Boj o titul nyní pokračuje v sobotu a v neděli zápasy v Plzni. A minimálně příští středu zavítají Škodováci znovu do Zlína k pátému duelu.

Zlínští poslali do hry hned kvarteto hráčů z marodky. Ovšem Linhart s Melenovským odstoupili z boje již v průběhu první třetiny.

A byli to znovu Plzeňští, kteří otevřeli skóre. Ve 4. minutě Kovářův křižný pas usměrnil zblízka do odkryté branky kapitán Straka – 0:1. „Viděl jsem u tyčky číhajícího ´Stráču´ a byl by hřích mu nepřihrát," komentoval Kovář svou jedenáctou asistenci v play-off. „Zlín přidal, duel je vyrovnanější," říkal plzeňský lídr.

Berani se ani potom do velkých šancí nedostávali. Ve 14. minutě se však prosadil Okál. Po Leškově přihrávce zpoza branky trefil pravý horní roh hostující svatyně – 1:1. Gólmana Mazance dokázali Berani překonat teprve po 73 minutách hry.

Velkou šanci zvrátit výsledek chvíli později spálil domácí Köhler. Mazance sice prostřelil, ale puk se od gólmanovy výstroje odrazil mimo tyče. Co se nepovedlo Zlínu, zvládla Škodovka na začátku druhého dějství. Po vyhrané buly vypálil od modré Hanzlík a Dvořák ránu ztečoval mimo dosah zlínského brankáře Sedláčka – 1:2.

Berani ještě zvýšili úsilí a tempo hry narostlo. Zvlášť při Vampolově trestu to před plzeňskou svatyní hořelo, ale vyrovnání se Berani dočkali až v závěru třetiny. Čajánek předtím v jasné pozici pálil mimo tyče a Čechovu střelu vytěsnil Mazanec. Jenže potom nešťastné vyhození Vampoly zachytil za brankou lišák Leška a dojíždějící Balaštík po blafáku Mazance už překonal – 2:2.

„Špatně jsem tu situaci odhadl, byla to moje chyba," omlouval se Petr Vampola.

Do přestávky ještě domácí soupeře sevřeli v jeho pásmu, ale k výhře se nepřiblížili. „Dvakrát jsme byli dole, ale nezabalili jsme to a rvali se o výsledek až do konce. Hráli jsme lépe než v úterý a štěstí se k nám nakonec obrátilo," prohlásil šťastný zlínský kapitán Petr Čajánek.

Ve třetí třetině zatrnulo domácím při výpadu Kováře a dorážce Hanzlíka. Hostující obraně zase pláchl do nájezdu Okál, ale Mazanec vytáhl skvělý zákrok lapačkou. S blížícím se závěrem třetí části přibývalo šarvátek. V závěru základní hrací doby, kdy byl vyloučen Leška, si Plzeňští vytvořili velký tlak, který ale domácí ustáli.

V prodloužení měli hosté další šance rozhodnout po šancích Straky a Kováře, ale Sedláček i se štěstím odolal.

V nájezdech si potom na gólmanovi Beranů postupně vylámali zuby Vampola, Kovář a Pletka. Po neúspěšných pokusech Čecha a Köhlera udeřil až Leška přesnou střelou k levé tyči.

Finále play off hokejové extraligy – 2. zápas:

PSG Zlín – HC Škoda Plzeň 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Okál (Leška, Zámorský), 38. Balaštík (Leška), rozhodující sam. nájezd Leška – 4. Martin Straka (Jan Kovář, Slovák), 23. Dvořák (Jiří Hanzlík, Lev). Nájezdy proměnili: Leška – nikdo. Nájezdy neproměnili: Čech, Köhler – Vampola, Jan Kovář, Pletka. Rozhodčí: Hribik, Pešina – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 6641 (vyprodáno). Stav série: 1:1.

Sestavy:

Zlín: J. Sedláček – Zámorský, Urbanec, Hamrlík, Linhart, Řezníček, Tesařík, Matějíček – Holík, Čajánek, O. Veselý – Balaštík, Leška, Köhler – Ondráček, Melenovský, Čech – Okál, Kostourek, P. Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.

Plzeň: Mazanec – Slovák, Jiří Hanzlík, L. Poživil, J. Jeřábek, Mozík, St. Pierre – Hollweg, Jan Kovář, Martin Straka – Kratěna, T. Sýkora, Pletka – Balej, Kašpařík, Vlasák – Vampola, Lev, Dvořák – od 21. navíc Petruška. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.