Ve Staňkově ví, že bod nic neřeší

Staňkov /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Staňkova sehráli proti Chlumčanům vyrovanou partii. Remíza už je však na záchranu zřejmě málo!

6.5.2010

Z utkání FK Staňkov s týmem z Chlumčan.Foto: Deník/ Václav Tauer

Třiadvacáté kolo I. A Eurofootball třídy proti sobě svedlo týmy v minulosti podporované chlumčanskou keramičkou. Jenže ta doba je už pryč, zbyly z ní jen větrem ošlehané reklamy na stadionu FK Staňkov, loga na dresech Chlumčan a vzpomínky na časy fotbalové slávy…

FK Staňkov – Chlumčany 1:1 (0:0)

Jen výhra mohla ve Staňkově udržet při životě naději na záchranu v soutěži. Jenže tým s novým trenérem a novým herním systémem postaveným na kombinaci a větší aktivitě beků směrem dopředu celou první půli doplácel na starou bolest – neproměňování šancí.

Hosté, kteří toho moc nepředvedli, měli největší šanci až v polovině druhého poločasu, kdy gólman Jánský konečky prstů vytáhl střelu po standardní situaci na tyč a zlikvidoval i následnou dorážku.

Domácí se radovali z gólu v 83. minutě, kdy Janka zatáhl míč po straně, přihrál do vápna na nabíhajícího mladíka Leidera a ten „z voleje“ nedal šanci Loschovi v bráně hostí – 1:0. Jenže o pouhé dvě minuty později domácí nechali hosty odcentrovat před branku a dobíhající Švec vyrovnal – 1:1. V závěru utkání mohl zvrátit vítězství na stranu domácích hlavičkující Tolar, ale stav už se neměnil.

Dělba bodů znamená, že Chlumčany na jaře ještě neprohrály, Staňkovu se naděje na záchranu před dnešní dohrávkou v Nepomuku vzdálila do oblasti teorií. „Změnili jsme styl hry, už ve Stodě jsme hráli lépe, ale tam nás zlomily dvojí vyloučení a neproměněná penalta. Soutěž chceme dohrát se ctí, do každého zápasu jdeme dál s cílem vyhrát, abychom dokázali, že tenhle mančaft si nezaslouží být poslední,“ říká nový trenér Vladimír Kukla.

Ten věří, že se ve Staňkově povede udržet dobrou partu a tým nedopadne „na dno“, jako třeba Poběžovice. „Hlavní je ustálit kádr, aby co nejméně kluků mělo chuť odejít a naopak ještě pár nadějných mladíků z okolí přilákat, protože u nás mohou hrát. Když se tohle podaří, máme na to znovu projít I. B třídou,“ míní Kukla.

Sestava Chlumčany: Losch – Milota, Stehlík, Lenk, Fleissig – Kulhánek, Fabián, Tomášek, Dušek – Havlíček, Krajina.

Sestava Staňkov: Jánský – Hrach, Bozděch, Tolar, Dolejš – Janka, Šimandl, Leider, Forst – Dostálík, Šefčík.