VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o svátcíchh za kulturou?

DOMAŽLICKO - O Vánočních svátcích můžete zajít nejen na půlnoční, ale i na koncert nebo do kina

23.12.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Zdeněk Koza

Vánoční svátky nemusíte strávit jen doma u televize nebo návštěvami u příbuzných a přátel. Po celém okrese se chystá řada zajímavých akcí, na které vás tímto chceme pozvat.

Neděle 23. 12. Oblíbenou akcí se v Horšovském Týně stal Vánoční jarmark na náměstí. Od 9 do 18 hodin můžete nakupovat ve stáncích s tradičním vánočním zbožím i voňavým a předvším horkým občerstvením, ale také sledovat bohatý doprovodný program. Úderem 17. hodiny se pak stovky lidí opět shromáždí u zvonice, kde horšovskotýnští ochotníci a děti z pěveckého sboru z místní základní školy sehrají živý betlém. Středověké duo Elthin můžete slyšet poprvé od 13 hodin pod stromečkem na domažlickém náměstí. Před jejich dalším vystoupením stihnete ve 14 hodin také vánoční hru Na káře až do Betléma v podání kejklířského divadla Komedianti na káře. V kdyňské synagoze začíná v 19 hodin adventní koncert vokálně–instrumentální skupiny Zebedeus.

Pondělí – Štědrý den Betlémské světlo předávají v dopoledních hodinách skauti u postranního vchodu do arciděkanského kostela v Domažlicích. Domažlické kino Čakan připravilo pro děti i dospělé na štědrý den pohádku Past na žraloka. Promítá se ve 13 a v 15 hodin. Pro Betlémské světlo si můžete přijít také do kostela Všech svatých v Horšově, kde se navíc od 14 hodin koná Vánoční mše pro děti. Betlémské světlo tu bude k dispozici od 12 do 15 hodin. Filmovou pohádku Ratatouile promítá horšovskotýnské kino od 14 hodin. Krátkou vánoční zpěvohru pro Ježíška sehrají děti v Hříchovicích. Začátek je v 16 hodin. Bohoslužba pro děti a přespolní začíná v arciděkanském kostele v Domažlicích v 16.30 hodin. Tradiční půlnoční mše pak ve 24 hodin. Půlnoční mše začíná v kostele sv. Petra a Pavla v H. Týně ve 23 hodin. V holýšovském kostele sv. Petra a Pavla se od 23.30 hodin zpívají koledy, ve 24 hodin začíná Půlnoční mše svatá. V Hostouni začíná Půlnoční mše svatá v kostele svatého Jakuba přesně o půlnoci. Úterý – 1. svátek vánoční Slavnost narození Páně začíná v 8.30 hodin v kostele sv. Petra a Pavla v Holýšově.

Středa – 2. svátek vánoční Vánoční setkání na Korábu pořádají kdyňští turisté. Ve 13 hodin mají sraz u Škarmanky. Vánoční koncert plzeňské křesťanské skupiny Quo Vadis začíná v hostouňském kostele sv. Jakuba v 15 hodin. „Nocturno s Mozartem“ je název koncertu, který se ve středu 26. prosince v 17 hodin koná v Erbovním sálu horšovskotýnského zámku. Hudba Wolfganga Amadea Mozarta zazní v podání sólistů Národního divadla v Praze: mezzosopranistky Dagmar Zvoníčkové, sopranistek Barbory Poláškové a Evy Charvátové a basbarytonisty Jiřího Přibyla, které na klavír doprovodí Irina Roměnská. V kostele sv. Mikuláše ve Kdyni začíná v 19 hodin Vánoční koncert skupiny Quo Vadis. Tradiční Vánoční koncert začínáv 16. hodin v kostele sv. Josefa ve Slavíkovicích. Účinkovat bude vokálně instrumentální skupina Zebedeus z Klatov.

Čtvrtek – sv. Štěpán Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby je na programu koncertu, který se ve čtvrtek 27. prosince od 17 hodin uskuteční v kostele svatého Petra a Pavla v Horšovském Týně. O vánoční zážitek se postarají Pěvecký sbor Čerchovan Domažlice, Komorní orchestr Musica Tusta, Iva Zahořová - varhany, Eva Müllerová - soprán, Lucie Kotlanová - alt, Petr Strnad - tenor, Kamil Jindřich - bas a samozřejmě dirigent Marek Vorlíček. Stejný program i obsazení má pak koncert v domažlickém arciděkanském kostele na náměstí. Začátek je v 19.30 hodin.

23.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

VÁCLAV A  LIBUŠE KRESLOVI vedou domažlickou restauraci Zubřina od r. 2005.

Základem je výborné jídlo a dobré pivo, lidé se pak vrací

Výstava v Galerii bratří Špillarů.
4

FOTO: V Galerii bratří Špillarů byla zahájena nová výstava

Nález mrtvé sestřičky se natáčel v ruinách továrny

Šumava – V neděli TV Nova odvysílá už pátý díl druhé řady Policie Modrava, který nese název Sestřička. I při jeho natáčení se událo několik perliček, o něž se s Deníkem podělil režisér a autor celého projektu Jaroslav Soukup.

Den bez aut v Domažlicích: debata, výstavy i hry

Domažlice – Pro děti i dospělé byl přizpůsoben komponovaný celodenní program pátečního Dne bez aut, který na domažlickém náměstí připravil spolek Chodsko žije. Ve stánku před radnicí si mohli příchozí vyzkoušet Kurz první pomoci zážitkem.

Do voleb zbývá měsíc, kandidátky zveřejněny

Plzeňský kraj – Za měsíc, 20. a 21. října zvolíme nové poslance. Vybírat budeme v kraji z 427 tváří.

Lup z chat skončil v křoví

Kdyně – Ve středu či čtvrtek se neznámý pachatel vloupal do zahradních chat ve Kdyni.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení