Posledními zápasy skončila v Karpem aréně základní část Domažlické NHL. Ve 22. kole žádný z favoritů nezaváhal, takže je rozhodnuto, že čtvrtfinálovou osmičku tvoří Devils, Sršni, SKP, Kanice, Old Boys, Pirates a Rakon B. Týmy Poběžovic, Nýřan, Trhanova a Stodu si zahrají o umístění.

HC HP Sršni – HC Pirates 3:1 (1:0; 2:1;0:0)
V samém závěru základní části Domažlické NHL narazili ´Sršni´ v domažlickém derby na ´Piráty´. Poslední vzájemné měření sil domácí prohráli o gól a vše završila hromadná bitka, za kterou by se nemuseli stydět ani v opravdové NHL. Sobotní repríza však probíhala v podstatně klidnějším duchu a od začátku byla patrná převaha ´Sršňů´. Ti v 10. minutě v oslabení otevřeli skóre, když Kněz přihrál Cingrošovi a ten se trefil střelou k tyčce – 1:0. Tlak ´žlutočerných´ v obranném pásmu soupeře neustával a na začátku druhé třetiny překonal Málka dělovkou od modré Klásek – 2:0. Čtyři minuty před koncem druhé třetiny ještě navýšil náskok opět Cingroš, tentokrát za asistence Pavlíka. Po druhé pauze vedením ukonejšení ´Sršni´ ztratili tempo a hře neprospívala ani častá vyloučení na obou stranách. Jedné přesilovky využili hosté, když Libor Kaufner vyhrál buly, všiml si zakrytého výhledu brankáře a golfovou střelou vymetl pravý horní růžek Schröpferovy branky. Náskok se druhému týmu soutěže podařilo uhájit, navíc se prvnímu útoku ´Sršňů´ ještě podařilo vstřelit čtvrtý gól, ale protože padl těsně po závěrečné siréně, nebyl uznán.

AHC Devils – HC Poběžovice 4:0 (1:0; 3:0; 0:0)
Ani skvělý výkon brankářky Jitky Krouparové nebyl osmi poběžovickým ´auditorům´ v duelu s ´namakanými´ lídry soutěže moc platný. Devils i bez tří hráčů základní sestavy, ale už s uzdraveným M. Malzerem, sice od úvodních minuty tahali za kratší konec, ale po nájezdu Poběžovic, který musel zákrokem řešit Hrdlička, se ´Ďáblové´ probudili a po akci tria Kulhánek, Bor a Tochor, kdy posledně jmenovaný skóroval, šli do vedení – 1:0. Zápas rozhodla druhá třetina, kdy Domažličtí přidali tři góly. Nejprve Knický svým patnáctým gólem v sezoně využil Paulerovu přihrávku ke zvýšení rozdílu ve skóre. Třetím gólem si návrat na ledovou plochu po zranění osladil Malzer. Asistenci si připsal Tochor, který je s Borem nejlepším nahrávačem úřadujících mistrů. Za necelou minutu přihrál Hůrka Paulerovi a ten dal výsledku konečnou podobu, protože ve třetí třetině se už stav neměnil. Devils po základní části soutěže zůstali těsně pod magickou stovkou nastřílených branek a jako jediný tým získali více než 50 bodů. Poběžovice si zahrají ve skupině o umístění.

HC SKP Domažlice – Ice Barons 3:2 (2:1; 1:0; 0:1)
Protože už SKP měl pozici v tabulce jistou, mohl si dovolit komfort v podobě absence tří opor obrany, kteří odpočívali a léčili si zranění. To ´Baroni´ se ještě teoreticky mohli posunout až na čtvrté místo. Ale úvod vyšel domácím. ´Utržený vagon´ Lenárd se po sólu vřítil až před branku ´Baronů´ a zavěsil, střelou z mezikruží tečovanou obráncem jej následoval Vondrovic – 2:0. Hostům se podařilo do konce třetiny snížit, když Pirkenseer v brankovišti doklepl nahození za záda gólmana, ale ve druhé části utkání snajpr Vondrovic vrátil ´eskápečkům´ vedení o dva góly. Ve třetí třetině přibylo osobních soubojů, někdy i za hranici pravidel, to vše bez povšimnutí rozhodčích, což vyústilo v šarvátky, ale po skončení zápasu se oba týmy chovaly sportovně a hráči si podali ruce. Předtím ještě Heuss upravil výsledek na konečných 3:2.

