Tatran Chodov – Sparta Dl. Újezd 3:4 (2:3)
Pro domácí začal zápas dobře. Ve 3. minutě se konečně dočkal gólu ´expres´ Svoboda, jemuž to už všichni spoluhráči přáli. Jindra Pfeifer zatáhl míč po křídle, letošní posila Tatranu si naběhla na jeho přízemní centr a volej z malého vápna rozvlnil síť Mrázkovy brány – 1:0. V 11. minutě deštěm provázeného duelu si vybral slabší chvilku gólman Staviarský, který při malé domů ´daroval´ míč napadajícímu Kochtovi a ten vyrovnal – 1:1. Ve 30. minutě šla Sparta do vedení. Po rohovém kopu soupeře se domácí nedohodli, kdo má odkopnout míč, a Tůša lacino zvýšil – 1:2. Na jeho gól dokázal odpovědět Kobes, který střelou do protipohybu překonal gólmana hostí – 2:2. Jenže čtyři minuty před odchodem do šaten domácí středopolař podklouzl, ztratil míč, následovala kolmice na Kochtu a ten přehodil vybíhajícího Staviarského – 2:3.

Trenér Chodova Gibfried měl o přestávce v kabině ke svým svěřencům řeč, děkovná ale tentokrát nebyla. Oživení do hry domácího celku měl vnést čerstvý Kurek a změny v rozestavění záložních řad. Jenže fotbalovější hosté stále hrozili nebezpečnými výpady. Po jednom z nich v 70. minutě Tůša pojistil vedení Sparty. Chodovští se poté pustili do útočení, ale ten správný balon na zdvojovaného Jana Pfeifera či Kobese ne a ne přijít. V 78. minutě, to se už k oběma kanonýrům Chodova připojil i Svoboda, se míč po Staviarského dlouhém výkopu a nahrávce dostal až ke Kobesovi, který snížil na rozdíl jediné branky – 3:4. Závěrečný nápor domácích přerušovaný brejky Sparťanů několikrát zastavila dobře pracující obrana nebo ještě častěji praporek pomezního laika, což většina ze stovky diváků nesla, kulantně řečeno, značně nelibě.

Dl. Újezd, jenž řadu let marně usiluje o postup, se výhrou dostal do čela tabulky. „Ještě jsme tady nevyhráli, proto mě tři body ze zdejšího bouřlivého prostředí těší. Vloni na jaře jsme také nehráli špatně, ale domácí třikrát utekli. Chodov je letos silnější i díky té ´šestce´ (Jindra Pfeifer – pozn. red.), ale my konečně dali tolik gólů, že na to domácí nedokázali odpovědět,“ řekl po utkání trenér Sparty Pavel Smolák. Ze ´svých´ vyzdvihl dvojnásobného střelce Kochtu. „Všichni před sezonou posílili, my jsme přišli o útočníka Makrlíka, stopera Křehlíka a oba krajní záložníky. Máme úzký kádr, posily budou snad v zimě. Proto nastupujeme s podhrotovým hráčem a Petr je vpředu sám. Přesto nedal gólmanovi i stoperům soupeře nic zadarmo. Z jeho důrazu jsme vytěžili dva góly.“

Domácí ve změněné sestavě po výhře ve Staňkově zklamali. „Chybějící stopery museli zastoupit záložníci, za ty šly do středu pole defenzivní typy hráčů, prostředek ale ovládl soupeř. Tomu jsme navíc chybami darovali tři branky,“ uvedl hlavní příčiny nezdaru kouč Chodova Jan Gibfried.

Dl. Újezd: Mrázek – Marek, Tůša, Chejnavský, Bydžovský – Stoklasa, Dravecký, Bučan, Zeman – Houda, Kochta. Trenér: Pavel Smolák.

Chodov: Staviarský – Chmelík, Holar, Paidar, Veselý – Svoboda, Kapic, Hála, Pfeifer Jindra – Kobes, Pfeifer Jan. Trenér: Jan Gibfried.

Rozhodčí: Velíček, ŽK: 2:2.