HC Staňkov postupuje přes Holýšov B

Domažlice – Hokejisté Staňkova potvrdili ve čtvrtfinále play-off s rezervou Holýšova roli favorita. Po výhře 5:3 na zimním stadionu Kooperativy v Plzni zvládli i odvetu, když na ledě domažlické Karpem arény zvítězili 4:2.

15.3.2015

Z utkání hokejistů HC Tempo Staňkov.Foto: Deník/ Václav Tauer

HC Staňkov – HC Holýšov B 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Staňkovští vstoupili do odvety vlažně, přestože měli k dispozici kompletní tři pětky. Hosté se snažili jejich nevýrazného výkonu využít, vytvořili si několik dobrých brankových příležitostí. Staňkov sice kombinoval, ale do vyložených příležitostí se skoro nedostával, a tak si Holýšovští stále více dovolovali napadat rozehrávku soupeře, což se jim vyplatilo ve 12. minutě, kdy po hrubce domácí obrany lehce skórovali.

Druhou třetinu začal Staňkov přece jen lépe. Už po čtyřiceti šesti vteřinách bylo srovnáno zásluhou bekhendového zakončení Petra Němce – 1:1. V polovině zápasu se domácí ujali vedení díky průniku Jiřího Látala, který zakončoval přesnou střelou do levého horního růžku soupeřovy svatyně – 2:1.

Domácím se opět povedl vstup do poslední část utkání, kdy po minutě připravil Tomáš Nový střeleckou pozici pro Martina Kapitána, jenž prokázal dobrou orientaci před brankou a nasměroval kotouč za záda holýšovského gólmana – 3:1. Definitivní rozhodnutí přišlo ve 38. minutě, staňkovský Tomáš Petržík vyvezl puk do útočné třetiny a Karel Tomášek svižnou střelou do horní poloviny branky zvýšil na rozdíl tří branek – 4:1. Holýšov sice v nervozním závěru, kdy se vcelku zbytečně vyhrotilo několik střetů, ještě snížil, ale na více již pomýšlet nemohl – 4:2.

Hokejisté Staňkova zaslouženě postupují do semifinále, v němž se střetnou s Příkosicemi, třetím celkem po základní části. Semifinále se hraje v pondělí 16. března od 19:30 hodin na stadionu v Rokycanech, odveta je na programu v sobotu 21. března od 19:15 hodin v Domažlicích.

HC Staňkov: Baar – P. Němec, Tomášek, Látal, Kapitán, Nový, T. Přibyl, Blacký, Brožovský, Dvořák – M. Přibyl, V. Němec, Petržík, Kabourek, Falout, Peteřík.
Branky Staňkova: Němec P., Tomášek, Látal, Kapitán. Vyloučení: Přibyl M. 26 min., Blacký 10 min., Přibyl T. 4 min., Látal 2 min., Falout 2 min., Peteřík 2 min.⋌(vne)

15.3.2015

Bavorský malíř Alois Öllinger vystavuje v domažlické Galerii bratří Špillarů své obrazy. Expozice bude ke zhlédnutí do konce dubna.

Drahá voda obcím vadí. Rozdíl v kraji je i 50 korun za kubík

Hostouň – Tělocvična Základní školy v Hostouni hostila v sobotu Memoriál Miroslava Holinky ve stolním tenisu.

Poběžovičtí se bavili na svém již 14. Městském plesu

Poběžovice – Poslední poběžovický ples letošní sezony patřil městu Poběžovice.

Třináctiletý znásilnil desetiletého, od soudu dostal nejtvrdší možný trest

Klatovy – Ochrannou výchovu, což je nejpřísnější opatření, které může soud uložit nezletilému dítěti za spáchání trestného činu, uložil ve čtvrtek klatovský soud 16letému chlapci.

Hejtman ocenil kuchařku i údržbáře z Domažlicka

Plzeň, Domažlicko – Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard poděkoval za vynikající práci vybraným pracovníkům v sociálních službách organizací zřizovaných krajem. Ocenění v podobě pamětní medaile, děkovného listu a drobného daru si na krajském úřadě převzalo celkem 24 pracovníků a dva ředitelé.