Spartak Klenčí – Sokol Postřekov 0:1 (0:0)
Netradičně už v půl čtvrté zahájil rozhodčí Homr zápas, do něhož se aktivněji pustili domácí, ale jejich snaha vycházela naprázdno. Ve 13. minutě zleva doprava prolétl vápnem domácích postřekovský Steinberger, zasekávačkou se zbavil obránce a prudce vysřelil. Jeho pokus mířící pod břevno špičkami prstů vyrazil gólman Klenčí Sokol nad branku.

Poté se postřekovští usadili na polovině Klenčí. Zprostředka rozdával šikovně nahrávky Závodný a na levé straně zálohy dělal domácím nemalé problémy Steinberger. Hostům se pak zranil Škrabal, a tak šel do hry Buček. Po půlhodině hry se míč dostal k Jasanovi, který zpětně nahrál Bučkovi, ale jeho střela s mírnou tečí skončila vysoko nad bránou. V následném protiútoku se ke stometrovému sprintu podél levé lajny odhodlal Osvald, ale skončilo to pouze u rohového kopu. Po jeho rozehrání si na něj naskočil Brašna, Nosek v brance Postřekova pokus vyrazil před sebe, kde se k volnému balonu dostal Sokol a rozvlnil síť. Jenže v tu chvíli už vlál praporek pomezního signalizující ofsajd. S blížícím se koncem prvního poločasu zvýšilo Klenčí svoji aktivitu, těsně před jeho koncem si vytvořilo šanci. Při přečíslení se nakonec dostal ke střele z vápna Mifek, ale nebyl dost důrazný, a tak jeho pokus placírkou k tyči efektně zneškodnil Nosek.

Do druhé půle nastoupily oba týmy beze změn, ale proslov trenérů asi více zabral v šatně hostů, protože na hráčích Potřekova byla vidět obrovská chuť po vedoucím gólu, a tak už ve druhé minutě poslal pěknou střelu po zemi těsně vedle vzdálenější tyče Steinberger. O čtyři minutu později dostal ideální kolmici přes celou obranu Závodný. Hrudí si míč posunul dopředu a vypálil z úhlu na Sokola. Střelu, která měla gólové parametry však klenečský brankář nohama zkrotil. Klenčí mohlo záhy vstřelit také gól, když byl Nosek zasypán sérií střel, kterou mu obrana pomohla zdárně zlikvidovat. Běžela 66. minuta, kdy po pravé straně potáhl míč Závodný, naservíroval prudkou nahrávku na Bučka a ten ve skluzu dopravil míč do sítě a rozjásal mnoho příznivců Sokola Postřekov – 0:1.

Ve zbývajících dvaceti minutách Klenečtí vložili veškeré síly do vyrovnání. Blízko byl Psutka, který svým klasickým nákopem z dálky na branku donutil postřekovského gólmana k vyškrábnutí míče zpod břevna. Ke konci zápasu se projevila absence Čecha a Hromníka. Chybějícího Tomáše Hromníka v sestavě nahradil jeho bratr a právě on mohl v 80. minutě vyrovnat, ale míč mu nesedl a silnější levačkou vysoko přepálil bránu. Těsně před koncem už hosté zdržovali a nakonec se jim podařilo odolat tlaku Klenčí.

Trenér Postřekova Jindřich Kapic zápas shrnul: „Na Klenčí jsme byli připravení, ale i po dnešní porážce si myslím, že bude hrát na postup. Viděli jsme dobrý zápas, v němž jsme měli víc ze hry. Jen ke konci nás Klenčí přimáčklo.“ Na klenečské střídačce tentokrát z osobních důvodů nestál kouč Moravec. „V první půli byl lepší Postřekov. My jsme hráli nepřesně a zbytečně jsme ztráceli balony. Ve druhém poločasu jsme hru sice postupně zlepšili, ale neproměnili šance a soupeř po naší chybě dal gól,“ uvedl Moravcům zástupce Pajma. Autor: Aleš Malár

Sokol Postřekov: Nosek – Janeček, Beroušek, Královec, Kočíš – Vavřík, Škrabal (Buček), Steinberger, Závodný (Královec), Kruml (Tomášek) – Jasan ( Váchal).
Spartak Klencí: Sokol – Holar, Vejmelka, Psutka, Osvald – Housar, Brašna, Sokol, Hromník – Mifek, Toth (Macht).