AHC Devils – HC SKP 0:2 (0:0,0:0,0:2)
Oba celky nastupovaly k zápasu za mohutné podpory táborů svých fanoušků. Ti vytvořili pravou finálovou atmosféru. Po dvou třetinách vyrovnaného zápasu byl stav nerozhodný 0:0 a rozhodlo se v poslední třetině. První gól připravil Jiří Pejsar, když poslal puk ´po prknech´, a Anderle prostřelil Bejčka. V oslabení o tři minuty později přidal po samostatné akci druhý gól SKP Podestát – 0:2. Devils se snažili o zvrat, ale zkušený soupeř s Kadlecem v bráně si stav pohlídal.

Druhý zápas se hraje zítra, v sobotu 27. dubna od 18.00 hodin. Pokud Devils najdou recept a vyrovnají sérii, bude se rozhodovat v nájezdech.

Ice Barons – HC HP Sršni 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)
Barons vstoupili do prvního ze dvou zápasů o 3. místo lépe, když Heuss procpal puk mezi betony brankáře Červíčka. Jenže to byla jejich první a poslední branka. Domácí pak převzali iniciativu a diktovali tempo až do konce. Vyrovnání zařídil Millisderfer po asistenci Pavlíka. Do vedení Sršně dostal ještě v první třetině Cingroš, kterému přihrával Hana. Spolupráce těchto dvou hráčů byla znát i v druhé třetině, když si prohodili role a na 1:3 zvyšoval Hana. Poté si další asistenci připsal znovu Pavlík, když poslal gólovou přihrávku Cingrošovi. Na 1:5 upravil po přihrávce Millisderfera Hana, který ujel obráncům, počkal si na reakci brankáře a kličkou zasunul puk za jeho záda. Sršni nevypustili ani třetí třetinu. Vytvářeli si šance, ale padl už jen jediný gól z hole Millisderfera, když po přihrávce Holomoje projel celé hřiště a střelou pod břevno přidal šestou branku hostů.

Odveta je na programu v sobotu 27. dubna od 16.00.⋌(hal, ste)