domácí šampionát na pouhých pět podniků, což se Autoklub ČR rozhodl řešit jednáním se stávajícími pořadatelskými týmy o uspořádání náhradní soutěže.

1.8.2015

Rallyekrosový seriál Chodský čakan je už za poločasem

Domažlice – Již pět závodů absolvovali v APM Automotive Racing Aréně účastníci devítidílného mezinárodního rallyekrosového seriálu Chodský čakan, jehož pořadatelem je Motorsportklub AMK Domažlice. Tuto neděli, 2. srpna, se uskuteční již šestý závod, a tak se už rýsuje, kdo má naději na zisk trofeje v jednotlivých divizích.

1.8.2015

Týnští vodáci závodili na kanále v Troji

Praha – Na kanále v pražské Troji se ve dnech 26. a 27. července závodilo. Víkend byl ve znamení bojů nejen v Českém poháru, ale i v Mistrovství České republiky ve vodním slalomu závodníků do 23 let a Mistrovství České republiky ve vodním slalomu dospělých.

1.8.2015

Jiří Voják byl nejrychlejší i na dráze

Horšovský Týn – Doslova peklo zažívali ve středu 22. července v podvečer běžci, kteří se odhodlali ke startu na 1. ročníku Horšovskotýnské pětky, která se konala na atletickém stadionu v městě na Radbuze. Organizátoři rozdělili startovní pole podle výkonnosti na dvě skupiny a tak v 19:00 vyrazili na rozpálený horšovskotýnský ovál borci, u kterých se čekal výsledný čas pod hranicí 20 minut. Během tohoto prvního běhu panovalo úmorné počasí, kdy rtuť teploměru vystoupala až k 35°C. Naštestí se závodníci mohli alespoň v cíli každého kola občerstvit a zchladit vodou.

1.8.2015

Voják zvládl dva závody za den

Dolany /VÝSLEDKY/ – Za poměrně velké účasti běžců z Domažlicka se v sobotu v Dolanech konal jubilejní 10. ročník Běhu přes Vorlíky, v posledních letech zvaný jako Memoriál Rostislava Votýpky. V Dolanech se tradičně daří Jiřímu Vojákovi z Kouta na Šumavě. Drží tam traťový rekord (27:37), a ačkoli ho letos nevylepšil, radoval se i tentokrát z vítězství.

1.8.2015

Pohárové překvapení. Domažličtí baseballisté porazili Hrochy!

Domažlice – Baseballisté Wolfs Domažlice se postarali o velké překvapení, když se dostali mezi nejlepších osm týmů České republiky. V utkání 3. kola Českého poháru porazili na domácím hřišti extraligový tým Hrochů Brno 7:5, a vrátili tak soupeři dva roky starou porážku.

1.8.2015

Kuželkářský oddíl TJ Havlovice slaví pětadvacet let

Havlovice – Před pětadvaceti lety se začala psát historie jedné z bašt kuželkářského sportu na Domažlicku. Dne 5. července 1990 se na kuželníku v Havlovicích konala zakládající a ustavující schůze oddílu. Ten měl tehdy pouze jedenáct členů. V současnosti malou vesničku spadající pod Domažlice reprezentuje celkem pět družstev dospělých!

31.7.2015

ADAC - Bayerwald - Rallye Classic představí krásná auta

Domažlicko – Tento pátek, 31. července, budou Domažlickem projíždět účastníci prestižní mezinárodní jízdy pravidelnosti ADAC-Bayerwald-Rallye Classic, jejímž pořadatelem je AC Bad Kötzting a spolupořadatelem na českém území Veteran car club Domažlice.

31.7.2015

Domažličané přispěli k úspěchu Plzeňského kraje

Plzeň - Více než 2300 mladých sportovců ze čtrnácti krajů České republiky se v Plzni v průběhu čtyř červnových dnů utkalo na Hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže v 18 sportovních odvětvích. Skvěle si v boji o 150 sad medailí vedli sportovci z Domažlic. Triatlonista Tomáš Plojhar získal stříbro a dařilo se také plavcům.

31.7.2015

Domažlice mají jednu mistryni republiky

Domažlice - Oddíl plavání Jiskry Domažlice zúčastnil Letního Mistrovství ČR, které se pro různé věkové kategorie konalo v Praze, Brně a Zlíně.

