HC Trhanov – HC Rakon B 9:5 (3:3, 4:0, 2:2)

Trhanovští vinou velké marodky nastoupili pouze se dvěma kompletními útoky, a zopakovali si tak situaci, na kterou byli zvyklí po většinu loňské sezony. První třetina skončila divokou přestřelkou 3:3, když za Trhanov skórovali Hrubý a dvakrát Krčma. Za Rakon se dvakrát trefil Černý a jednou také Pivoňka. Ve druhé třetině ´dřevorubci´ na soupeře vlétli a čtyřmi brankami první lajny, v níž řádili Burcal, Hrubý a autor hattricku Krčma, zápas rozhodli. Poslední část už se jen dohrávala. Za hosty korigovali Pekár a Bor, za domácí podruhé v utkání ´pavouka v bráně´ Rakonu Antonína Rendla překonali Hrubý a Hano.

Ice Barons – AHC Panthers 11:0 (3:0, 5:0, 3:0)
Souboj prvního s posledním byl jednoznačnou záležitostí bavorského lídra soutěže, a to i přesto, že nastoupil do pole jen s devíti hráči. Čtyřmi góly a asistencí se zaskvěla česká akvizice Barons Pavel Voldán, po dvou trefách přidali Kolbeck a Fickerl. Mezi střelce se zapsali i Wütz a Herrler.

HC HP Sršni – HC Pirates 4:1 (1:1 , 3:0, 0:0)
Derby domažlických rivalů začalo hrubicí Sršňů, kterou Pirates potrestali. Sloup otálel s rozehrávkou, za brankou přišel o puk a Huml tváří v tvář Bartošovi skóroval – 0:1. Domácí, kteří se museli vypořádat s početnou marodkou, ale za pár minut vyrovnali. Odražený puk se dostal ke ´kubické skále´ Hiršlovi a jeho střelu od modré Millisderfer tečí usměrnil za Sikova záda. Protože kapitán Sršňů Hana v 18. minutě neměnil nájezd za Císlerovo podražení, čekalo se na další góly až do závěru druhé třetiny. Nejprve Pavlík z buly posunul na Rojta a jeho rána skončila za brankovou čárou. Na 3:1 dával Pavlík, který těžil z nahození agilního Millisderfera. Čtvrtý gól Sršňů zařídil Hana, když potáhl puk do útočného pásma, počkal si na najíždějícího Minaříka. Ten si zkušeně počkal na pohyb gólmana a střelou mezi betony zvýšil na 4:1. Ve třetí třetině přes šance na obou stranách už žádný gól nepadl. Tvrdě hraný duel se závěrečnou sirénou završila bitka Holomoje s P. Kurkem. I v něm domácí bek potvrdil nadvládu Sršňů.

HC SKP – HC Kanice 4:4 (2:0, 2:2, 0:2)
Zápas o čtvrtou příčku tabulky nabídl boj o každý centimetr ledu. V první třetině se ale prosazovali pouze domácí, kteří šli zásluhou Procházky a Lenárda do vedení – 2:0. Na začátku druhé třetiny snížil Herian, na což SKP odpověděl góly Pejsara a Podestáta. Kaničtí ale do konce třetiny snížili gólem Cibulky na 4:2. Poté rozhodčí poslali SKP do oslabení a tresty se přenesly až do závěrečné části. Kaničtí v nabídnuté přesilovce pět na tři vymíchali bránící hráče a Pták zadělal na drama – 4:3. Hosté se nakonec dočkali vyrovnání, když v čase 33:46 skóroval Adámek. Za zmínku stojí tři desetiminutové osobní tresty pro Procházku, Bendu a Podestáta udělené sudími za nesportovní chování.

AHC Devils – HC Nýřany 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Úvod vyšel Nýřanům. Ty ve 3. minutě poslal do vedení Greif, když po Janoušově příhře vysmýčil levý růžek Hrdličkova ´zařízení´. O pět minut později bylo vyrovnáno. Pauler vyvezl puk, jeho střelu ještě výtečný Dudík vyrazil, ale na dorážku Váchala už byl krátký. Ve 14. minutě šli domácí do vedení po bombě Bohuslava, jemuž nabil Pechač. Do prostřední části vstoupili lépe Devils, kteří soupeři dvěma góly v 18. minutě odskočili na 4:1. Nejprve skóroval Kurek po akci Tauera, vzápětí se kotouč po vyhraném vhazování od Knického dostal k Borovi a ten se nemýlil. Ve 23. minutě Nýřanští využili přesilovku, když Zahradníkem tečovaný puk přeskočil Hrdličku – 4:2. Závěrečná třetina byla v režii domažlického týmu, ale velkou překážkou byl Dudík, na něhož hosté po debaklu 0:14 z posledního vzájemného utkání do odvety vsadili. Ten za svá záda pustil už jen Bohuslavovu jedovku, kterou dvě minuty před koncem doznalo skóre konečné podoby – 5:2.

11. AHC Panthers ⋌12  1 1 10 22:88 4

Příště 14. kolo So 11.1. 2014: Rakon B – Pirates (14.15 – 16.00), SKP – Ice Barons (16.15 – 18.00). Ne 12.1. 2014: Trhanov – Kanice (10.00 – 11.45), HC HP Sršni – Nýřany (16.00 – 17.45), AHC Panthers – Old Boys (18.00 – 19.45), volno – AHC Devils.

Ligový výbor
• Rozhodnutí STK z 8. ledna – Vyhovuje se žádosti Jaroslava Malého z HC Rakon B o prominutí zbytku trestu po uplynutí poloviny trestu. Trest prominut podmíněně, pokud hráč do konce sezony dostane trest OK nebo TH za vyhrožování rozhodčímu atp., bude mu automaticky udělen trest na 10 utkání STOP včetně play – off s přenesením do další sezony.