Tatran Chodov – Spartak Klenčí 1:2 (1:0)
Byli to totiž oni, kdo na soupeře vlétl. Několika centrům ze stran v úvodu sice scházela přesnost, ale hosté si přesto důrazem a pokrytím Kobese, jehož vymazal Osvald, a obou bratrů Pfeiferových, získali respekt.

V 17. minutě si Chodov koledoval, když si jeho obránci dávali míč mezi sebou, byli atakováni, a z nouze zahranou malou domů Staviarský odkopl přímo na soupeře. Chodovští se až po dvaceti minutách, to už hřiště opustil Hromník pro svalové zranění a byl nahrazen Houdkem, srovnali s nezvyklým tahem trenéra Moravce, který hráče v poli rozmístil stylem 3 – 2 – 4 – 1. Jestli měl kouč hostí na hlavě nějaký tmavší vlas, zbělal mu ve 25. minutě, kdy na formu z úvodu soutěže dal vzpomenout Jan Pfeifer. Rozběhnutého kanonýra Tatranu fauloval před vápnem stoper hostí Míra Holar a byl rád jen za žlutou. Následný trestňák, jenž volal po gólu, místo obávaného exekutora Pfeifera rozehrál Petr Holar, ale mířil nad bránu.

Poté se Klenečtí zase vytáhli na polovinu soupeře. Mifek obehrál Svobodu, ale hrozbu na poslední chvíli zažehnal stoper Tatranu Štryncl. Ve 43. minutě zahrávali hosté roh, při něm se ve vzduchu střetli oba kapitáni Klenčí a Chodova, bratři Holarové. Ač to byli domácí, kdo si koledoval o budíček v podobě gólu, dostali jej hosté. Minutu před koncem Staviarský odkopem našel Svobodu, ten přihrál Jindrovi Pfeiferovi, který prostrčil míč na Kobese. ´Čahoun´ stačil do balonu jen ´píchnout´ a vyběhnuvší Sokol jej kolenem vyrazil, ale dobíhající Svoboda uklidil míč do odkryté branky – 1:0.

Hosty gól do šatny nezlomil. Naopak. Ve druhé půli podali ještě lepší výkon. Vpředu začal excelovat Mifek, k výtečnému Brašnovi a Čechovi z první půle se přidal i Housar. Tomu se při úniku brzy po začátku druhého dějství místo vytěsnění zbytečně vrhl pod nohy gólman Chodova Staviarský a hosté kopali penaltu. Psutka trefil brankáře, ale napodruhé hlavičkou vyrovnal – 1:1. Lepší výkon korunovali hráči Spartaku druhým gólem, po němž se rděli domácí obránci. Brašna pronikl až k brankové čáře, odkud zpětnou přihrávkou po zemi našel na penaltě volného Houdka a ten střelou k tyči strhl vítězství na stranu hostí – 1:2. Tlak Chodova v závěrečných chvílích derby už připomínal spíše křeč.

Řekli po utkání

Trenér Klenčí Miroslav Moravec: „V první půli jsme Chodov dlouho do ničeho vážného nepustili. Za nás byli nebezpeční Brašna, Čech a Mifek, který se ve druhé půli ještě zlepšil, vzal odpovědnost na sebe, nebál se jít jeden na jednoho, díky tomu jsme si vytvářeli tlak a myslím, že jsme po zásluze vyhráli. Jsem rád, že se na nás nepodepsal zápas s Přimdou, protože byly jen dvě možnosti. Buď jsme to dnes mohli utnout nebo bychom se dostali ještě níž.“

Trenér Chodova Jan Gibfried: „Soupeř do nás od počátku důrazně šel, tím eliminoval naši fotbalovost a na našem hřišti si vybudoval respekt. Recept na Klenčí jsem viděl ve hře po stranách, toho jsme se ale nedrželi. Od začátku zápasu jsme tahali za kratší konec. Ve druhé půli jsme si kromě trestňáků větší šanci skoro nevytvořili.

Spartak Klenčí: Jan Sokol – Osvald, Holar, Hromník (23. Houdek) – Vejmelka, Psutka – Čech (75. Toth), Housar, Pavel Sokol, Brašna – Mifek. Trenér: M. Moravec.
Tatran Chodov: Staviarský – Štryncl, Holar, Chmelík, Veselý – Svooda, Jindra Pfeifer, Paidar, Kuboušek (65. Hála) – Kobes, Jan Pfeifer. Trenér: J. Gibfried.