Klatovy postoupily do prvního kola výhrou v předkole na hřišti plzeňského Petřína, kde zvítězily gólem Jakuba Szedmáka z 86. minuty těsně 2:1. Třetiligová Jiskra předkolo poháru vynechala (byla nasazená rovnou do kola prvního).

Domácí fotbalisty, kteří v minulém ročníku dokráčeli až do druhého kola (V sezoně 2015/2016 dokonce až do kola třetího), ve kterém padli s prvoligovou Jihlavou (1:9), připravil do utkání místopředseda klubu a trenér rezervního celku Jiří Jánský, jenž nahradil na lavičce pro pohárového utkání chybějícího Milana Dejmka. V brance dostala šanci jasná jednička Jaroslav Rojík. V útoku se natěšeným divákům představil Jakub Szedmák, který do Klatov přišel před sezonou z exdivizní Sušice.

Trenér hostujícího celku Pavel Vaigl dal kromě tradičním stálícím v sestavě příležitost mladému brankáři Lukáši Brychovi nebo dvou posilám z Tachova – exligovému urostlému obránci Tomáši Hájovskému či forvardovi René Kropáčkovi, který před týdnem v přátelském utkání pomohl dvěma góly skolit juniorku plzeňské Viktorie (4:1).

Úvod utkání ale favoritovi příliš nevyšel, když hned po osmi minutách inkasoval. Domácí příznivce na zaplněných tribunách rozjásal záložník Daniel Pavlovič, který propálil třiadvacetiletého brankáře Jiskry. Klatovy brzká branka povzbudila a v první části úvodního poločasu si vytvořily ještě další tři šance ke skórování. Bohužel v koncovce nebyli domácí fotbalisté přesní, a tak přišel zákonitý trest. Ve 20. minutě totiž vyrovnal domažlický kanonýr René Kropáček a začínalo se prakticky od znova.

V atraktivním prvním poločase už ale diváci branku neviděli, a tak o postupujícím do druhého kola poháru, kde vítěz přitažlivého klání může narazit na prvoligové týmy (kromě Plzně, Sparty, Slavie, Zlína a Mladé Boleslavi – tyto týmy jdou do poháru až od třetího kola), muselo rozhodnout až druhé dějství.

A v tom se dařilo více Domažlicím. Nejprve po pěti minutách hry otočil výsledek na stranu svého týmu Milan Braun a v 65. minutě utkání navýšil vedení Jiskry agilní Petr Došlý, který proměnil nařízený pokutový kop. A když za další dvě minuty přidal čtvrtou branku hostí Jakub Blažek, bylo o vítězi třaskavé bitvy prakticky rozhodnuto. Klatovy se v závěrečné fázi zápasu sice snažily, ale ke korekci výsledku už to nevedlo.

Domažlice výhrou 4:1 a postupem do druhého kola vyrovnaly úspěch z minulého ročníku, kdy je ve stejné fázi soutěže po boji vyřadil severočeský Jablonec. Historickým maximem hrdých Chodů v samostatném Českém poháru ale zůstávají výsledky ze sezony 2013/2014 a 2014/2015, kdy se Jiskra prokousala až mezi šestnáct nejlepších týmů soutěže. V tehdejších osmifinálových soubojích hraných na dvě utkání nestačila na Viktorii Plzeň (0:3, 0:4) a o rok později na FK Teplice (0:4, 1:2).

TJ Klatovy 1898 – Jiskra Domažlice 1:4 (1:1)

Branky: 8. Pavlovič – 20. Kropáček, 50. Braun, 65. Došlý, 67. Blažek. Rozhodčí: Hányš – Tvrdík, Melničuk.

ŽK: 37. Janda, 53. Lukeš – 61. Boček, 80. Hejda. Diváci: 460. Hřiště: Na Rozvoji (Klatovy).

Klatovy: Rojík – Marek (70. Aizner), Cibulka, Tříska (54. Sojka), Krásný, Pavlovič, Janda (80. Urs), Vojtko, Diviš, Szedmák, Lukeš. Trenér: Jiří Jánský.

Domažlice: Brych – Hrubý, Hájovský (46. Teršl), Bauer, Chocholoušek (46. Hejda), Mužík, Braun, Blažek, Boček, Došlý, Kropáček. Trenér: Pavel Vaigl.

Ostatní známé výsledky 1. kola poháru MOL CUP: Havířov – Třinec 3:7, Jeseník – Opava 2:4, Mariánské Lázně – Viktoria Žižkov 1:4, Meteor Praha – Vlašim 1:4, Slatiňany – MFK Chrudim 1:3, Tišnov – Hulín 3:4, Zbuzany – Písek 2:3, Bohumín – Petřkovice 0:4, Brumov – Valašské Meziřící 0:3, Čáslav – 1. FK Příbram 1:2, Český Brod – Vltavín 3:4, Dobříš – Litoměřicko 1:0, Turnov – Benátky nad Jizerou 3:2, HFK Olomouc – Frýdek Místek 2:0, Hořovicko – Štěchovice 1:4, Hrobce – Brozany 2:3, Karlovy Vary – Králův Dvůr 0:3, Kolín – Ústí nad Orlicí 1:3, Kozlovice – Uničov 3:0, Louny – Sokolov 0:7, Malše Roudné – Benešov 0:5, Mohelnice – Prostějov 1:3, Mšeno – Dobrovice 4:2, Neratovice – Převýšov 0:2, Nový Jičín – Vítkovice 2:3, Sedlčany – Táborsko 0:5, Slavičín – Otrokovice 6:0, Polná – Znojmo 0:3, Souš – Varnsdorf 0:3, Ústí – Hlučín 1:2, Velká Bítěš – Vyškov 0:3, Velvary – České Budějovice 1:0, Vykáň – Ústí nad Labem 0:4, Ždírec nad Doubravou – Velké Meziříčí 1:0, Vysoké Mýto – Pardubice (přerušeno v 9. minutě pro silný déšt a bouřku, NT 25.7. v 17 hodin).

Zbývající zápasy 1. kola: Sobota 22. července 2017: Ostrá – Zápy, Živanice – Olympia Praha, Strání – Kroměříž, neděle 23. července 2017: Tasovice – Hodonín, Stará Říše – Líšeň, Červený Kostelec – Hradec Králové, Chomutov – Slavoj Vyšehrad.