Řádění týnských kanonýrů odnesl Baník!

Horšovský Týn – Fotbalisté nováčka v I. B třídě 1. FC Horšovský Týn zatím plní cíle vedení klubu, které chce po postupu z okresního přeboru hrát v nejnižší krajské soutěži důstojnou roli. Po překvapivé výhře v Klenčí to potvrdili i v domácím utkání proti nepříjemnému soupeři ze Zbůchu.

18.9.2010

DALŠÍ VÝHRA 1. FC H. TÝN. Po překvapivé výhře nad favorizovaným Spartem Klenčí porazili fotbalisté 1. FC H. Týn v domácím prostředí Baník Zbůch.Foto: Vojtěch Kotlan

1 .FC H. Týn – Baník Zbůch 4:2 (4:2)
Až do 16. minuty se vyjma Hrdličkovy střely ve skluzu, s níž si poradil gólman domácích Vacík, nic zásadního nedělo. Poté si však na trestný kop Beňušíka naskočil Minařík a hlavou otevřel skóre – 1:0.

Hosté kontrovali nepřesným trestným kopem Hrdličky, ale v 19. minutě po chybném zákroku brankáře Baníku Fiťmy, který dobře nezasáhl dopadající vysoký centr, byl faulován Šot a z nařízené penalty skóroval další z kanonýrů domácích Vachtl – 2:0. I přes dvě obdržené branky kombinačně zdatnější hosté nadále hráli s domácími vyrovnanou partii, ale Schejbal i Karbusický pohořeli na Vacíkovi. Ve 29. minutě si třetí nejlepší střelec soutěže Jakub Šot naběhl na míč nakopnutý za soupeřovu obranu a přes vybíhajícího Fiťmu zvýšil ze sedmnácti metrů na 3:0.

Hosté nesložili zbraně, ve 33. minutě musel Vacík pádem pod nohy likvidovat sólo hostujícího hráče a protože to bylo s faulem, byla z toho druhá penalta zápasu. Tu se štěstím proměnil Karbusický, když si brankář ´efcé´ sáhl na míč – 3:1. Baníkovce gól povzbudil, Vacík musel vytlačit Kubíčkovu střelu na roh. Jenže ve 38. minutě Šot našlápl k svému typickému sólu, míč protlačil přes dva obránce a střelou z šestnáctky zvýšil na 4:1. Poté Vacík vyboxoval Hrdličkův centr k Fořtovi, ale ten v dobré pozici mířil nad. Na druhé straně zakončil Vachtl průnik po pravé straně střelou vedle tyče. Těsně před přestávkou se míč od hostujícího Karbusického dostal k volnému Schejbalovi a ten z patnácti metrů snížil – 4:2.

Většina druhé půle se odehrávala pod taktovkou hostů, kteří se tlačili do šestnáctky domácích a kombinační hrou ovládli zápas. Jenže je zradila koncovka a poločasový náskok soupeře se jim zvrátit nepodařilo. Ve 49. minutě Vacík podržel tým, když vytlačil Fořtovu střelu z šestnáctky mířící přesně k tyči, vzápětí musel na zem pod nohy nabíhajícího Schejbala. V 54. minutě zatáhl míč po pravé straně Karbusický, našel volnéh Pfeifera, ale ten trestuhodně přestřelil. Po hodině hry utekl po pravé straně Fořt, jeho střelu však týnský gólman nohou vyrazil a dorážka skončila nad brankou.

Další šance Baníku neproměnili Fořt, Karbusický ani Schejbal. Domácí se znovu do hry dostali až pět minut před koncem, ale Kotlanovu střelu Fiťma vyrazil na roh. Hosté poté přitvrdili, za což v 90. minutě pykal Schejbal, který po druhé žluté musel do sprch. Sudí nastavil osm minut, ale volej domácího Malého, Kotlanova střela, Minaříkův průnik ani Fořtova bomba na druhé straně už změnu skóre nepřinesly.

1. FC H. Týn: Vacík – Pačesný, Šimka, Ouřada, Švehla (80. Touš) – Kotlan, Wolf (60. Andrle), Beňušík (73. Bulička), Minařík – Vachtl (64. Malý), Šot. Trenér: Josef Kožíšek. Rozhodčí: Maštalíř, ŽK: 1:5, ČK: 0:1.