Krchlebští zvítězili v městském derby

Krchleby /FOTOGALERIE/ – Mač ´vostrej´ jako břitva, jak by řekli štamgasti z ´Vinglu´, viděli v sobotu v Krchlebech. Podle všeho vůbec poprvé v historii na sebe v mistrovském utkání narazili fotbalisté domácího Sokola a mužstva z blízkého Staňkova. A protože Krchleby pod Staňkov spadají, šlo o derby s přízviskem městské…

21.10.2010

Z derby Krchleb proti Staňkovu.Foto: Deník/ Václav Tauer

Sokol Krchleby – FK Staňkov 5:1 (4:1)
Ještě před utkáním se trenérovi Staňkova Kucharičovi omluvil gólman Láďa Jánský, jemuž se narodil potomek, v již tak prořídlé obraně bez zraněného Hracha chyběl i Regál. Už ve 2. minutě se stopadesáti přítomným divákům zatajil dech, když se ošklivě střetli krchlebský obránce Štverka, jeden z kolonie hráčů, kteří působili v obou klubech, s pronikajícím Brožem.

Ten se v bezvědomí skácel k zemi a hřiště opustil na nosítkách. I když byla přivolána sanitka, Brož se později vrátil na lavičku a sledoval výkon svých spoluhráčů. Ještě v průběhu první půle zamířil do nemocnice druhý aktér střetu. Nepříjemná událost z úvodu zápasu dolehla na obě mužstva, více však zřejmě na hosty. V 7. minutě Podzimek nacentroval zleva do nesešikované obrany hostí, Marek Doležal přeskočil obránce ve skluzu a překonal Škampu – 1:0. Hosté odpověděli ve 12. minutě, kdy nahecovaný Dostálík vypálil na Marcelovu bránu, míč změnil směr o nohu Sekereše a domácí gólman kapituloval – 1:1.

Že náhradník v brance Staňkova Škampa, který nastoupil s virózou, není ve své kůži, dokázal Prihoda, který dalekonosnou střelou rozvlnil síť za jeho zády – 2:1. Gólu na 3:1 předcházel centr do vápna hostí, kde svedli souboj domácí Prihoda a Skála s Dolejšem a Zahořem a u odraženého balonu byl první Skála. V poslední minutě první půle Škampa vyrazil střelu jednoho z domácích do strany, Skála míč doběhl, ale Škampa se mu vrhl po nohách a Zahoř jej zatáhl za dres, opora domácích se vcelku ochotně skácela k zemi a sudí nařídil pokutový kop, který do opačného rohu, než šel gólman, umístil Sekereš – 4:1.

Přes nepříznivný vývoj utkání vstupovali Staňkovští do druhého poločasu s vírou, že lze s výsledkem ještě něco udělat. Jenže domácí si na úzkém hřišti vedení hlídali a zvrat nepřineslo ani vysunutí obávaného hlavičkáře Staňkova Bukovského do útoku. Naopak, v 75. minutě utekl po levé straně Skála, vběhl do vápna, nahrál zpět na Beisbiera a ten přesnou střelou završil skóre derby na konečnáých 5:1.

Řekli po zápasu:

Josef Landštof, Krchleby: „I podle reakcí diváků to byl pohledný fotbal. Staňkov měl na nohách míč častěji, což je dáno jeho kombinačním stylem hry, my jsme hráli jednoduše od brány do útoku a tam ze všech pozic stříleli a vyvolávali zmatek. Rozhodly rychlé góly a asi i větší vůle po vítězství, kluci se proti rivalovi vyhecovali, makali a bojovali. ´Obětovali jsme Vojtu Šmrhu, který měl pokrýt Janku a to splnil. Včas jsme přistupovali k záložníkům Staňkova a nenechali je rozehrát.“

Milan Kucharič, Staňkov: „S ohledem na to, co se na začátku stalo Lukášovi Brožovi, je výsledek vedlejší. Hlavně že je v pořádku. Nepříjemné bylo už to, že nám vedle Jánského chyběl Regál, takže po Hrachovi další ztráta v obraně. Nám nic nevycházelo, naopak soupeři tam spadlo vše, do čeho kopl. Věděli jsme, že jsou nebezpeční z centrů, standardek a střílí z dálky, přesto jsme z toho dostali tři rychlé góly. A za stavu 4:1 potřebujete prostor, abyste s výsledkem mohli něco udělat, rozběhat soupeře, což na úzkém hřišti dost dobře nejde. Body, které jsme pracně vydřeli s Dlouhým Újezdem, jsme tak vrátili.“

FK Staňkov: Škampa – Bozděch, Dolejš, Bukovský, Brož (Kukla) – Zahoř, Hrdina, Dostálík, Leider – Janka, Rejthar. Trenér: Milan Kucharič.
Sokol Krchleby: Marcel – Štverka (Chval), Sekereš, Doležal Miloš, Podzimek – Šmrha, Poslední, Beisbier, Prihoda – Skála, Doležal Marek. Trenér: Josef Landštof.

21.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Z víkendového programu na zámku Depold v Kanicích.

Kanický zámek chystá ochutnávky i prohlídky

Přemílání starých bab na mladá děvčata - lidová taškařice v Kolovči byla hlavním magnetem tamní pouti.

Kolovečtí připravili třídenní pouťové slavnosti

Zloděj ukradl z pozemku u domu motorku, klíče i technický průkaz

Horšovský Týn – V úterý dosud neznámý pachatel ukradl z pozemku u domu v Horšovském Týně zaparkovaný motocykl MS Piaggio včetně klíče k motocyklu a malého technického průkazu.

Muž zemřel i přes pomoc kolegů

Meclov – Dramatické chvíle prožívali ve středu dopoledne lidé v jedné meclovské firmě.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Mezi veterány je přihlášen i 107 let starý automobil

Domažlice – Sobotní 43. ročník Jízdy spolehlivosti historických vozidel pořádaný Veteran car clubem Domažlice slibuje opět skvělou podívanou na krásné staré stroje. Startovní pole je tradičně velmi pestré, abecedně vzato od aerovek až po Zündapp. Celkem 6 motocyklů a 7 automobilů je starých 90 a více let.