Klenčí bojovalo na vodě víc

Klenčí pod Čerchovem /FOTOGALERIE/- Fotbalisté Klenčí porazili Spartu Dlouhý Újezd a v tabulce se na svého soupeře bodově dotáhli

2.6.2010 2

Z utkání Spartaku Klenčí se Spartou Dlouhý Újezd.Foto: Ivan Svatoš

Klenčí pod Čerchovem – Před utkáním Spartaku Klenčí s Dlouhým Újezdem, mužstev usilujících o účast v baráži na postup do I. A třídy, hustě pršelo. Na hřišti se objevily velké louže, které drenáž nestihla vstřebat. Voda na hřišti hráčům neumožňovala s míčem téměř nic, zato byly k vidění i desetimetrové skluzy.

Spartak Klenčí – Sparta Dl. Újezd 3:1 (1:1)
Záhy po úvodním hvizdu jeden z hráčů hostí zajel skluzem za autovou čáru až do hrazení. Naštěstí se nic vážného nestalo a utkání pokračovalo. Přes těžký terén diváci viděli brzy první gól z kopačky domácího Vladimíra Čecha. Přestože je pravák, levačkou krásnou ranou rozvlnil síť poté, co mu míč sklepnutím ideálně připravil Housar – 1:0. Záhy však přišlo vyrovnání. Houda rozehrál rohový kop, ve vápně se nejlépe zorientoval Marklík a hlavou uklidil míč do sítě domácího Spartaku – 1:1.

Od vyrovnání byli hosté lepším týmem. Hlediště i hráče poté častokrát ovládly emoce, na čemž měl podíl hlavní sudí chybnými či hostující celek upřednostňujícími rozhodnutími. Před koncem poločasu se mohli hosté ujmout vedení, kdy Tůša mohl jít sám na branku, ale brankář Sokol včas vyběhl. V souboji oba utrpěli mírnou újmu, z níž se ale oklepali. Další příležitost ke skórování měl po rohovém kopu kanonýr Sparty Marklík, jež už pohodlně zakončoval, ale proti byl domácí Vejmelka, který jistý gól vykopl z brankové čáry.

Druhá půle začala tak, jak první skončila. Dál plály emoce, které rozhodčí brzy ztrestal žlutou kartou pro Osvalda. Klenečtí se postupem času začali dostávat více do hry, ale často je brzdily nepřesnosti vyvolané terénem. Při jednom z pokusů o centr domácích obránce Sparty Sňozík obětavě vyhlavičkoval míč na roh, ale při dopadu si poranil nohu a musel střídat. K balonu se postavil Hromník, centrem našel domácího kanonýra Franka a ten placírkou uklidil míč k tyči – 2:1.

Poté se znovu spustil hustý déšť a už tak podmáčený terén ještě více utrpěl. V 73. minutě se k přímému kopu nedaleko půlící čáry postavil Psutka. Míč, který kopl daleko do vápna soupeře, kde brankář Sparty na fyzice odporující odraz nestihl zareagovat – 3:1. O pět minut později se do nadějné situace řítil Brašna, ale obránce Marek jej zastavil faulem, za což viděl od rozhodčího červenou kartu. Hosté vrhli všechny síly do útoku, čehož mohl využít domácí „rychlík“ Čech. Jenže jeho postup s balonem zbrzdily kaluže, obránce Újezda jej dohnal a slibnou akci zhatil. V poslední minutě měl na své hlavě a kopačce další branku Franek, ale první pokus brilantně vyrazil brankář Sparty Tomáš Marklík a druhý zastavila louže.

„Kvůli počasí to nebylo moc fotbalové utkání. Nakonec se Klenčí podařilo dát tři góly a zvítězilo, hlavně díky větší bojovnosti jeho hráčů,“ uvedl k utkání trenér hostí Smolák. Také podle kouče domácích Miroslava Moravce počasí značně ovlivnilo kvalitu utkání. „Soupeř byl fotbalovější, také proto se nacházel na druhém místě tabulky. Ale dnes jsme více bojovali my a tři body jsme chtěli víc.“ ⋌(mal)

Klenčí: Sokol J. – Osvald, Holar, Psutka, Vejmelka – Čech, Brašna, Hromník, Sokol P., Housar - Franek.

Dl. Újezd: Marklík T. – Sňozík, Houda, Bučan, Švábek – Zeman, Marek, Blažek, Tůša, Stoklasa – Marklík J.