VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

24.12.2016

Dirigent Čerchovanu Marek Vorlíček: Rybova mše se má zpívat až po Vánocích

Domažlice – Známý umělecky vyzrálý pěvecký sbor Čerchovan vznikl 21. dubna 1901 z hudebního a pěveckého kroužku.

22.12.2016

Diagnoza Exitus vydala nové album

Domažlicko – Diagnoza Exitus, domažlicko-plzeňská rocková kapela, pokřtila své první oficiální, plně koncipované album. Nese název Deus Ex Machina.

19.12.2016

Klenečským kostelem zněl vánoční koncert

Klenčí pod Čerchovem - Klenečský pěvecký sbor Haltravan a zpěváci z postřekovského folklorního souboru vystoupili v sobotu odpoledne na tradičním vánočním koncertu v kostele sv. Martina.

17.12.2016

V Klenčí vystavují historický betlém mlynáře Martina Tauera

Klenčí pod Čerchovem – V objektu stáje Staré pošty v Klenčí je připraven program pro zpříjemnění adventního času.

AKTUALIZOVÁNO
14.12.2016

Česko zpívá koledy: V Domažlicích zpívalo 776 lidí

Domažlicko – Čtyři města v našem regionu dnes zpívají společně. Prohlédněte si aktuální fotografie ze zpívání v Domažlicích.

14.12.2016

Milavečtí ochotníci chystají premiéru

Milavče – Zkouška, to je název hudební love story s komediálními prvky, jejíž premiéru si pro své příznivce na tuto sobotu připravila parta ochotníků působících pod milavečským Spolkem Jiřího Bittnera.

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

7.12.2016

Do Horšovského Týna zavítá Čechomor

Horšovský Týn – Známá skupina Čechomor jako každým rokem vyjíždí už koncem listopadu na vánoční koncerty v rámci Čechomor Kooperativa Tour 2016. Tento pátek vystoupí i v kinosále v Horšovském Týně, a to od 19 hodin.

7.12.2016

Do azylového domu v Havlovicích zavítal František Radkovský

Havlovice – V nastalém adventním čase je v Domově pro matky s dětmi v Havlovicích živo.

6.12.2016

OBRAZEM: Lidé si v Poběžovicích užívali jarmark i hubaté krčmářky

Poběžovice – V sobotu se na nádvoří před Městským kulturním a informačním střediskem v Poběžovicích konalo Jarmareční hodování a adventní veselí.

5.12.2016

Gymnazisté připomněli Karla IV.

Domažlice – Ztemnělým sálem kina Čakan zní umíráček a shora sestupují postavy v historických kostýmech se svíčkami v rukou a míří na pódium. Když umlkne zvuk zvonu, mužský hlas oznamuje úmrtí krále Karla IV.

3.12.2016

Do Literárního shrabování přispělo 41 autorů

Horšovský Týn – Po roce se opět zaplnil sál Městského kulturního zařízení v Horšovském Týně a svá křídla zde roztáhly tři múzy – literární, hudební a výtvarná.

3.12.2016

Holýšovská výstava představí i betlémy ve skořápce oříšků

Holýšov – I Dům dějin Holýšovska se už nachystal na Vánoce. Od zítřka zde můžete navštívit Vánoční výstavu betlémů, kterou Dům dějin Holýšovska pořádá ve spolupráci s Betlémáři Plzeňska.

2.12.2016

V Poběžovicích zvolí nejlepší vánočky ve třech kategoriích

Poběžovice – Soutěž o Nej vánočku bude součástí sobotního Jarmareční hodování a adventního veselí, které se bude konat v sobotu 3. prosince od 14:00 hodin na nádvoří před poběžovickým MKIS.

1.12.2016

PODÍVEJTE SE: Sokolovna hostila vánoční výstavu

Domažlice /FOTOGALERIE/ - Vánoční výstava ručních prací členek Seniorského klubu TJ Sokol Domažlice se v úterý a středu konala v sokolovně.

30.11.2016

FOTO: Výstava handicapovaných umělců v Domažlicích

Domažlice /FOTOGALERIE/ - Dva klienti Sociálně terapeutických dílen sv. Josefa v Domažlicích vystavují svá výtvarná díla ve vestibulu městského úřadu v ulici U Nemocnice (Komerční banka).

