Drama v DNHL zdaleka nekončí

Domažlice – Do konce základní části hokejové DNHL zbývají pouhá dvě kola, přesto zdaleka není rozhodnuto. Ani víkendové 16. kolo nedalo odpověd na hádanku, kterým dvěma týmům zůstane v rukách „Černý Petr“ a nezahrají si play– off!

28.1.2011

Střídačka HC HP Sršni Domažlice.Foto: Deník/ Václav Tauer

AHC Devils - HC Trhanov 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)
Od začátku se hrál rychlý a útočný hokej v podání obou celků. První třetina skončila bez branek, druhá vyšla Trhanovu, když dal Beroušek dva rychlé góly. S koncovkou se trápící Devils na to nedokázali odpovědět, ba naopak Beroušek ještě do konce třetiny završil svůj hattrick. Ve třetí třetině stáhli Devils sestavu na dvě pětky a po trefách Kulhánka a Pechače snížili na 2:3, ale vyrovnání nepřineslo ani power–play v závěru.

Panthers Stod - HC Nýřany 2:2 (0:0, 1:0, 1:2)
V „plzeňském“ derby na sebe narazili stodští Panteři a Nýřany. Panteři bojují o účast v play-off, proto začali utkání s nasazením, ale soupeř, který nastoupil jen s devíti hráči v poli, se prvotnímu náporu ubránil a třetina skončila bez branek. Ve druhém dějství se Panterům po samostatné akci obránce Kláska podařilo vstřelit gól a ujali se vedení 1:0. S tímto výsledkem se šlo do kabin. Do třetí části utkání vstoupili Stodští s taktikou přidat gólovou pojistku, což se jim po shrumáži a následné dorážce podařilo a Frydrych zvýšil na 2:0. Zdálo se, že domácí tentokrát výsledek ubrání, ale dobře hrajícím Nýřanům se podařilo při přesilové hře snížit Kaliánem na 2:1 a v samotném závěru utkání, také v početní výhodě, dokonce Zahradník srovnal na konečných 2:2. Remíza znamená, že tři týmy na chvostu tabulky mají jedenáct bodů a mohou se dostat do play–off.

HC Poběžovice - SKP Domažlice 2:8 (1:2, 0:4, 1:2)
Od začátku byla k vidění rychlá hra, ale do kabin odcházeli spokojenější hosté, kteří vedli o gól. Ve druhé třetině se Poběžovicím nedařilo a dostali čtyři góly. Na začátku třetí řetiny domácí stačili korigovat, ale to bylo z jejich strany vše. Hosté pak ještě dva góly přidali. Branky: Hromada, Klíma – L. Kaufner 2, Benda 2, R. Kaufner, Mazanec, Havel, Krůta.

Rakon B - Ice Barons 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Domácí už mají účast v play–off jistou, do utkání nastoupili jen s osmi hráči základu a několika náhradníky včetně náhradního gólmana, což se odrazilo i na jejich hře. První třetina nabídla vyrovnaný hokej, oba týmy se dostávaly do zakončení jen příležitostně. Do druhé třetiny vstoupila rezerva Rakonu ve vlažném tempu, což hosty dostalo do sedla, a ti si vytvářeli herní převahu. V 19. minutě jeden z domácích obránců nezpracoval puk, zcela osamocený Feiner dostal přesnou přihrávku od Levitze a sám proti gólmanovi nezaváhal – 0:1. Domácí měli několik šancí na vyrovnání, ale selhali v koncovce. Ve 24. minutě, kdy hráli v oslabení, špatně vystřídali, čehož hosté využili, a řítili se tři na jednoho. Celým kluzištěm projel kanonýr Baronů Wutz a střelou nad rameno brankáře Pustiny zapůjčeného z AHC Devils upravil na konečných 0:2. Do třetí třetiny vstoupil Rakon ve svižnějším tempu, hosté se po většinu bránili a hráli na brejky. Domácí si i v nekompletním složení dokázali vytvořit několik stoprocentních šancí, které však nedokázali proměnit. Brankáři obou týmů během zápasu předvedli několik velmi dobrých zákroků. Rakon B tak prodloužil už pět utkání trvající černou sérii, kdy dokázal vstřelit jen jedinou branku. Hosté se díky této výhře posunuli díky lepšímu skóre na osmou příčku, která ještě zajišťuje play–off. O tom, kdo doplní osmičku týmů, se rozhodne v sobotu mezi Ice Barons s Pantery. V případě remízi mají naději Poběžovice, které by v neděli musely porazit Sršně.

HC HP Sršni - Old Lucky Boys 2:3 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Sršni podcenili první třetinu, hráli přiliš opatrně. Navíc chybovali v obraně, což "dědkové" vždy potrestali. Ve druhé třetině se domácí vzpamatovali, častěji stříleli, ale chybělo jim štěstí v zakončení. Rovněž měli problém uhlídat vyhraného Kobzíka, jednoznačně velkou oporou Old Boys. Sršni mohou kvitovat alespoň to, že se po delší odmlce gólově prosadila mladá lajna, kdy po přihrávce Jirky Sloupa dával Pája Kouřík konečně gól. Zápas nebyl nijak vyhrocený, hrálo se čistě bez častého vylučování. Old Boys znovu předvedli, jak moc dobře jsou na tom pozičně, zbytečně nebruslí, kdežto Sršni prezentovali otevřený útočný hokej. Oba týmy na sebe mohou narazit i v play - off, což by pro Sršně byl hratelnější soupeř, než Rakon B s jeho vynikajícím gólmanem, který až nazbrojí posilami ze soupisky, bude silný. Branky: Kouřík, Hana – Hika, Kobzík, Kurek.

10. HC Poběžovice ⋌16 3 2 11 43:85 11

Rozpis 17. kolo So 29. 1.: Old Boys Domažlice – Rakon B (8:00 - 9:45), HC Nýřany – AHC Devils (18:30 - 20:15), Ice Barons – Panthers Stod (20:30 - 22:15). Ne 30. 1.: HC HP Sršni – HC Poběžovice (16:00 - 17:45), HC SKP Domažlice – HC Trhanov (18:00 - 19:45).