V 19. kole fotbalové 1. A třídy podle očekávání uspěli oba favorité a aspiranti na postup z Pošumaví – Klatovy i Horažďovice. Ti navíc byli ve výhodě, neboť nastupovali proti soupeřům kteří měli za sebou středeční zápas Nepomuk - Luby a v závěru již oběma docházely síly.

V Lubech se stalo očekávané derby kořistí klatovských fotbalistů. Spokojeni mohli být i diváci, kterých přišlo dohromady na obě derby Klatovy - Luby v tomto ročníku více než sedm set a viděli v Klatovech čtyři a v Lubech dokonce sedm branek. Horažďovice si zkušeně poradily s Nepomukem. Na hřišti nevyzpytatelného soupeře dokázaly rozhodnout do 55. minuty třemi góly.

K třetímu zápasu na hřiště soupeřů zajížděla Sušice a poprvé se vrátila s prázdnou. Po těsné prohře v Nýřanech v duelu o šest bodů je to škoda, když k vytouženému prvnímu krůčku k opuštění předposledního místa v tabulce chyběl sušickým hráčům malý kousek.

Nepříznivý los mají na úvod jara v podobě tří zápasů za sebou doma se silnými soupeři z čela tabulky Luby, což se projevilo v nulovém bodovém zisku. Naprosto stejně jako Luby je na tom i Strážov, který ani ve druhém jarním zápase doma na body nedosáhl, ale na rozdíl od Lub má po podzimu o pět bodů méně.

Luby - Klatovy 2:5 (1:2; branky: 4. Koželuh, 70. Javorský – 42. a 50. Hanzlík, 21. a 64. D. Matějka, 65. Vítovec; rozhodčí: Homr; ŽK: 2:0).

Nýřany - Sušice 3:2 (2:1; branky: Mašek, Niedermaier, Šindler - Brož, Vrhel; ŽK: 1:4; ČK: 0:1; diváků: 120).

Nepomuk - Horažďovice 0:3 (0:2; branky: 26. Jiřík, 40. a 54. Mičkal; ŽK: 2:1; diváků: 150; rozhodčí: Hodek). Ve 26. minutě se Horažďovice ujaly vedení po střele Jiříka, který propálil domácího gólmana. Pojistku přidali hosté ve 40. minutě, kdy Beránkovu střelu domácí brankář pouze vyrazil a Mičkal zvýšil na 2:0. Domácí měli jedinečnou příležitost těsně po přestávce vstřelit kontaktní branku, ale Vosyka z bezprostřední blízkosti Jarolímovy branky přestřelil. Domácí odpor definitivně zlomila třetí branka, kterápadla z pokutového kopu.

Strážov – Chlumčany 0:3 (0:1; branky: 32. Holý, 86. (PK) Milota, 88. Kulhánek; rozhodčí Hanilec; ŽK: 4:1; diváků: 200). Domácí se ani ve druhém zápase na vlastním hřišti herně neprosadili a prohrávali brankou Holého po dorážce z 32. minuty. Ve druhém poločase si dokázali vytvořit tlak, ale do vyložených šancí je obrana hostů nepustila. Výjimkou byla největší šance v úvodu druhé půle, ale té se nepodařilo střídajícímu Štepánu Preslovi využít. V závěru zápasu místo vyrovnání po chybách inkasovali domácí zbytečné další dvě branky, když zlomová byla z přísně nařízeného pokutového kopu.