ČFL: Nezkušená juniorka Liberce neuspěla

Bautzen - Liberecké béčko Slovanu skončilo na halovém turnaji v Bautzenu předposlední.

12.1.2012

JUNIORKA V PLNÉ PŘÍPRAVĚ. Chlapci mají tréninky mnohdy od časného rána. Třeba již od půl osmé.Foto: Deník / Miloslav Cihlář

Třináctý ročník halového turnaje Landskron Cup v německém Bautzenu byl pro fotbalové mladíky trenéra Jaroslava Vodičky první „průbou“. Bohužel nedopadla nejlépe, protože prohráli všechna tři utkání ve skupině a následný duel o 7. místo s Bischofswerdou se odehrál jen z penaltového rozstřelu, který Liberečtí vyhráli. Turnaj vyhrál Bautzen I, který ve finále porazil Bautzen II 2:1, třetí skončil loňský vítěz Kamenz s Pavlem Runtem.

Vodička měl k dispozici třináct hráčů a dva gólmany. Ale nikdo si pořádně nezahrál, protože zápasy se hrály na 14 minut hrubého času. To znamenalo celkem 42 minut zápolení pro Liberec v hale, kde se hrálo zvláštním způsobem: auty se házely jednoruč spodem a gól z půlky neplatil. Jinak se bojovalo pořádně od podlahy a hodně tvrdě v osobních soubojích, což sudí v pohodě tolerovali. Ke škodě málo zkušených borců Liberce…

Liberec - Žary (Polsko) 2:3 (góly Kmoníček a Kordík). Poláci měli lepší vstup a za 50 vteřin vedli. Liberec srovnal, ale dva rychlé úniky s kvalitní koncovkou znamenaly vedení soupeře 3:1. Slovan snížil 90 vteřin před koncem, ale na další gól nebyl čas.

Liberec - Neugersdorf 1:4 (Soběslav). Třikrát liberečtí chlapci chybovali a dostali soupeře, kde hráli Rozmajzl a Širanec, na koně. Za šest minut bylo 0:4, až pak Beníšek orazítkoval břevno. Ve 12. minutě stihl Soběslav dát čestný gól.

Liberec - Bautzen 0:4. Vstup poznamenal rychlý gól v 10. vteřině po ztrátě míče na půlce. Pak se dlouho nic nedělo, až v závěru, při liberecké hře na bekobrankáře, domácí třikrát v krátké době stříleli do prázdné brány.

O 7. místo: Liberec - Bischofswerda 4:2 z pen.

Liberec: Kovář, Hosman Kmoníček, Drobílek, Šusta, Patka, Suk, Soběslav, Novotný, Rybanský, Lukes, Janošík, Beníšek, Kordík, Červinka.