Střelci Dynama vyšli z duelu v Sušici naprázdno

Sušice – Po domácí kanonádě fotbalistů Dynama 7:0 se Slavojem Mýto, který na jaře porazil Sušici na jejím hřišti 0:2, fanoušci týnského klubu očekávali pokračování vítězné jarní série hostí. Podzimní zápas těchto soupeřů skončil bez branek, i když se hrál pohledný fotbal. Tentokrát to byl více boj než fotbal. Domácí bojující o záchranu hráli s velkým nasazením a to se nakonec ukázalo jako rozhodující. V sestavě hostí se skoro po roční pouze objevil Martin Věneček.

12.4.2011

Z utkání Dynama Horšovského Týna se Slavojem Mýto.Foto: Deník/ Václav Tauer

TJ Sušice - Dynamo H. Týn 1:0 (0:0)
Již ve 2. minutě naběhl domácí útočník na dlouhý pas a střetl se s vybíhajícím brankářem Věnečkem. Ten jeho střelu vyrazil, ale nemohl zabránit následnému fyzickému střetu. Hlavní rozhodčí Maroušek nezaváhal a nabídl domácím pokutový kop. Jeho exekutor Hubáček neprve nastřelil pravou tyč branky Dynama a odražený míč poslal vedle. Dvě minuty na to Sušičtí opět zahrozili z rychlého protiútoku, tentoktát si však útočník ukopl míč sám. V 18. minutě neměl hlavní rozhodčí Maroušek stejnou odvahu potrestat sražení hostujícího útočníka domácí obranou v pokutovém území, jako ve 2. minutě. Ve 20. minutě domácí Kysilka využil zaváhání v rozehrávce Martina Věnečka a postupoval sám na branku.

Petr Věneček ale chybu svého bratra napravil. V následujících minutách brankář Dynama kryl dvě tvrdé střely domácího Hubáčka. Běžela 24. minuta, když hosté poprvé ohrozili branku domácích. To unikl domácí obraně Svoboda, ale jeho střelu brankář Míček zneškodnil. Ve 28. minutě neměla Svobodova hlavička dostatečnou razanci a minutu na to Rom ve výhodné pozici nastřelil domácího gólmana. Ve 30. minutě skončila střela Staroby z volného přímého kopu na domácí zdi. To bylo ze strany hostí za první poločas vše. Zajímavý moment nastal ve 39. minutě. Přímo před očima pomezního rozhodčího Kohouta skončil míč v zámezí. Ten ukázal vhazování ve prospěch hostí, ale hlavní ze vzdálenosti cca 40 metrů určil vzahování ve prospěch domácích.

Druhý poločas začal šancí Dynama. Po centru Roma zcela volný Šindelář poslal hlavou míč na břevno domácí branky, od něhož se míč odrazil mimo hřiště. Nedáš, dostaneš. V 50. minutě rozehrávali domácí rohový kop, který skončil u volného Kalného. Ten měl na značce pokutového kopu čas jej v klidu zpracovat a proti jeho tečované střele obranou byl brankář Věneček bezmocný. Ještě větší hrubku vyrobila obrana Dynama v 52. minutě, ale zcela volný Brož ji nepotrestal. V 59. minutě zachránil Dynamo opět vynikající zákrok Věnečka, který nedovolil skórovat Jechovi. V 61. minutě při ojedinělé akci hostí zablokovala domácí obrana pronikajícího Roma. V 87. minutě rozehrávali hosté rohový kop, ten obrana odvrátila a rychlý protiútok se zastavil až na výborném Věnečkovi.

Hráči Sušice si vítězství zasloužili za bojovnost, žádný míč pro ně nebyl ztracen. Ze sestavy hostí odvedl standardní výkon brankář Věneček a díky jeho zákrokům zůstalo jen při jednom góĺu v síti Dynama.

V přístím kole přivítá Dynamo na domácím hřišti DIOSS Nýřany, kterému se na jaře nevede. Podzimní duel skončil remízou 1:1. V neděli od 15,00 hod. tak uvidí diváci, zda střelci Dynama opět naleznou ztracenou mušku.

Sušice: Míček - Kalný, Klíma, Brož (70. min. Farták), Sládek - Szedmák, Hubáček, Vrhel (85. min. Fuchs), Mirvald - Kysilka (od 60. min. Hájek), Jech.
Dynamo: Věneček Petr - Věneček Martin (od 72. min. Šperl), Staroba, Novák, Kokštejn Jan - Blacký, Šindelář, Kordule, Rom - Svoboda, Kokštej Jakub.

Rozhodčí: Karel Maroušek, Miroslav Kohout, Michal Homr. Delegát: Václav Havránek.