Fotbalisté Spartaku První chodská Klenčí přivítali v neděli na svém hřišti dalšího nováčka krajské I. B třídy, celek 1. FC Horšovský Týn.
Spartak Klenčí – 1. FC H. Týn 3:4 (3:2)
Domácí na soupeře vlétli, hned v úvodu dvakrát zahrozil Hromník. Skóre se měnilo ve 3. minutě, kdy Housar vybojoval ve středu pole míč, naservíroval jej doleva Mifkovi, který se prodral do vápna, šajtlí odcentroval přes vybíhajícího Touše, který musel zaskočit v bráně za zraněného gólmana Vacíka, a Housar hlavou z pěti metrů uklidil balon do prázdné brány – 1:0.

Jenže v 18. minutě týnský Šot pronikl podél postranní čáry, poslal naslepo prudký míč do vápna, kde trojice bránících hráčů nezabránila Vachtlovi zakončit – 1:1. Po půlhodině utkání zahrával klenečský Brašna trestný kop, míč se po několikeré teči odrazil k Mifkovi, který ač faulován, dokázal skórovat – 2:1. Ve 41. minutě bojoval blízko vlastní branky domácí Macht se dvěmi hráči soupeře, kteří jej mezi sebe sevřeli. Minařík ale upadl a sudí Reznichenko i k překvapení soudných fanoušků Týna odpískal penaltu. Tu proměnil Touš – 2:2. Ještě do přestávky domácí strhli vedení na svoji stranu, když Brašna na pravé straně zavelel k útoku, nahrál do vápna Čechovi, a ten bombou pod břevno propálil vše – 3:2.

Do druhé půli poslal trenér 1. FC Kožíšek za Vachtla do útoku Kotlana. Ten hned po svém příchodu na hřiště začal domácí obraně zatápět. Po deseti minutách hry bylo srovnáno, když málo důrazné obraně Klenčí unikl Šot, jenž si na svůj věk zkušeně poradil s šancí, v níž se ocitla podstřelil Sokola – 3:3. Domácí fanoušky poté potěšil Brašna nůžkami, ale bez gólového efektu. Domácí se ve snaze strhnout vedení na svoji stranu hnali do útoku, přitom však zapomínali na defenzivu. Varováním měla být dělovka hostujícího Šota, který se protáhl po straně a z úhlu napálil bližší tyč Sokolovy branky. V 65. minutě se do vápna soupeře vřítil Kotlan, obešel Vejmelku, nahrál Beňušíkovi na penaltu a ten dělovkou po zemi zajistil hostům vedení – 3:4.

O tři minuty později mohli hosté vedení zvýšit. Beňušík se na půlící čáře zmocnil míče a prošel „ulicí“ v záloze domácích až k vápnu, ale tým podržel včasným vyběhnutím Sokol. Poté už to byla ze strany Klenčí spíše křeč. Přímý kop Psutky proletěl nikým netečován vápnem, kde jej chytil Touš. Ten v posledních deseti minutách ještě vychytal Čecha, po následném rohu v nadějné pozici nedosáhl na míč Toth. Sokol na druhé straně překazil Kotlanovu šanci po vysunutí Minaříkem, poté jej sice Kotlan lobem překonal, ale gól nebyl uznán pro ofsajd. Domácí nesli porážku těžce, nepěknou tečku za zajímavým utkáním obstaral Housar, který ve středu pole nebezpečně fauloval, za což dostal červenou.

„Zaskočil nás rychlý gól a pak ještě jeden do šatny, ale vždy jsme se postupně zvedli, a to i díky Kotlanovi, který naši hru hodně zefektivnil,“ hodnotil trenér 1. FC H. Týn Josef Kožíšek zápas, v němž byl outsider favoritovi zcela vyrovnaným soupeřem. Jeho protějšek z Klenčí Miroslav Moravec měl po prohře důvod být kritický: „Opět jsme doma dostali čtyři góly. Hra byla plná individuálních chyb, přitom jsme do zápasu vstoupili dobře. Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství.“

1. FC H. Týn: Touš – Pačesný, Ouřada, Bulička, Koriťák – Šimka, Minařík, Beňušík, Wolf (Švehla) – Vachtl (46. Kotlan), Šot (67. Anderle). Trenér: Josef Kožíšek.
Spartak Klenčí: Sokol – Holar, Vejmelka, Psutka – Macht, Housar, Toth, Hromník, Čech, Brašna – Mifek. Trenér: Miroslav Moravec.