HC Rakon B – AHC Panthers 5:0 (0:0; 5:0; 0:0)
Hokejisté Rakonu B použili v utkání s beznadějně posledním týmem soutěže personalisty doporučovanou sendvičovou metodu, kdy vám šéf zaobalí větu o snížení platu tím, jak jste dobří. V první třetině pro ´Pantery´ příjemná nula, v prostřední pak smrtících pět gólů, ve třetí opět nula. Dvakrát se do střelecké listiny zapsal Stingl, jednou Falout, Holomoj a pozadu nezůstal ani milavečský Lindros Němec.

Ostatní výsledky: HC Trhanov – HC Kanice 0:5 (0:1; 0:2; 0:2) Branky: Altman, Špirk, Cibulka, Herian ml., Herian st.

12. AHC Panthers ⋌22  2 0 20 36:115 6

Nejlepší střelci: 1. Petr Beroušek HC Trhanov 27, 2. Martin Cingroš HC HP Sršni 21, 3.- 4. Lukáš Míšek HC Poběžovice Roman Kulhánek AHC Devils oba 16, 5. – 7. Lukáš Knický AHC Devils, Jiří Kobzík Old Boys, Michael Heuss Ice Barons po 15, 8. – 10. Hana Michal HC HP Sršni, Tibor Lenárd SKP, Milan Skorka Old Boys po 14.

Nejproduktivnější hráč: 1. Beroušek HC Trhanov (27 + 7) 34, 2. Cingroš HC Sršni (21 + 8) 29, 3. Heuss Ice Barons (15 + 11) 26, 4. – 5. Kulhánek AHC Devils, Míšek Poběžovice oba (16 + 9) 25, 6. – 7. Lenárd SKP Domažlice, Kobzík Old Boys oba (15 + 8) 23, 8. Hana HC Sršni (14 + 8) 22, 9. Knický AHC Devils (15 + 5) 20, 10. Huber Ice Barons (11 + 9) 20, 11. Bor D. AHC Devils (9 + 11) 20.

Nejlepší nahrávači: 1. Miller (Old Boys) 12, 2. – 3. Heuss (Ice Barons), Bor D. (AHC Devils) oba 11, 4. – 10. Lenárd (HC SKP), Tochor a Kulhánek (oba AHC Devils), Huber (Ice Barons), Havlík (HC Pirates), Míšek (HC Poběžovice), Herian Jakub (HC Kanice) všichni po 9.

Chodovar čtvrtfinále – So 17. 03.: HC SKP – Pirates (12:30 – 14:15), HC HP Sršni – Rakon B (14:30 – 16:15). Ne 18. 03.: AHC Devils – Ice Barons (15:45 – 17:30), HC Kanice – Old Boys (17:45 – 19:30). So 24. 03.: Ice Barons – AHC Devils (18:15 – 20:15), Rakon B – HC HP Sršni (20:30 – 22:30). Ne 25. 03.: HC SKP – Pirates (17:45 – 19:45), HC Kanice – Old Boys (20:00 – 22:00).

O umístění – So 17. 03.: HC Trhanov – AHC Panthers (07:45 – 09:30), HC Poběžovice – HC Nýřany (20:30 – 22.15). So 25. 03.: HC Poběžovice – HC Trhanov (09:00 – 11:00), HC Nýřany – AHC Panthers (11:15 – 13:15). Ne 01. 04.: AHC Panthers – HC Poběžovice (09:00 – 10:45), HC Nýřany – HC Trhanov (11:00 – 12:45).