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

28.11.2016

Mezi knihovníky jsou muži výjimkou

Domažlice /FOTOGALERIE/ – V úterý se čítárna knihovny Boženy Němcové zaplnila dobrovolnými knihovnicemi (a jedním knihovníkem) domažlického okresu, aby si na pravidelné každoroční poradě vyslechly novinky v technice vypůjčování knih a připomněly si některé nezbytné administrativní úkony s půjčováním knih spojené.

27.11.2016

OBRAZEM: Rozsvícení vánočního stromu předcházelo svěcení kříže

Koloveč /FOTOGALERIE/ - Kolovečtí mají za sebou hned dvě společenské akce.

27.11.2016

FOTO: Pod vánočním loučimským stromem zpívali andělé

Loučim– V sobotu 26. listopadu se v podvečer sešlo na loučimské návsi téměř 60 místních obyvatel, ale také návštěvníků z Pocinovic, Libkova, Domažlic anebo i z Plzně, aby se podívali na rozsvícení vánočního stromu a hlavně aby si vyslechli vánoční koledy v podání „dočasného pěveckého sboru dobrovolných andělů Aleluja" pod vedením přísného šéfanděla, který ovšem jaksi zapomněl zpívat.

27.11.2016

PODÍVEJTE SE: Z domažlické věže v neděli ráno opět zazněly roráty

Domažlice /FOTOGALERIE/ – V neděli se opět po roce rozezněly z ochozů domažlické věže roráty. Sváteční písně připomněly, že přišla první adventní neděle. Pětice muzikantů pod vedením kapelníka Domažličanky Jana Mlezivy opět vyšlapala 194 schodů a v půl osmé ráno zahrála z ochozu domažlické dominanty na všechny čtyři světové strany, na každou z nich dvě skladby.

26.11.2016

OBRAZEM: V Domažlicích rozsvítili vánoční strom

Domažlice /FOTOGALERIE/ - Více než tisícovka diváků se v sobotu v podvečer přišla podívat na domažlické náměstí na rozsvěcení vánočního stromku.

26.11.2016

V neděli v Domažlicích zazní poprvé roráty

Domažlice – V neděli okolo čtvrt na osm zazní z domažlické věže první letošní roráty – vánoční písně, které budou každou adventní neděli zvát na mši v kostele.

25.11.2016

Města a obce Domažlicka lákají na adventní akce

Domažlicko /PROGRAMY ADVENTNÍCH AKCÍ/ – O tomto víkendu začíná série kulturních a společenských akcí, které mají za cíl zpříjemnit předvánoční čas ve městech a obcích našeho regionu.

24.11.2016

Doctor Victor, předkapela slavných AC/DC, ordinuje v sobotu v Domažlicích

Domažlice - Česká rocková kapela Doctor Victor, která si v květnu zahrála v Praze na koncertě před hardrockovými mohykány AC/DC, se v rámci turné zastaví v sobotu 26. listopadu v rockovém klubu Death Magnetic v Domažlicích.

24.11.2016

Příběh památníku bitvy u Domažlic uspěl na festivalu

Domažlice, Benátky nad Jizerou – Na letošním 55. ročníku celostátního filmového festivalu Benátky filmových amatérů 2016 dostal cenu Gravotechu snímek domažlického filmaře Jana Nováka s názvem Příběh památníku bitvy u Domažlic.

23.11.2016

Malé MISS Juniorfest soutěžily na zámku o titul královny krásy

Horšovský Týn – Jako ozvěna skončeného filmového festivalu Juniorfest se v neděli v Erbovním sále horšovskotýnského zámku konala volba Dětské MISS Juniorfest 2016.

23.11.2016

Týdnem na Tasmánii ukončila Domažlická dudácká muzika měsíční australské turné

Domažlice, Tasmánie – Po měsíčním australském turné se Domažlická dudácká muzika vrátila v úterý odpoledne domů. Poslední týden jejího pobytu u protinožců patřil pobytu na Tasmánii.

23.11.2016

Holýšovští pokřtili novou knihu o koncentračním táboře

Holýšov – Známý holýšovský historik Jan Valeš vydal další knihu. Tentokrát ji sepsal společně s Liborem Schröpferem a nese název Pobočný koncentrační tábor Holýšov 1944 – 1945. Francouzské deníky.

21.11.2016

Sbor Čerchovan a sólisté přednesli Haydnovo Stvoření

Domažlice - Více než sedmdesátka zpěváků a hudebníků se podílela na nastudování díla Josepha Haydna Stvoření, které v neděli večer znělo arciděkanským kostelem v Domažlicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies