Jiskra před rekordní návštěvou zvítězila

DOMAŽLICE - Po pětatřiceti letech se v Domažlicích hrálo divizní fotbalové utkání. Před 1620 diváky domácí Jiskra vstřelila dvě branky a zaslouženě vyhrála. První gól dal ve 30. minutě Martin Šot. Na konečných 2:0 upravil v poslední minutě Milan Janeček, který pět minut před koncem vystřídal právě Šota.

11.8.2007

Domažlický Martin Šot (vlevo v souboji s Podzemským) vstřelil první branku v divizním utkání proti Královu DvoruFoto: Deník/ Zdeněk Mifek

Po pohárovém zápase se Sokolovem byl opět překonán divácký rekord na Střelnici. První divizní zápas po 35 letech v Domažlicích zhlédlo 1620 diváků. I když na začátek zápasu museli kvůli technickým problémům s počítačem čekat téměř půl hodiny, nelitovali a pomohli vydatným fanděním Jiskře k dobrému výkonu a zaslouženému vítězství na Královým Dvorem.

Domažlice – Králův Dvůr 2:0 (1:0) Diváků: 1620

Úvod zápasu, stejně jako celý první poločas patřil fotbalistům Jiskry. Ve 4. minutě se v závaru před brankou dostali ke střelám Bublík a Šot, ale jejich pokusy hostující obránci zblokovali. V následujících minutách vyslal velmi dobře hrající Mifek několik centrů do vápna, které však obránci Králova Dvora odvrátili.

Hosté zahrozili poprvé v 9. minutě, kdy Mleziva vytáhl střelu jednoho z útočníků na roh.

V 17. minutě si se dvěma obránci na pravé straně pohrál Mifek, odcentroval na Šota, s jehož střelou si brankář hostí poradil, stejně jako s hlavičkou Tesaře po rohovém kopu o deset minut později.

Po půlhodině hry se zaplněná Střelnice radovala ze zasloužené vedoucí branky. Šámal vysunul Šota, který z 18 metrů vystřelil a tentokrát gólmana již překonal – 1:0.

Dvě minuty nato musel Mleziva likvidovat jednu z mála střel, které na něj hosté v prvním poločase vyslali.

O přestávce se Střelnicí opět nesl bouřlivý potlesk. Nyní jej sklidili fotbalisté, kteří divizi v Domažlicích hráli před 35 lety. Z rukou poslance Jana Látky, předsedy PKFS Romana Berbra aprezidenta oddílu Jaroslava Ticháčka obdrželi pamětní medaile.

Po změně stran měli více ze hry hosté, ale domácí mužstvo pozorně bránilo a nepouštělo hráče Králova Dvora k ohrožení Mlezivovy branky. To se hostům podařilo v 64. minutě, kdy domažlický gólman reflexivním zákrokem kryl hlavičku ze 4 metrů. Mleziva dokázal svůj tým podržet skvělými zákroky ve druhé půli zápasu ještě několikrát.

Čtvrt hodiny před koncem se hra srovnala a domácí se snažili míč držet co nejdále od své branky. V poslední minutě zápasu Kotlan vybojoval u rohového praporku míč, poslal přihrávku na malé vápno a Janeček, který vystřídal střelce první branky Šota, rozjásal fanoušky podruhé a pečetil vítězství Jiskry – 2:0.

Domažlice: Mleziva – Strejc, Tesař, Vacek, Paul – Černý (64. Kotlan), Šámal, Mach, Bublík – Šot (85. Janeček) a Mifek.

Trenéři: Miroslav Moravec a Petr Kuželka.