Prvních dvanáct minut utkání se hrálo více na polovině domácích, ale ve 13. minutě získal Viterna ve středové části hřiště míč, zleva jej zatáhl do vápna, kde přesně přihrál nabíhajícímu Habartovi a ten do prázdné brány otevřel skóre – 1:0. O čtyři minuty později využil Machač chybu hostující obrany a překvapil nejen protihráče a diváky, ale zřejmě i sebe, když se mu podařilo zvýšit na 2:0. Tachovští si v první části hry vytvářeli další příležitosti a některé z nich se jim podařilo zužitkovat.

Do tříbrankového vedení se dostali ve 24. minutě, kdy si Stodští po standardní situaci nerozuměli a vstřelili si vlastní gól. První půlhodinu hry uzavřela situace, ve které Kaše prošel středem do šestnáctky hostí, kde přihrál Habartovi a ten svým druhým gólem zvýšil na 4:0. Do ojedinělých příležitostí se dostávali i hosté, ale proti obraně domácích a Ptákovi v brance Tachova se neprosadili.

Druhý poločas začali lépe Stodští, kteří ve 49. minutě snížili na 4:1, když se po rohovém kopu dostal k míči Snášel a přestřelil Ptáka. Minutu nato pálil hlavou nad branku Janči Viterna, o další minutu později se na druhé straně trefil hlavou do břevna Hruška. Na rozdíl dvou branek snížil Stod v 58. minutě, kdy Snášel využil chyby domácí obrany – 4:2.

Tachov zvýšil tlak a výsledkem byla v 73. minutě branka na 5:2, když Habart pronikl po pravé straně až před svatyni hostí, přihrál Machačovi a ten zakončil. Pět minut před koncem Stod ještě vývoj zdramatizoval, když se po rohu doprostřed brány trefil Zámeček – 5:3. Do konce se již skóre neměnilo.

„V první polovině zápasu jsme byli jednoznačně lepší, agresivnější, houževnatější, hráli jsme přesně to, co jsme chtěli hrát,“ vyjádřil se bezprostředně po závěrečném hvizdu rozhodčího domácí trenér Jaroslav Pták. „Gól na 4:1 ve druhém poločase beru na sebe, chtěli jsme zahrát něco pro diváky, ale nepovedlo se to. Pak jsme zbytečně znervózněli, chybovali jsme v obraně a nepokryli jsme standardní situace hostí. Jedině z nich nás totiž mohl Stod ohrozit, jinak ne,“ dodal trenér.