Hokejisté SKP si upevnili vedení v DNHL

Domažlice /FOTOGALERIE/ - Hokejistům SKP vyšel vstup do druhé části sezony lépe, než pronásledovatelům z AHC Devils

23.12.2011

Z utkání hokejistů HC HP Sršni a HC Nýřany.Foto: Deník/ Václav Tauer

Zápasy 12. kola začala v domažlické Karpem aréně druhá část sezony Domažlické NHL 2011/2012. O největší překvapení se postarali v předehrávce ´Baroni´, kteří stejně jako v první části soutěže dokázali opět porazit úřadující mistry AHC Devils.

AHC Devils - Ice Barons 2:4 (1:1,0:2,1:1)
´Ďáblové´ měli hostům co oplácet, takže se do ´Baronů´ pustili hned od začátku. Ale do vedení šli hosté zásluhou Hofbauera. Domácím se do konce úvodního dějství podařilo vyrovnat po ukázkové kombinaci, na jejímž konci bylo duo Paluch a P. Tauer. Ve druhé třetině Devils útočili, ale nedokázali svoje šance proměnit, takže góly padaly pouze do jejich sítě a Barons zásluhou Faustina a Heusse vedli 3:1. Také ve třetí části zápasu dokázali Devils dostat soupeře pod tlak, ale z mnoha šancí se ujala pouze ta, při které Příbkovi nahrál na gól Bor - 2:3. V závěru se Domažličané připravovali na power play, jenže o početní výhodu je připravil trest za vysokou hůl zahranou brankářem. Devils přesto gólmana nahradili hráčem v poli, ale ´Baroni´ střelou přes celé hřiště rozhodli.

Sršni Domažlice - HC Nýřany 6:2 (1:1, 4:1, 1:0)
Sršni šli do zápasu s jasným cílem vyhrát. K tomu je nasměřoval hned v 1. minutě Cingroš, který chytře bekhendem tečoval puk do branky Nýřan. Jenže na to hosté vzápětí odpověděli vyrovnávací brankou a na začátku druhé třetiny šli dokonce do vedení. Až ke konci druhé třetiny opět Cingroš vyrovnal na 2:2. To Sršně povzbudilo a o pár vteřin déle poslal Wirt po přihrávce Kouříka domácí do vedení. Následoval velký tlak Sršňů, kteří gólmana hostů zasypali sérií střel. Z převahy vytěžil ve 27. minutě Hartl další gól a o minutu déle zvýšil vedení domažlického týmu Hana. O výsledku bylo rozhodnuto, třetí třetina tak byla o poznání klidnější. Ke konci ještě Kouřík střelou upravil stav zápasu na konečných 6:2.

HC SKP Domažlice - HC Trhanov 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Hned v úvodu duelu se uvedl nejlepší střelec soutěže Petr Beroušek, který překonal Kadlece v brance lídra tabulky DNHL a poslal ´dřevorubce´ do vedení. Ještě v první třetině ale Tomáš Vondrovic srovnal - 1:1. Ve druhém dějství našel skulinu pod hokejkou gólmana Trhanova otec střelce prvního gólu SKP Josef Vondrovic a do šaten se šlo za stavu 2:1. O vítězství SKP ve velké hokejové bitvě rozhodl v závěru Václav Benda. Čtyři minuty před koncem Trhanovští při power play odvolali gólmana a Benda střelou do prázdné klece zajistil SKP dvoubrankové vedení. Hostující Beneš pak stačil už jen snížit na konečných 3:2 pro SKP.

Pirates Domažlice - Rakon B 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Zápas poznamenala nízká účast ´Pirátů´, kteří dokázali poskládat pouze dvě pětky. Jejich nesehranost ještě v první třetině potrestal Jiří Bor, který vypíchl kotouč soupeři a nájezd zakončil přesnou trefou - 0:1. Do druhé třetiny domácí vstoupili mírnou převahou a po souhře Řezníček -Havlík druhý jmenovaný vyrovnal - 1:1. Jenže místo euforie z gólu ´Piráti´ upadli opět do letargie a za to přišel trest v podobě gólů Stingla a Bora. V závěru si rezerva Rakonu vedení pohlídala.

HC Poběžovice - AHC Panthers 3:1 (1:0,1:0,1:1)
Skóre zápasu otevřel až těsně před koncem první třetiny Klíma, druhý gól přidal hned na začátku prostřední části hry Bošek. Poté zůstaly šance nevyužity a delší dobu se hrálo bez branek. Ve třetí třetině ´Panteři´ snížili po trefě Vintra na rozdíl jednoho gólu, ale poběžovický Prexl třetím gólem drama nepřipustil.

Další výsledky: Old Boys Domažlice - HC Kanice 3:4.

12. AHC Panthers ⋌12 1 0 11 22:61 3

Nejlepší střelec: 1. Petr Beroušek (HC Trhanov) 20, 2. - 3. Martin Cingroš (HC HP Sršni), Jiří Kobzík (Old Boys) 10, 4. - 6. Roman Kulhánek a Lukáš Knický (oba AHC Devils), Jan Nový (Old Boys) všichni 9.

Produktivita: 1. Beroušek (Trhanov 20 + 4) 24, 2. Kobzík (Old Boys 10 + 7) 17, 3. Kulhánek (Devils 9 + 8) 17, 4. Nový (Old Boys 9 + 6) 15, 5. Kurek (Trhanov 8 + 6) 14, 6. Hana (HC Sršni 7 + 7) 14, 7. Cingroš (HC Sršni 10 + 2) 12, 8. Knický (AHC Devils 9 + 3) 12, 9. Janouš (HC Nýřany 7 + 5) 12, 10. Havlík (HC Pirates 6 + 6) 12.

23.12.2011 VSTUP DO DISKUSE

Vernisáž výstavy Zdeňka Martínka v domažlickém penzionu v Baldovské ulici.
13

FOTOGALERIE: První olejomalbou Zdeňka Martínka byl obraz mostu

Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.