Kovář skóroval ve třetí minutě prodloužení a Indiáni tak nedělní souboj 44. kola s Jihočechy vyhráli na vlastním ledě 3:2.

„Pustil jsem tam elektrického úhoře a on proklouzl do sítě,“ popsal gól šťastný střelec. „V minulé sezoně se mi proti bráchovi dařilo, teď pořád nic. O to víc jsem rád, že šlo o vítězný gól,“ zdůraznil mladší z Kovářů.

V první třetině se třikrát měnil stav, vždy se trefili domácí, přesto po 20 minutách vedli jen 2:1.

Hned v úvodu souboje druhého týmu soutěže s třetím se po závaru před hostující brankou prosadil Stránský, když předtím další navrátilec z marodky Kratěna odkrytou svatyni Mountfieldu minul.

Střelu Hanzlíka z mezikruží pak čapl Jakub Kovář.

Divákům zatrnulo, když Marušáka zasáhl letící puk do krku, ale otřesený bek zápas dohrál.

A v 15. minutě přidali Plzeňští druhý zásah. Přesilovkovou kombinaci zakončil z úhlu nejproduktivnější hráč extraligy Duda.

Jenže hned o minutu později to bylo znovu jen o gól.

To v oslabení hráli domácí a nahození Langhammera od hrazení si do vlastní sítě nešťastně srazil bránící Straka.

Plzeňský gólman Mazanec vytasil lapačku proti ráně Pšurného a na Jakuba Kováře nevyzrál zblízka Vostřák.

Po pauze zase hostující gólman zlikvidoval ránu Petrušky vyslaného do brejku Modrým.

V dalším průběhu byli ale Plzeňští častěji trestáni, půl minuty se bránili ve třech proti pěti a Mazanec se musel činit. Pochytal devatenáct pokusů, zatímco jeho protějšek jedenáct.

„Ve druhé části jsme polevili v pohybu, což jsme doháněli všelijak a byli jsme za to trestáni,“ připustil plzeňský asistent Michal Straka.

I ve třetí části ještě i domácí přečkali dlouhé oslabení, když byl po faulu na Marka vyloučen Pitule na pět minut a do konce zápasu.

Mazanec se vytáhl proti střele Buriana zblízka a dorážce Ptáčka. Ale na střelu Červeného směřující v 52. minutě k levé tyči byl už krátký.

„Ránu jsem viděl, ale byla přesně umístěná,“ nevymlouval se brankář.

Zápas tak dospěl do nastavení a v něm při hře tři na tři rozhodl o vítězi Jan Kovář.

Indiáni se s Mountfieldem střetli na západě Čech podruhé v krátké době po sobě a zápas tentokrát vyzněl pro hosty příznivěji. „Před těmi tuším devatenácti dny byli domácí jasně lepší. Teď vezeme z Plzně bod, což se cení,“ liboval si asistent trenéra Milan Kupka. „Plzeňští měli navrch jen v úvodu, ale Jakub Kovář tým podržel,“ dodal.

Už v úterý čeká Indiány derby v Karlových Varech, v pátek hostí doma pražskou Slavii a týden završí v neděli ve Zlíně.

HC Plzeň 1929 – HC Mountfield České Budějovice 3:2 v prodloužení (2:1, 0:0, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Stránský (M. Straka, St. Pierre), 15. Duda (Kaberle, Jan Kovář), 63. Jan Kovář (Vykoukal) – 16. Langhammer, 52. Červený (Kuchejda, Burian). Rozhodčí: Jeřábek, Husička – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 8:7, navíc Petruška (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 6265.

Sestavy:

Plzeň: Mazanec – Vykoukal, Kaberle, Marušák, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Modrý, Frolo – Duda, Jan Kovář, Pletka – Stránský, Martin Straka, Kratěna – Michal Dvořák, Pitule, Johnson – Vostřák, M. Heřman, Petruška. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

České Budějovice: Jakub Kovář – J. Novák, Vydarený, Ptáček, Kranjc, Kolarz, Němeček, od 41. navíc Vráblík – Burian, Kašpařík, Šimánek – Gulaš, Langhammer, L. Květoň – Kuchejda, Mertl, J. Marek – Švihálek, Červený, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.