Domažlice /FOTOGALERIE, TABULKA/ – Starší žáci HC Domažlice v posledních ligových kolech podali lepšící se výkony. Jak na tom skutečně jsou, přijel v sobotu do Karpem arény otestovat jeden z favoritů soutěže, HC Příbram.

22.1.2015

Z utkání starších žáků HC Domažlice a HC Příbram.Foto: Deník/ Václav Tauer

HC Domažlice – HC Příbram 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Svěřenci trenérů Davida Sekeráka a Jiřího Pavláska se čtyřikrát týdně věnují i přesilovkám. Poznat to bylo v 9. minutě, kdy Říha s asistencí Brože využil vyloučení Žoluděva, jednoho z mladších žáků v sestavě hostů, – 1:0. Radost z vedení Domažlicím vydržela dvě minuty. Pak ztratily puk, a Sirotek vyrovnal – 1:1. Poté Středočeši dostali výhodu přesilové hry. Domácí se ale obětavě bránili, a když po návratu Sedláčka z trestné lavice vyhráli buly, Baumgartner posunul puk na Brože a jeho střela od modré zapadla k tyči příbramské branky – 2:1. Ani z tohoto vedení se Domažličané neradovali déle než minutu a půl. Po chybě obránce vyrovnal Šťastný – 2:2.

V úvodu druhé třetiny hosté přidali a domácím nezbylo než faulovat. Po sedmi minutách hry však ve dvojnásobném oslabení ujel Říha a poslal ´pumy´ potřetí do vedení – 3:2. Ani tentokrát to ale nemělo dlouhého trvání. Pár vteřin po návratu vyloučeného Sekeráka hostující Sirotek překonal Vargu – 3:3. Nadále se šance střídaly, jenže Říha neviděl spoluhráče v tandemu, příležitost hostů zase zhatila Vargova lapačka. Domácím se pak bohužel bolestivě zranil Sedláček, pro něhož musela záchranka, aby mu mohli lékaři vrátit koleno zpět.

Hosté se v úvodu třetí třetiny na otřeseného soupeře vrhli ve snaze rozhodnout. Výhodu jim zbytečnými fauly nabídli Skrejval a Nguyen. Obě oslabení ale Chodové i díky výtečnému Vargovi přežili, a když v 57. minutě Říha nahrál Baumgartnerovi, jenž doklepl puk do odkryté klece, zase vedli – 4:3. Hosté v závěru odvolali brankáře, zamkli soupeře ve třetině, ale Říha jim v poslední minutě vypíchl puk, ukázal obráncům záda a rozhodl gólem na 5:3 o výhře Domažlic, která patří Patrikovi.

HC Domažlice: Varga (Zůna) – Baumgartner, Říha, Klement, Herlík, Nguyen, Skrejval, M. Blažek, Sedláček, Mašek, Š. Blažek, Havlovic, Špirk, Sekerák, Plšek, Brož.

Nejšikovnější mladí cyklisté jsou ze Staňkova a Klenčí

Mladí chovatelé z celého kraje se zúčastnili i přednášek o jednotlivých druzích chovaných zvířat

Mladí chovatelé se v Hoře Sv. Václava učili i bavili

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Újezdští vzpomenou na pilota V. P. Kirkhama

Újezd – Každoročně vzpomínají Újezdští na pilota americké armády Virgila Paula Kirkhama.

Domažlicko chystá májky, pálení čarodějnic i prvomájové průvody

Domažlicko – Region se chystá na první máj. Dobrovolní hasiči připravují stromy na májky, svobodná děvčata a děti chystají barevné pentle, stavějí se hranice na pálení čarodějnic a recesisté malují transparenty na prvomájové průvody.

Gymnastky Sokola Domažlice zahájily sezonu v Praze

Praha – Jako již tradičně zahajují jarní závodní sezónu gymnastky TJ Sokola Domažlice na mezinárodním závodu v gymnastickém dvojboji – Memoriálu Evy Bosákové v Praze.