Staňkovský kapitán Pavel Blacký odmítl drama

Plzeň – V 17. kole krajské soutěže v ledním hokeji potkal ve skupině C Staňkov svého okresního souseda, který se však v tabulce nachází na úplně opačné straně.

30.1.2017

Kapitán HC Staňkov Pavel Blacký odmítl drama a gólem na 1:4 zlomil odpor soupeře.Foto: Deník/ Václav Tauer

Dle předpokladů byli od počátku utkání aktivnější staňkovští hokejisté. Holýšov měl co dělat, aby odrážel jejich nápor, což se mu také z počátku dařilo. I když hodně namotivovaní domácí poměrně dlouho odolávali staňkovskému tlaku, přesto neuhlídali v 11. minutě svoji modrou čáru, od které tvrdě vystřelil Tomáš Petržík a jeho střelu usměrnil do domácí branky Petr Hoffman – 0:1.

Následně dostali ´Tempaři´ výhodu přesilové hry, v jejímž samém závěru vystřelil staňkovský Tomáš Nový a Josef Falout prokázal skvělý výběr místa, když neměl problém pohodlně dopravit odražený puk podruhé do domácí svatyně – 0:2. Půl minutu před koncem úvodního dějství nedokázal Holýšov vyhodit puk ze své obranné třetiny a Tomáš Kripppner našel křižnou přihrávkou Karla Tomáška, který do poloodkryté branky domácích potřetí skóroval – 0:3.

Ve druhé třetině staňkovští stále kontrolovali hru, lépe se pohybovali a kombinovali. V polovině utkání se i domácí radovali ze vstřeleného gólu, když puk po několika odrazech skončil v brance hostí – 1:3. Za tři minuty se však nadechl Pavel Blacký, jako správný kapitán staňkovského týmu, k velkému sólu přes celou délku hřiště a nekompromisní střelou nad rameno domácího gólmana zakončil – 1:4.

Závěrečné dějství mělo stejný obraz hry jako předchozí dvě třetiny. Staňkov měl převahu a domácí se často hraničními zákroky snažili již více neinkasovat. To se jim nakonec se štěstím podařilo. (vne)

HC Holýšov B – HC Tempo Staňkov 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)

Branky Staňkova: Hoffman, Falout, Tomášek, Blacký. Vyloučení Staňkova: Falout, Němec P. 4 min, Látal, Blacký 2 min.

HC Tempo Staňkov: Jan Brožovský – Petr Hoffman, Jiří Látal, Petr Němec, Pavel Blacký, Martin Kapitán, Tomáš Nový, Karel Tomášek, Tomáš Krippner, Libor Peteřík – Tomáš Petržík, Marek Přibyl, Ladislav Kabourek, Josef Falout.