Fotbalisté SK Klatovy nestačili ve II. kole na kvalitní divizní tým z Mladoboleslavska – Dobrovice. Téměř šest stovek fanoušků v Klatovech vidělo pět branek, které padly do sítě domácích.

Klatovy – Dobrovice 0:5

První poločas připomínal hru kočky s myší. Dobrovice nastoupily na Klatovy hned od začátku, zaskočily je velice rychlou kombinační hrou, se kterou si domácí nedokázali poradit.

Hosté měli jasnou převahu, vypracovali si řadu šancí a klatovský gólman Rojík měl plné ruce práce.

Úsilí hostů korunoval první brankou v 17. minutě Rudolf. Ve 40. minutě se prosadil hlavou Osvald a stanovil tak skóre první půle. Klatovy až na šance Krejčího a Jůdy branku hostů neohrozily.

Druhou část začali Klatovští aktivněji a nebyli daleko k vyrovnání. Kadlec však v 54. minutě netrefil po Lukešově přihrávce prázdnou branku a v 62. minutě dobrovický gólman po skrumáži vychytal Matějku i dorážejícího Krejčího. A hosté to ztrestali.

V 77. minutě zvýšil na 3:0 po rohovém kopu hlavou Miškovský a za tři minuty se do listiny střelců zapsal Bém.

Jasnou dominanci Dobrovic potvrdil po chybě klatovské obrany a sólu Volf. A to ještě hosté mnoho slibných šancí spálili nebo jim je zlikvidoval klatovský gólman.

„Bolí to. Ale soupeř potvrdil pověst, která ho předcházela. Od prvních minut jsme měli problémy s jeho kombinační hrou a rychlým přechodem do útoku. Ve druhé části musím kluky pochválit za výkon v prvních dvaceti minutách, vypracovali jsme si i šance, ale gól se nám vstřelit nepodařilo. V závěru jsme otevřeli hru a soupeř přidal další branky. Výsledek je to krutý, ale sportovně musím uznat, že spravedlivý," uvedl klatovský trenér Jiří Jakš.

Poločas: 0:2. Branky: 23. Rudolf, 40. Osvald, 77. Miškovský, 80. Bém, 87. Volf. Rozhodčí: Koval – Vlček, Musil. ŽK: 2:0 (Veselka, Jůda). Diváků: 580.

Sestava Klatov: Rojík, Veselka (87. Vítovec), Jůda, Janda, Mészáros, György (45. Matějka), Procházka, Sýkora, Krejčí, Kadlec, Lukeš.