31.7.2015

Domažlický plavec Fait zářil v Tachově!

Tachov - Na sklonku května se v bazénu v Tachově konal sdružený krajský přebor v plavání deseti a jedenáctiletého žactva. Jiskru Domažlice reprezentovala pětice dívek ve složení Barbora Šmejkalová (15., 18. a 3 x 19. místo), Karla Mazancová (7., 9., 13., 16., 17. a 20. místo), Alžběta Krumlová (5., 7. 3 x 8. a 9. místo), Adéla Vítovcová (2., 3., 3 x 4. a 6. místo) a Simona Šlajsová (3., 4., 2 x 5., 6. a 9. místo). Za chlapce Domažlice v ročníku 2005 reprezentoval Martin Fait, který všech šest startů proměnil v zlatou medaili a k tomu si ve všech závodech vylepšil osobní rekordy. „Holky plavaly dobře. Škoda, že ve štafetách dvakrát skončily čtvrté. A to, co předvedl Martin, je neuvěřitelné," uvedl trenér Luboš Hochmuth.

31.7.2015

V Domažlicích se plavalo o ´republiku´

Domažlice - Plavecký bazén v Domažlicích hostil krajské přebory dvanácti, třinácti a čtrnáctiletého žactva v plavání. Závody byly nominační na mistrovství republiky. Domácí se v konkurenci Plzeňského a Karlovarského kraje neztratili.

20.7.2015

Domažlická Střelnice patřila celý týden tenisu

Domažlice – Ani fotbal, ani volejbal. Domažlická Střelnice patřila celý minulý týden tenisu. Na kurtech LTC Domažlice se této hře věnovalo dvaaosmdesát dětí ve věku od šesti do patnácti let. Dělo se tak v rámci stále oblíbenější akce Týden s tenisem.

18.7.2015

Baseballisté Wolfs děkují hasičům

Domažlice – Nepříjemný protivník čekal v sobotu baseballisty Wolfs Domažlice před zápasem Českomoravské baseballové ligy s Hlubokou nad Vltavou na domácím baseballovém hřišti pod Vavřincem – vosí hnízda na střídačkách. „Chtěl bych tímto poděkovat profesionálním hasičům z Domažlic za bezpečné odstranění těchto hnízd a rychlou pomoc," uvedl Josef Schneider z klubu Wolfs. I když oba zápasy Českomoravské ligy pro domažlické dopadly nepříznivě (2:18 a 14:24), případné zdravotní následky pro oba týmy po napadení nespokojenými „domácími" vosami mohly skončit hůře. ⋌(paze)

18.7.2015

Letošní Davis Cup vyhrál Babylon A

Domažlicko – Celkem pětatřicet družstev se letos na Domažlicku zapojilo do amatérské tenisové soutěže. Suverénním vítězem se stal A – tým Babylonu, jemuž patří velká gratulace a přání mnoha úspěchů v oblastním klání na podzim!

17.7.2015

Filip Knopp opět závodil v Rakousku

Bad Goisern – Loni jste si v Domažlickém deníku mohli přečíst reportáž o závodu Salzkammergut Trophy. Jedná se o náročný cyklistický závod s mezinárodní účastí, který se koná každým rokem v červenci v rakouském Bad Goisernu. Minulý rok se ho poprvé zúčastnil i Filip Knopp z Domažlic na své jednokolce. A nevedl si špatně, o čemž svědčí jeho patnácté místo v závodě mužů.

17.7.2015

57. Přebor Chodska v tenisu

Domažlice – Ve dnech 18. až 20. července se v Domažlicích uskuteční již 57. ročník Přeboru Chodska – Memoriálu Svati Böhma. Tento tradiční turnaj mužů v tenise, který patří mezi nejstarší v České republice, je i letos, stejně jako v předchozích čtyřech letech zařazen do druhé nejvyšší kategorie „B" a bude se opět hrát na šesti antukových kurtech Na Střelnici.

17.7.2015

Kreuz nedal penaltu a soupeř slavil!

Nový Kramolín – Za účasti sedmi týmů se v sobotu v Novém Kramolíně uskutečnil 21. ročník Memoriálu Ing. Josefa Běhounka v malé kopané. Ten už tradičně pořádal domácí Notor Club.

