HC Staňkov postupuje přes Holýšov B

Domažlice – Hokejisté Staňkova potvrdili ve čtvrtfinále play-off s rezervou Holýšova roli favorita. Po výhře 5:3 na zimním stadionu Kooperativy v Plzni zvládli i odvetu, když na ledě domažlické Karpem arény zvítězili 4:2.

15.3.2015

Z utkání hokejistů HC Tempo Staňkov.Foto: Deník/ Václav Tauer

HC Staňkov – HC Holýšov B 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Staňkovští vstoupili do odvety vlažně, přestože měli k dispozici kompletní tři pětky. Hosté se snažili jejich nevýrazného výkonu využít, vytvořili si několik dobrých brankových příležitostí. Staňkov sice kombinoval, ale do vyložených příležitostí se skoro nedostával, a tak si Holýšovští stále více dovolovali napadat rozehrávku soupeře, což se jim vyplatilo ve 12. minutě, kdy po hrubce domácí obrany lehce skórovali.

Druhou třetinu začal Staňkov přece jen lépe. Už po čtyřiceti šesti vteřinách bylo srovnáno zásluhou bekhendového zakončení Petra Němce – 1:1. V polovině zápasu se domácí ujali vedení díky průniku Jiřího Látala, který zakončoval přesnou střelou do levého horního růžku soupeřovy svatyně – 2:1.

Domácím se opět povedl vstup do poslední část utkání, kdy po minutě připravil Tomáš Nový střeleckou pozici pro Martina Kapitána, jenž prokázal dobrou orientaci před brankou a nasměroval kotouč za záda holýšovského gólmana – 3:1. Definitivní rozhodnutí přišlo ve 38. minutě, staňkovský Tomáš Petržík vyvezl puk do útočné třetiny a Karel Tomášek svižnou střelou do horní poloviny branky zvýšil na rozdíl tří branek – 4:1. Holýšov sice v nervozním závěru, kdy se vcelku zbytečně vyhrotilo několik střetů, ještě snížil, ale na více již pomýšlet nemohl – 4:2.

Hokejisté Staňkova zaslouženě postupují do semifinále, v němž se střetnou s Příkosicemi, třetím celkem po základní části. Semifinále se hraje v pondělí 16. března od 19:30 hodin na stadionu v Rokycanech, odveta je na programu v sobotu 21. března od 19:15 hodin v Domažlicích.

HC Staňkov: Baar – P. Němec, Tomášek, Látal, Kapitán, Nový, T. Přibyl, Blacký, Brožovský, Dvořák – M. Přibyl, V. Němec, Petržík, Kabourek, Falout, Peteřík.
Branky Staňkova: Němec P., Tomášek, Látal, Kapitán. Vyloučení: Přibyl M. 26 min., Blacký 10 min., Přibyl T. 4 min., Látal 2 min., Falout 2 min., Peteřík 2 min.⋌(vne)

15.3.2015

Zúčastnilo se jej 80 žáků z 11 škol.
19

Nejšikovnější mladí cyklisté jsou ze Staňkova a Klenčí

Mladí chovatelé z celého kraje se zúčastnili i přednášek o jednotlivých druzích chovaných zvířat

Mladí chovatelé se v Hoře Sv. Václava učili i bavili

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Újezdští vzpomenou na pilota V. P. Kirkhama

Újezd – Každoročně vzpomínají Újezdští na pilota americké armády Virgila Paula Kirkhama.

Domažlicko chystá májky, pálení čarodějnic i prvomájové průvody

Domažlicko – Region se chystá na první máj. Dobrovolní hasiči připravují stromy na májky, svobodná děvčata a děti chystají barevné pentle, stavějí se hranice na pálení čarodějnic a recesisté malují transparenty na prvomájové průvody.

Gymnastky Sokola Domažlice zahájily sezonu v Praze

Praha – Jako již tradičně zahajují jarní závodní sezónu gymnastky TJ Sokola Domažlice na mezinárodním závodu v gymnastickém dvojboji – Memoriálu Evy Bosákové v Praze.