Semošická pouť. Stane se tradicí?

O uplynulém víkendu se v Semošicích uskutečnila pouť, v jejímž programu si mohl každý najít něco pro sebe.

27.11.2009 1

Semošická pouť. Stane se tradicí? Foto: Daniel Dietz

Již v pátek 13. listopadu se konal v Semošické hospodě první ročník pouťového šipkového turnaje. Celkem se jej zúčastnilo šestnáct hráčů.

Byli rozlosováni do čtyř skupin, každá sehrála tři kola. Dva hráči s nejmenším počtem naházených bodů postoupili do skupin A1 a A2, další dva hráči do skupiny B. Tuto skupinu vyhrál domácí Jan Greiner ml. První dva hráči ze skupin A1 a A2 se utkali ve finále o věcné ceny. Na třetím místě skončil František Šlajch ml., druhou příčku obsadil Josef Kozina. Vítězem celého turnaje se stal zkušený Zdeněk Pergler, který byl odměněn pohárem. Sponzorem turnaje byla Semošická hospoda a firma Klempířství Presl.

V sobotu se hrálo pouťové utkání ve fotbale na dvakrát 35 minut, v němž nastoupili ženatí proti svobodným. Nakonec vyhráli ženatí v poměru 6:5. Večer od 20.00 hod. následovala zábava v Semošické hospodě.

V neděli se konala mše svatá před kapličkou na návsi. Mši sloužil horšovskotýnský farář Prchal. Řekl, že mši venku sloužil naposledy před 20 lety. Mše se zúčastnilo přibližně padesát místních, ale i lidé odjinud. O pouti nechyběly ani střelnice a houpačky.

Sponzory celé Semošické poutě byla Semošická hospoda a SDH Semošice . Vše proběhlo v pořádku a počasí nám přálo. Příští rok bychom chtěli takovou
pouť uspořádat znovu a navázat opět na tradici.