SKP Domažlice - AHC Devils 2:2 (1:0, 0:2, 1:0)

První třetina utkání týmů z čela tabulky, který nabídl mimo jiné i minisouboj dvou obávaných ´pětasedmdeátek´, čili ´ďábla´ Kulhánka a poslední dobou neviditelného Lenádra z SKP, vyšla lépe domácím. Ti dostávali soupeře pod tlak, avšak dokázali z toho vytěžit pouze jeden gól, kdy puk po nahození obránce Richarda Šeby propadl za Bejčkova záda. Ve druhé třetině led ovládli hosté, kteří momentálně v soutěži předvádějí asi nejlepší hokej se vším, co k této hře patří. Dvěma góly zvrátili vývoj zápasu, když nejprve potrestal fatální selhání domácí obrany ´džegr´ Devils s číslem 68 Uhlíř, který po Kulhánkem vyhrané buly nadvakrát v brankovišti doklepl puk za záda Jiřího Kadlece a následoval jej Kohel bombou od modré nad vyrážečku. Ve třetí třetině se v rychlém tempu bojovalo o každý kousek ledu a na obě branky se valil útok za útokem. Rozhodující pro další vývoj dramatu bylo, že ´policisté´ ustáli oslabení pět na tři, kdy měli skoro více hráčů na trestné lavici, než na protější střídačce. Těsný náskok ´ďáblů´ smazal vyrovnávací brankou na 2:2 Andrle, který střelou z mizivého úhlu poslal tvrzenou pryž o tyč za záda brankáře Bejčka.

HC Trhanov - HC HP Sršni 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)

Sršni předvedli v duelu proti Trhanovu opět skvělé nasazení. Přesně po jedenadvaceti vteřinách hry Šlais vybojoval puk, protáhl se mezi dvěma bránícími hráči a nahrál Hartlovi, který střelou do horního rohu brány otevřel skóre zápasu 0:1. Druhý gól přišel o minutu později, kdy do dvougólového vedení poslal Sršně Kněz střelou od modré po asistenci Michala Hany. Nasazení domácích, krom pár chvil, nepolevovalo ani v druhé třetině. Opět hned na úvod prostřední části hry se podařilo Sršňům skórovat, kdy byli ´dřevorubci´ pod tlakem, Dubský přihrál před bránu volnému Holzknechtovi a ten prostřelil domácího gólmana. Stejný hráč se zasadil i o další gól, když nahrál do jízdy Cingrošovi a ten po průjezdu celým hřištěm přesnou střelou zvýšil na 0:4. Domácí ovšem měli taky nebezpečné šance. Z jedné takové skóroval Folda po asistenci Burcala - 1:4. Ve třetí třetině hosté pokračovali ve svědomité hře, s klidnou rozehrávkou a následně se důrazně tlačili před bránu. V půli závěrečné třetiny navýšil vedení svého týmu kapitán Hana za asistence Dubského. Domácím se podařilo ještě snížit na 2:5 díky Linhartovi. Ovšem poslední slovo měli ´žlutočerní´, kdy se jim dvě minuty před koncem dařilo držet domácí pod tlakem, a Hiršl připravil šanci pro Rojta, který stanovil konečné skóre na 2:6.

AHC Panthers - HC Nýřany 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

V odvetě ´plzeňského´ derby vrátili hokejisté Nýřan svému soupeři ze Stodu a okolí porážku i s úroky a dokázali je porazit stejným brankovým rozdílem 5:0. Rozhodující roli měly přesilové hry, z nichž tři hosté dokázali využít, zatímco ´panteři´ při mnoha početních výhodách prakticky gólmana hostí neohrozili! Branky: O Zámečník 3, Janouš, Mrázek.

Další výsledky 18. kola: HC Kanice Rakon B 8:1, Ice Barons Old Boys 6:4, HC Pirates HC Poběžovice 6:3.

12. AHC Panthers 18 2 1 15 43:109 7

Příští kolo So 23.02.: Poběžovice Panthers (8:00 9:45), Nýřany Trhanov (12:15 14:00), Kanice Ice Barons (14:15 16:00), Old Boys Sršni (20:00 21:45). Ne 24.02.: Pirates SKP (18:15 20:00), Devils Rakon B (20:15 22:00).