Dvě porážky HC Holýšov v řadě

HOLÝŠOV - Hokejisté Holýšova odehráli v Plzeňském přeboru I. A třídy dva zápasy, ve kterých bohužel inkasovali porážky

19.2.2008

Ilustrační fotoFoto: Eduard Hromadník

HC Holýšov – HC E – Sports Radobičice 2:3 ( 1:1, 1:1, 0:1)

Jednalo se o velmi vyrovnaný zápas. Od poloviny zápasu byl Holýšov lepším týmem. Ve třetí třetině se snažili domácí o vstřelení vítězné branky, ale bohužel čtyři minuty před koncem potrestali hosté hrubou chybu v rozehrávce Holýšova a místo vítězství přišla porážka. Ikdyž byl Holýšov lepším týmem, do konce utkání se mu již nepodařilo skórovat.

HC Holýšov – Sokol Ves Touškov 4:7 (0:1, 3:3, 1:3)

Od začátku se opět hrál velmi kvalitní a rychlý hokej se šancemi na obou stranách. Bylo vidět, že na sebe narazily dva celky z čela tabulky. Jako první se radovali hosté, když v páté minutě skóroval Kalina 0:1. Ve druhé třetině postupně zatížili holýšovské konto dalšími góly dvakrát Kalina, Markov a hosté již vedli 0:4. V té době to vypadalo s Holýšovem zle, ale osm minut před koncem skóroval po ideální přihrávce zpoza branky Šmída Herajt – 1:4. O tři minuty později, ve vlastním oslabení po ideální přihrávce Míky ujel Mašek a blafákem nedal gólmanu hostí šanci – 2:4. Minutu před koncem druhé třetiny se Holýšov opět dostal do hry, když v přesilovce pět na tři skóroval po přihrávce Míky z blízka Polívka 3:4. Třetí třetinu začal Holýšov náporem, ale dva závary před brankou Staška gólem neskončily. Naopak při první vážnější akci Touškova skóroval Markov 3:5. Čtyři minuty před koncem vykřesal naději pro domácí po přesné přihrávce Rybáka ranou pod horní tyčku Beran – 4:5.Bohužel Holýšov o minutu později potrestal nejlepší hráč na hřišti, hostující Kalina, když prošel přes polovinu hřiště a skóroval – 4:6. Domácí vše vrhli do útoku, při hře vabank ujel opět Kalina a svým pátým gólem v zápase stanovil na konečných 4:7. „Určitě Holýšov nebyl horším soupeřem, dokonce bych řekl, že jsme si vytvořili víc gólových šancí než soupeř, ale neměli jsme hráče, jako je Kalina, který dokázal proměňovat své šance skoro stoprocentně,“ konstatoval po zápase trenér domácích Radek Špiller.