14.7.2015

Nový Rallycross cup domažlické diváky nenadchl

Domažlice – Areál domažlické APM Automotive Racing Arény hostil nově vzniklý seriál nazvaný Rallycross cup o pohár firmy Chlazení Novák, jenž si jako svůj cíl vytýčil stát se mezičlánkem mezi amatérskými hobby závody a rallyekrosovým mistrovstvím republiky. Motorsportklub AMK Domažlice nebyl pořadatelem tohoto závodu, ale pouze zapůjčil trať a zajistil většinu pořadatelského sboru i nezbytnou asistenci sanitního vozu a hasičů z SDH Domažlice.

14.7.2015

Skvělý Fait. Co start, to medaile!

Jablonec nad Nisou – Plavecký oddíl TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou byl pořadatelem Letního poháru deseti a jedenáctiletého žactva. Mezi nejlepšími plavci z dvaašedesáti oddílů z Čech nemohla chybět malá výprava závodníků z Chodska.

3.7.2015

Prvoligoví volejbalisté Domažlic znají soupeře

Domažlice – Domažličtí volejbalisté v uplynulé sezoně dosáhli historického úspěchu v podobě postupu do I. ligy. Proto s napětím očekávali, jak bude vypadat rozlosování této druhé nejvyšší české soutěže, které volejbalový svaz zveřejnil v půlce června.

1.7.2015

Kondor Bike Team zve na 5. Chospílský cykloton

Postřekov – Kondor Bike Team Postřekov zve na 5. Chospílský cykloton, který se uskuteční v sobotu 4. července v ´Chospílu´ za Postřekovem. Zápis účastníků od 13:00 hodin, start závodu v 15:00. Startovné 100 Kč, ženy zdarma. Muže čeká 5 okruhů a 4 x střelba, ženy 3 okruhy a 2 x střelba. Trať vhodná pro horská kola. Cyklistická přilba je povinná. Občerstvení zajištěno. 

1.7.2015

Velkou cenu Domažlic vyhrál Lukeš

Domažlice /VÝSLEDKY/ – Obliba Velké ceny Domažlic rok od roku roste. Dokládá to stoupající počet účastníků. Na sedmý ročník podniku dorazilo do lesoparku Škarman 229 závodníků rozdělených do osmnácti věkových kategorií. Jelo se nejen o poháry, medaile a věcné ceny, ale i o body do Pošumavské ligy horských kol a Becker cupu. Největší ozdoby byli ´eliťáci´ Daniel Lukeš a Jan Beneš, oba role favoritů nakonec také potvrdili.

1.7.2015

Spurter nečekaně vyrazil do úniku a chystá svatbu

Domažlice – Hned čtyři cyklisté stáje AC Sparta se na společném česko-slovenském mistrovství v Žilině vešli do první třináctky závodníků kategorie Elite. Nejlépe na devátém místě skončil Pavel Stöhr a od jedenácté do třinácté příčky se srovnali Jindřich Dlask, Jan Stöhr a Martin Červenka. Přesto největší pozornost v průběhu deštivého závodu na 200 kilometrů poutal ze sparťanů Jiří Nesveda.

27.6.2015

FOTO: Turnaj v Holubči vyhrála Hostouň!

Holubeč /FOTOGALERIE/ - Za účasti šesti týmů se v Holubči konal turnaj v malé kopané pořádaný tamním Traktorem Holubeč. Z vítězství se letos radoval tým Hostouně. Jak to na turnaji vypadalo, lze vidět ve fotogalerii. 

22.6.2015

Pouťový turnaj v Horní Kamenici vyhrál Stod

Horní Kamenice – O pouti v Horní Kamenici se uskutečnil už 44. ročník pouťového turnaje trojic v nohejbalu, pořádaný organizací TJ Sokol Horní Kamenice na tamních antukových kurtech.

18.6.2015

Kuželkáři Kdyně B postupují do divize!

Kdyně – To, že sezona v podání kdyňských kuželkářů byla úspěšná, se nezasloužili jen a pouze třetiligisté, kteří na poslední chvíli „vystoupili z vlaku mířícího do konečné stanice s názvem Sestup". Hlavně k tomu přispělo kdyňské ´béčko´, které vyhrálo krajský přebor a zajistilo si postup do Západočeské divize.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies