Mladý Šobr oživil hru rezervy Holýšova a dal gól

Holýšov – Desáté kolo okresního přeboru mělo na programu střetnutí mezi rezervou Holýšova a Startem Bělá nad Radbuzou. Domácí chtěli stáhnout náskok vedoucího Kouta, který v utkání s Tlumačovem získal pouze jeden bod a prohrál na pokutové kopy, což se nakonec povedlo. Čelo tabulky se tedy ještě o to víc vyrovnalo.

3.11.2011

Z utkání FK Holýšov B x SK Kdyně 1920 5:0 (3:0).Foto: Miroslav Dolejš

FK Holýšov B - Start Bělá 3:1 (1:1)
První minuty se nesly v duchu útočného fotbalu. Šance se ale objevovaly především před brankou hostů. Holýšovští fotbalisté se aktivně prosazovali přes bělskou obranu a jejich snaha byla odměněna gólem. Multrusovu střelu zpoza vápna dokázal ještě hostující brankář vytěsnit na roh, ovšem proti následné hlavičce kapitána Valachoviče z rohového kopu byl už zcela bezmocný - 1:0.

Domácí však po vstřelené brance znatelně ubrali na výkonu a po sérii zbrklých a nezodpovědných zákroků se na holýšovského brankáře řítil osamocený útočník hostů. Proti Steinbachovi se ale neprosadil a skóre tedy zůstalo stále nezměněno. Vyrovnání přišlo pět minut před koncem prvního poločasu. Hosté se prokombinovali až do vápna Holýšova a střelou do poloodkryté branky srovnali gólový stav zápasu. Po pětačtyřiceti minutách tedy svítil na ukazateli výsledek 1:1.

Do druhého poločasu provedl trenér rezervy domácího FK Strejc několik změn v sestavě a rozestavení. Oživení hry obstaral především velmi aktivní Šobr, který od svého příchodu na hřiště neustále zaměstnával levou stranu hostů. Byl to právě tento mladý záložník, kdo strhl vedení na stranu Holýšova. Naběhl si na dalekonosný pas za obranu, kde poslal míč zkušeně přesně k tyči - 2:1. Třetí branku přidal opět Valachovič, který po centru Panušky „zasunul“ balon za záda hostujícího brankáře - 3:1. Do konce zápasu se už skóre nezměnilo. Hosté dokonce dohrávali utkání o deseti hráčích v poli, protože pod sprchy šel předčasně jejich obránce za nadávky rozhodčímu.

FK Holýšov B: Steinbach – Belina, Lucák, Smeták, Zelený – Kubina, Multrus (Šobr), Kulich, Dostálík (Vítek) – Valachovič, Panuška.
Branky: Valachovič 2, Šobr.