HC Staňkov si upevnil druhou příčku

Rokycany – V dalším kole skupiny D krajské soutěže mužů čekal hokejisty Staňkova na stadionu v Rokycanech soupeř z Příkosic. Staňkovští, kterým patří v průběžné tabulce druhá příčka, byli v utkání favoritem a tuto roli vrchovatě naplnili.

19.1.2015

HC STAŇKOV. Horní řada (zprava): Blacký, Látal, Peteřík, Reithar, Brožovský, Hoffman, Němec V., Němec P., Kabourek, Haas. Dolní řada: Falout, Přibyl, Petržík, Kapitán, Tomášek, Nový, Liebl. Foto: Deník/ Václav Tauer

HC Příkosice – HC Staňkov 2:8 (0:3, 1:2, 1:3)
Staňkovu skvěle vyšel vstup do utkání. Každé střídání totiž přineslo vstřelený gól. Během úvodní minuty se tak prosadily obě první pětky. Nejdříve bleskově dorážel Martin Kapitán a po něm zakončoval kombinaci Tomáš Nový. Za další dvě minuty přidal svoji druhou branku Martin Kapitán. Další průběh úvodní třetiny byl rychlým vedením hostů hodně ovlivněn.

Po přestávce se Příkosice oklepaly a začaly z rychlých brejků častěji ohrožovat branku soupeře. Jejich aktivita přinesla ovoce v polovině zápasu, kdy domácí útočník po krásné akci z pravé strany snížil. ´Tempaři´ však přišli opět s rychlou odpovědí. Nejprve se po vhazování prosadil Jan Brožovský, když zasunul puk z velkého úhlu za ležícího gólmana, a ještě v téže minutě zvýšil na rozdíl čtyř branek agilní Tomáš Přibyl.

V úvodu závěrečné části hry se rozjel po pravé straně staňkovský obránce Marek Přibyl a sólo zakončil přesnou střelou do horního růžku soupeřovy branky. Domácí sice ještě jednou skórovali skrytou střelou přes závar před brankou Staňkova. To však nemohlo odvrátit jejich porážku, kterou dvěma přesnými zásahy v závěru potvrdil staňkovský Petr Hoffman.

HC Tempo Staňkov: Jaroslav Baar – Petr Hoffman, Karel Tomášek, Pavel Blacký, Martin Kapitán, Tomáš Nový, Tomáš Přibyl, Josef Falout, Ladislav Kabourek, Jan Brožovský – Marek Přibyl, Vojtěch Němec, Jiří Liebl, Tomáš Petržík. Branky Staňkova: Kapitán 2, Hoffman 2, Nový, Přibyl M., Přibyl T., Brožovský. Bez vyloučení. ⋌(vne)

9. HC Zbiroh B ⋌14 1 4 9 35:69 6

Výsledky: Příkosice – Staňkov 2:8 (0:3, 1:2, 1:3), Díly – Holýšov B 1:1 (0:0, 0:1, 1:0). Příště So 17.01. ZS Koop: Bezdružice – Staňkov (10:45), Holýšov B – Kralovice (17:15). Ne 18.01. ZS Koop: Panasonic – Díly (17:15).

19.1.2015

Nález v jehličí: kožená brašna plná válečných dokumentů z Tachova Foto: Jaroslav Kubíček
10

Nález v jehličí: kožená brašna plná válečných dokumentů z Tachova

si v Domažlicích vybral čtyřiapadesátiletý občan Slovenské republiky, který si neváhal ustlat v těsné blízkosti bývalé tankové cesty pod benzinovou pumpou v Kozinově ulici.

Slovák si ustlal na silnici

Během pár hodin řešila policie tři vážné nehody

Plzeňský kraj – Tři vážné nehody během několika hodin řešili policisté v Plzeňském kraji. K první, bohužel smrtelné, došlo na jižním Plzeňsku.