VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Valná hromada ČMFS v Praze za účasti zástupce Jiskry

Praha – Národní Dům v Praze na Smíchově byl v neděli dějištěm valné hromady Českomoravského fotbalového svazu. Program 13. valné hromady zahájil předseda ČMFS Ivan Hašek, který ve svém vystoupení zhodnotil dvouleté období, kdy stál v čele českého fotbalu. Formuloval ji jako období 3P: Peníze - Prestiž - Personální změny. Personální změny na svazovém sekretariátu přinesly podle předsedy desetiprocentní úsporu financí. Do fotbalu se povedlo přivést nové lidi a také firmy, jako například Ondrášovku, generálního partnera pohárové soutěže.

29.6.2011
SDÍLEJ:

VALNÁ HROMADA ČMFS. Snímek je z mimořádné valné hromady v Nymburce vloni v červnu. Foto: Jiří Pojar

Prestiž získává český fotbal na mezinárodním poli. Zejména v rámci UEFA a rovněž na poli sportovním. „Česká republika jako jediná dokázala letos postoupit na evropský šampionát všech tří juniorských reprezentací - sedmnáctky, devatenáctky a jedenadvacítky,“ připomněl Hašek fakt, který může českému fotbalu závidět celá Evropa.

Nejdéle mluvil o finanční situaci českého fotbalu. „Poprvé v historii hospodaří ČMFS s vyrovnaným finančním rozpočtem, který není zavislý na úspěšných výsledcích reprezentace na evropských či světových šampionátech,“ vyzdvihl Hašek.

Přispěly k tomu nejen už zmíněné úspory na svazovém sekretariátu a získání nových sponzorů, ale také vyšší zisk z prodeje TV práv z ligových a reprezentačních zápasů. „Pětkrát víc peněz než v minulosti dostává český fotbal z UEFA,“ dodal předseda. „Bylo by velkou chybou nevyužít finanční podporu až 150 milionů korun od UEFA pro výstavbu nového sídla ČMFS v Lipencích,“ řekl dál Hašek.

Svazový předseda v závěru svého vystoupení apeloval na delegáty valné hromady, aby přijali nové stanovy ČMFS. „Bez jejich přijetí nemá fotbal právo žádat společnost o jakékoli finanční příspěvky,“ zdůraznil.

Jedním z hlavních bodů bylo schválení nových stanov. Ty delegáti schválili jednomyslně. Tím se mění i název z ČMFS na Fotbalovou asociaci České republiky. Domažlický okres na valné hromadě zastupoval jediný klub, Jiskra Domažlice prostřednictvím svého prezidenta Jaroslava Ticháčka. „Jedním z bodů bylo nahrazení nezvěstného člena výkonného výboru Miroslava Kříže. Na jeho post byl zvolen Dušan Svoboda z AC Sparta Praha, který zároveň opustil místo šéfa ligového shromáždění. Šéfem ligového shromáždění a zároveň členem výkonného výboru byl zvolen František Hrdlička z FK Teplice. Další, kdo rezignoval na svoji funkci ve výkonném výboru, byl kontroverzní Milan Haškovec. Místo něj byl zvolen poslanec Parlamentu ČR Josef Tancoš (Baník Most). Za první a druhou ligu byl do VV zvolen majitel mistra Gambrinus ligy Viktorie Plzeň Tomáš Paclík, což je pro náš region velmi dobré,“ řekl Ticháček.

Podle jeho dalších slov byla valná hromada velmi dobře připravena. Vedl ji místopředseda svazu Jindřich Rajchl, jednání mělo řád a spád. Když už se po třech a půl hodině zdálo, že bude hromada dovedena do úspěšného konce, tak si vzal slovo současný předseda Hašek a oznámil, že odstupuje ze své funkce. „V sále nastalo hrobové ticho. Myslím, že to nečekal vůbec nikdo a nepříjemně překvapeni byli i nejbližší spolupracovníci Haška,“ popisuje dojmy Ticháček. Pro asociaci to znamená, že do tří měsíců proběhne mimořádná valná hromada, která bude mít za úkol zvolit nového předsedu, což, jak se zdá, nebude jednoduché. „Žádná konkretní jména nepadla. Je velká škoda, že pan Hašek odchází, protože pozvedl strukturu svazu a sehnal mnoho finačních prostředků v době, kdy byla krize, byl u zrodu nových stanov a nového názvu,“ dodal Ticháček.

29.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Peníze. Ilustrační foto.

Větší podíl z daní města plánují investovat do škol, bydlení i sítí

AKTUALIZOVÁNO

Vražda v Plzni. Muž zaútočil na druhého mačetou

Plzeň - Policie vyrazila v neděli ráno ohledat místo činu.

FOTOGALERIE: První olejomalbou Zdeňka Martínka byl obraz mostu

Domažlice – Olejomalby Zdeňka Martínka jsou až do konce roku k vidění v jídelně seniorského penzionu v Baldovské ulici 638. Zájemci tak mají možnost seznámit se s dosud veřejnosti nepříliš známou stránkou osobnosti dlouholetého meclovského starosty (2000-2016).

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení