Klenčí už je třetí za Chodovem

Klenčí pod Čerchovem – Na hřiště pod Čerchovem přicestoval v neděli k zápasu 15. kola I. B třídy Baník Kamenný Újezd, poslední celek soutěže. Kdo do Klenčí prchl z nezáživného utkání v Postřekově, kde se domácí ve stejnou dobu trápili s předposledním Kostelcem, viděl obdobnou ´bídu´ s tím rozdílem, že v Klenčí padly tři góly…

5.4.2011

Z utkání fotbalistů Spartaku Klenčí a Baníku Kamenný Újezd.Foto: Deník/ Václav Tauer

partak Klenčí – Baník K. Újezd 3:0 (2:0)
I když byl od začátku patrný výkonnostní rozdíl mezi oběma soupeři, obrana hostí fungovala prvních osm minut bezchybně. Pak se obranou prodral Čech a z hranice velkého vápna nastřelil břevno. U odraženého balónu byl nejdříve Mifek, který poslal centr do malého vápna, odkud hlavou skóroval Hromník – 1:0. Klenčí s navrátilcem po zranění a kapitánem Jaroslavem Řezníčkem získalo po brzy vstřeleném gólu převahu. Když se psala 20. minuta, zahrozili i hosté. Podél postranní čáry pronikl Sochor, poslal přízemní centr před branku Spartaku, ale nabíhajícím spoluhráčům na paty, takže klenečská obrana nebezpečí zažehnala. Následný odkop se dostal až do velkého vápna hostí, kde šel Housar důrazně za míčem, vybojoval jej pro Brašnu a ten zvýšil střelou po zemi – 2:0.

O minutu později rozehrál Baník volný přímý kop a nikým nehlídaný Hajžman na hranici velkého vápna střelou z otočky o kousek minul Sokolovu branku. Převaha domácích se nesla většinou v duchu centrů do vápna z obou stran, ale k vážnějšímu ohrožení svatyně hostí nedošlo. Baník útočil hlavně po pravé straně. Po jedné takové akci se ujala Sochorova střela. Sice jí chyběl důraz, ale přesnost byla výtečná, balón směřoval do šibenice, Sokol byl však pozorný. Z následného protiútoku se ve vápně hostí ocitl Hromník, brankář jeho střelu vyrazil k Čechovi, jenže tomu radost z gólu překazili obránci a Schejbal pak neměl s tečovaným míčem problém. Ze závěru první půle stojí za zmínku jen průnik kapitána hostí Kočího, jehož ránu z úhlu Sokol zneškodnil.

Druhý poločas začal oboustranně velmi tvrdými zákroky. O málo větší převahu si vytvářeli hosté, ale když už se dostali k ohrožení branky, zakročila obrana Spartaku. Později zahrávali Klenečtí sérii rohových kopů, ale fotbalisté Újezda se úspěšně ubránili, navíc se pak vrhli do rychlého kontru a šli v přečíslení tři na dva, avšak Housar na hranici velkého vápna tvrdě zakročil a za cenu žluté karty akci zhatil. Od té chvíle viděli fanoušci obou týmů nezáživný fotbal s řadou nepřesností. Fotbaloví bozi se nad diváky slitovali ve 32. minutě, kdy byla k vidění jedna z mála pohledných akcí druhé půle. Mifek využil nepřesné rozehrávky hostů, potáhl balón středem hřiště a v pravý čas vyslal uličkou na zteč Brašnu, který se nemýlil – 3:0. Hned po rozehrávce hostů šli domácí do útoku v pěti proti třem. Macht sice akci zbrzdil, přesto dokázal křižně přes celé vápno najít Mifka, který se proháčkoval mezi třemi obránci a svou jen o něco málo slabší levačkou z prostoru penalty prověřil Schejbala, ten se však proti střele vytáhl. Poté se hra opět zvrhla v dlouhou sérii nepřesností, faulů a planou snahu trenérů změnit obraz hry střídáním, k němuž oba sáhli čtyřikrát.

Fotbalisté Klenčí se povinným ziskem tří bodů po zaváhání Sparty Dl. Újezd s přes zimu posílenou Heřmanovou Hutí vedenou novým trenérem dostali na třetí pozici, o skóre za druhý Chodov.

Spartak První chodská Klenčí: Sokol J. – Psutka (Ledvina), Vejmelka, Holar, Sokol P. – Čech Vl. (Čech Vo.), Brašna (Čipera), Mifek, Housar (Macht), Řezníček – Hromník. Trenér: M. Moravec

Baník Kamenný Újezd: Schejbal – Šlegl L. st. Ježek, Šlegl J. ml. (Šlegl L. ml.), Kožíšek – Kraut (Hauer,Kafka), Hajžman, Kočí, Hakel (Liška), Sochor – Lukáš. Trenér: Šlegl Jan st.

5.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.