Až v 5. kole třetí nejvýše soutěže se podařilo fotbalistům Kladna vstřelit první branku utkání. Padla z kopačky záložníka Rady.

SK Kladno - Arsenal Česká Lípa 2:0 (1:0)

Arsenal Česká Lípa v utkání s malým počtem šancí porazili po zásluze 2:0.Velký podíl na výhře měla výborně pracující obrana, jež brankáři Tesařovi značně usnadnila úlohu.

Ten tak poprvé v sezoně udržel čisté konto. „Byl to scénář, jaký jsme si naplánovali. Dát první branku a hrát do otevřeného prostoru,“ pochvaloval si trenér vítězů Eduard Novák.

Začátek zápasu ale patřil hostům. Ti soupeře pustili ke své šestnáctce až v 6. minutě, a hned z toho byl gól. Holubův ztenčovaný vysoký balon trefila z první modrá kopačka Zdeňka Rady. Exkladenský Meier v brance Severočechů ho stačil zpacifikovat jen částečně.

„Myslel jsem, že míč zpracuji, ale nakonec jsem to zkusil z první. Ani nevím, jak to prošlo do branky,“ přiznal střelec vítězné trefy. Za chvíli se Meier blýskl při tutovce T. Roučka, kterou zneškodnil nohou a do pauzy se šlo za stavu 1:0.

„Věděli jsme, že domácí jsou agresivní a bojovní. V prvním poločase jsme se s tím nevyrovnali, i když jsme dobře začali. Po obdržené brance naše sebevědomí spadlo,“ konstatoval trenér Severočechů Daniel Korda.

Druhou část otevřela šance lipského Demetra, již zblokovala obrana. Přes územní převahu Lípy opět udeřilo před její brankou. Standardku Holuba těsně před vybíhajícím gólmanem Meierem hlavou sklepl nebojácný Švambera a T. Rouček bez potíží vstřelil svůj třetí letošní gól.

Od té chvíle se hrálo na branku hostů. „Od druhé branky z další standardky bylo po nás,“ konstatoval Korda s tím, že jeho tým je neefektivní v útočné fázi. „Domácí šli víc za vítězstvím, proto vyhráli. Náš výkon je pro mě zklamáním,“ dodal.

Jeho kolegu Nováka těšilo, že Kladno má devět bodů, byť všechny nahrálo v domácím prostředí. „Tahle soutěž je plná zkušených, kvalitních hráčů. žádný se soupeřů, se kterým jsme hráli nebyl slabý,“ uvedl.

Branky: 6. Zd. Rada, 61. T. Rouček. Rozhodčí: Šifalda. ŽK: Holub Štálík. Diváci: 446. Poločas: 1:0.

SK Kladno: Tesař - Procházka, Samek, Rendla, Hofman Švambera (62. Toth), Zd. Rada, Čurda (70. Hartman), T. Rouček Holub (82. Roubal), Čížek.