HC Staňkov - HC Sokol Díly 8:3 (3:1, 0:2, 5:0)

Přestože oba týmy nastoupily v nekompletním složení, začalo se bruslit od začátku velmi svižně. Šance se střídaly na obou stranách, ale všem pokusům v úvodu zápasu chyběla přesnost. Až na začátku 10. minuty se prosadil po přihrávce výtečného Karla Tomáška staňkovský Tomáš Nový, který bekhendovou střelou zakončil nad náhradního brankáře hostů Miroslava Hojdu - 1:0. Díly však přispěchaly s bleskovou odpovědí a za dvacet sekund bylo po úniku rychlého Budweisera a trefě Škultétyho srovnáno. Domácí si však po chvíli vedení vzali zpět zásluhou Martina Kapitána a znovu asistujícího Karla Tomáška. Bezprostředně na to dostal Staňkov výhodu dvojnásobné přesilové hry, kterou využil již po třinácti vteřinách Petr Hoffman po akci Martina Kapitána - 3:1.

Druhá část zápasu přinesla hned v samém úvodu zdramatizování, když Hořký po přihrávce Matějky vstřelil kontaktní branku - 3:2. Dílští se začali více a více tlačit do útoku a v polovině zápasu bylo díky využité přesilové hře srovnáno. Skóroval Kouřík, asistoval opět Matějka. Staňkovští byli rádi, že do konce prostřední třetiny udrželi nerozhodný stav.

Závěrečná třetina doznala v pojetí Staňkova změnu a výsledkem bylo pět gólů v brance soupeře. Už po půl minutě vyslal Tomáš Petržík do samostatného úniku Petra Hoffmana, jenž ho úspěšně zakončil včasnou střelou mezi betony - 4:3. Za další čtyři minuty přišlo rozhodující odskočení domácích, kdy nejprve Karel Tomášek potrestal hrubku dílské obrany a z ostrého úhlu přesně trefil horní růžek branky a krátce nato se ocitl osamocen před brankou Pavel Blacký a na jeho rychlé ruce byl dílský gólman krátký - 6:3. Dílští povzbuzováni svými věrnými fanoušky sice nesložili zbraně a sympaticky se snažili utočit, ale když v závěru kvůli rozbité brusli přišli i o Volfíka, už neměli sílu odvrátit s ohledem na předvedený výkon příliš krutou porážku. Staňkov totiž v samém závěru přidal ještě dvě branky. Nejprve skóroval Petr Hoffman, jenž dokonal svůj první letošní hatrick za asistence z buly Martina Kapitána. A skóre ze strany Tempařů symbolicky uzavřel kapitán Pavel Blacký po krásné přihrávce od Karla Tomáška.

Staňkov tak napravil nečekanou ztrátu jednoho bodu z minulého kola.

HC Tempo Staňkov: Baar - P. Němec, Hoffman, Blacký, Tomášek, Kapitán, Nový, Peteřík, Falout Přibyl, V. Němec, Kabourek, Petržík.

HC Sokol Díly: Hojda - Kouřík, Volfík, Reiniger, Škultéty, Matějka, Budweiser, Blažek, Hořký, Brejcha, Rojt.

Branky: Hoffman 3, Blacký 2, Tomášek, Nový, Kapitán Škultéty, Hořký, Kouřík. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. (vne)