Ve třetím přípravném utkání se fotbalisté Strakonic dočkali první výhry. Venku porazili 3:1 (3:0) Milevsko, které po podzimu vévodí krajskému přeboru.

Týmu od Otavy vyšla skvěle druhá polovina prvního poločasu. Do vedení ho poslal ve 20. minutě Karel Cibulka, ve 36. minutě zvyšoval Legdan a těsně před přestávkou skóroval Košík. Domácí snížili brzy po obrátce, ve 49. minutě se trefil Bozděch.

Hodnocení trenéra Františka Baráta: „Zápas byl bohužel ovlivněn silným větrem a nedalo se proto příliš kombinovat. Takže příliš velkou sportovní úroveň utkání nemělo. I když v první půli jsme hráli po větru, to nám pomohlo – na míči jsme byli jistější, více než ve druhém poločase. V 17. minutě se zranil Vozábal, kterého vystřídal Karel Cibulka a dal první gól. Poté se trefili ještě Legdan a Košík. V prvním dějství jsme byli hodně efektivní. Šance jsme měli i po změně stran, ale další gól jsme nepřidali, naopak jsme po zaváhání v obraně inkasovali. Je škoda, že foukal silný vítr, na druhou stranu nás třeba něco podobného může potkat i v mistrovském utkání, alespoň jsme tedy měli možnost si hru za takové situace vyzkoušet.“

Sestava: Kučera (46. Švehla) – Listopad, Hajdušek (46. Novák), Legdan, Šimánek – Horejš, Bambule, Benedikt, Kotrba – Vozábal (17. K. Cibulka), Košík (46. Říský).

Strakonicím chyběli zraněný Vlastimil Holan, nemocný Milan Glazunov, teplotu měl Jiří Peroutka. V týmu skončil Marek Endl. V dalším zápase Strakoničtí přivítají béčko 1. FK Příbram.