Obhájce mistrovského titulu uspěl proti suverénním Pražanům poprvé v sezoně a svou domácí sérii protáhl na 13 výher v řadě. Dlouho bezbrankový duel rozhodl ve 49. minutě Tomáš Vlasák. Svoji pátou nulu v sezoně vychytal Matěj Machovský.

Před úvodním buly si krátkou slavnost užil Pletka, který v pátek vstoupil do Klubu hokejových střelců a byl to právě domácí kanonýr, který měl po Dudově přihrávce hned v prvních vteřinách obrovskou příležitost, radost z dalšího zásahu mu ale sebral pohotový zákrok Pöpperleho.

Sparta zpočátku až nezvykle chybovala, což pomohlo do další šance Dudovi ve čtvrté minutě, faul Pecha a zákrok gólmana Pöpperleho ovšem držely bezbrankový stav. Vzápětí Kratěna rozjásal tribuny, ale pouze ranou do boční sítě.

V osmé minutě uháněl v oslabení na Pöpperleho Straka, jehož naháněl Krejčík, i proto neměl více klidu do koncovky. Poté prověřil Pöpperleho bekhendem Tomáš Sýkora, na druhé straně kluziště minuly přihrávku před odkrytou branku Kumstát a po něm i Přibyl.

Začátek druhé třetiny přinesl šanci Tona, který však svůj chytrý pokus bekhendem nenamířil mezi tyče. Ve 28. minutě sice po Jeřábkově pokusu přišel první gól, sudí ho ale nemohli uznat, neboť krátce předtím hru přerušili pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Následovala pasáž plná soubojů, v níž měla Sparta často kotouč na hokejkách, jenže bez větších šancí.

Ve 34. minutě se při oslabení Plzně vyznamenal Machovský, jenž vychytal pokus Buchteleho. Krátce po skončení sparťanské přesilovky vyřešila Plzeň dobře přečíslení tří na dva, Duda ale v obrovské šanci nevyzrál na Pöpperleho. Ve 37. minutě bek Frolo vyslal dlouhou přihrávkou na zteč Lva, ten rozezvučel horní tyč sparťanské branky.

Po opatrnějším úvodu třetí části přišla možnost mladého domácího zadáka Moravčíka, v cestě mu stál znovu Pöpperle. Na druhé straně prostřelil po skrumáži v plzeňském brankovišti Machovského dorážející Buchtele, sudí Pavlovič sice ukázal do branky, ale následně zamířil na poradu k videorozhodčímu a ani tentokrát se skóre neměnilo.

Ve 49. minutě už však Plzeň vedla. Indiáni při signalizované výhodě mačkali Pražany až do té doby, kdy od modré čáry propálil vše před sebou Vlasák. Sparta se hnala za vyrovnáním, ale domácí pečlivě bránili své nejtěsnější vedení a uhájili ho i při závěrečné power play hostů, což jim vyneslo posun na druhou příčku.

Plzeň - Sparta Praha 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 49. Vlasák (Martin Straka, J. Jeřábek). Rozhodčí: Pavlovič, Turčan – Bádal, Charvát. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 7124.

Sestavy:

Plzeň: Machovský – J. Jeřábek, Boháč, Slovák, Moravčík, Mozík, Frolo – Kratěna, Lev, Martin Straka – Duda, Vlasák, Pletka – Indrák, Kašpařík, Schleiss – M. Dvořák, T. Sýkora, Pitule. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Sparta: Pöpperle – Pilař, Krejčík, Sičák, Švrček, Philipp, Kubát, Polášek – P. Ton, J. Hlinka, T. Rachůnek – Kumstát, Pech, Buchtele – Klimek, Rolinek, I. Rachůnek – Simon, Přibyl, Forman. Trenéři: Jandač a Moták.