První chodské derby vyhrál Mrákov

Mrákov – Úvodní 14. kolo jarní části I. B třídy nabídlo chodské derby. Do Mrákova, pro který je jaro opět ve znamení boje o udržení v soutěži, přijel osmý Postřekov.

31.3.2011

Utkání Sokola Mrákov a Sokola Postřekov. Jeden z mnoha urputných soubojů. Foto: Josef Kabourek

Sokol Mrákov – Sokol Postřekov 2:0 (2:0)
Úvod zápasu patřil hostům, kteří se centry a kolmými přihrávkami snažili dostat před Korbu hájícího branku domácích. Pozorná obrana Mrákova v čele se stoperem Vondrašem a bezchybným gólmanem je však do žádné šance nepustila. „Naším cílem bylo v Mrákově vyhrát, i když jsme si byli vědomi kvalitních výsledků domácích v zimní přípravě. V úvodu se nám nedařily přihrávky tak, abychom z nich mohli něco vytěžit. Naopak domácí hráli jednoduše, dlouhé pasy na útočníky,“ říká k úvodu zápasu trenér Postřekova Jindřich Kapic. Mrákov šel do vedení v 15. minutě. Hosté špatně rozehráli, agilní Konopík se dostal k míči, napřáhl a tečovanou střelou před šestnáctkou (alá Plašil) poslal Mrákov do vedení – 1:0. Za deset minut to bylo 2:0. Stýskal na pravém křídle využil špatné rozehrávky Cibulky a řítil se na samotného brankáře Noska, který v šestnáctce fauloval a rozhodčí Krauz nařídil penaltu, kterou proměnil Vondra, i když si na ni Nosek sáhl. V závěru poločasu se do zakončení dostal Buček, jenže místo aby přihrál na nabíhající a lépe postavené spoluhráče Škrabala či Steinbergera, zkusil střelu z úhlu a přestřelil bránu.

Ve druhém poločase už diváci mnoho pohledného fotbalu neviděli. Hosté platonicky útočili, ale pozorná obrana Mrákova je už k ničemu nepustila. „Domácí se v druhé půli soustředili na obranu a nakopávali balony dopředu. My jsme se do vážné šance vůbec nedostali, protože jsme hráli špatně a vůbec ne kolektivně,“ řekl sebekriticky kouč Postřekova. „Rozhodčí řídil utkání dobře, jen v závěru byla hra místy až moc tvrdá. Domácí byli důraznější v osobních soubojích a dobře se na nás připravili,“ uznal Kapic.

Sekretář Sokola Mrákov Petr Konop k utkání řekl: „Zrodil se překvapivý, ale zasloužený výsledek. K tvrdé hře bych řekl, že hosté mohli klidně obdržet dvě červené karty za fauly Noska při penaltě a Bučka před tribunou, ale musím říct že rozhodčí řídil utkání dobře.“

Stínem utkání bylo zranění nové posily Postřekova Adamky, který má poraněný kotník a musel být odvezen do nemocnice. Postřekov, který je na osmém místě tabulky, čeká v neděli 3. dubna v 16. 00 hodin domácí utkání se 13. celkem soutěže Kostelcem, kde na podzim Chodové dosáhli jednoznačného vítězství 4:0. Mrákov zajíždí v sobotu k dalšímu derby na hřiště sedmého FK Staňkov. Začátek utkání je naplánován na patnáctou hodinu. Staňkov se na podzim radoval z vítězství 3:0.

Sokol Mrákov: Korba - Hofman, Vondraš, Švajner, Rybár - Duffek, Stýskal, Vondra, Němec - Konopík, Mlynár. Střídali: Pivoňka, Zahrádka, Vojtko. Trenér: Vladimír Duffek.

Sokol Postřekov: Nosek - Jasan, Cibulka, Tauer, Beroušek - Steinberger, Vávřík, Závodný, Škrabal (46. Polák), Adamka (70. Vaněk) - Buček. Trenér: Jindřich Kapic.
Diváků: 250. ŽK: 2:5. Rozhodčí: Krauz.