Praha - Kouzlo Ďolíčku funguje. Rezerva Bohemky ve svém přirozeném prostředí porazila Votice.

30.3.2011

Přípravný zápas Votice - Sparta Praha B 2:1Foto: Foto: Jan Voráček

Z webu Bohemians 1905 B:

Bohemians 1905 B - Marila Votice 1:0

Ďolíček ožil. Po několika měsících zimního spánku opět vyběhli na jeho trávník hráči v zelenobílém k soutěžnímu utkání. Nešlo o první ligu a ani vyprodáno nebylo. V zelenobílém svatostánku ale opět zavládla atmosféra, kterou můžete zažít jen zde.

Hrála se zde divize, přesněji její 18. kolo, a béčko Bohemky přivítalo Marilu Votice. I když ne tak úplně „béčko“ – trenér prvního mužstva Pavel Hoftych využil reprezentační přestávky a poslal na zápas rezervy několik hráčů k rozehrání. Na hřišti se tak objevili Martin Cseh, David Bartek, Martin Kraus, Michal Sedláček, Jan Moravec i čerstvý ligový střelec Aziz Ibragimov. Na soupisce soupeře také nechyběla známá tvář, když s číslem 10 nastoupil ve středu třiatřicetiletý Michal Polodna.

V prvním poločase, který následoval hned po uctění památky legendy Bohemians Františka Mottla, byla dlouho tím nejzajímavějším úvodní choreografie kotle Bohemky a na hřišti se moc dechberoucích akcí neodehrálo. První vážné ohrožení branky znamenaly až dva přímé kopy Klokanů ke konci prvního poločasu. Na Sedláčkovu střelu k tyči byl ale brankář Votic Novák připraven, stejně jako na pokus Ibragimova mířícího do středu branky. A tak měli největší šanci prvního poločasu hosté, když se na pravé straně uvolnil Veselý a předložil míč na hranici pokutového území, odkud Walter napálil míč do tyče.

Sotva se fanoušci posilněni tradiční klobásou usadili na tribuny a rozhodčímu se podařilo domluvit čtyřnohému návštěvníkovi, který svou procházkou po trávníku zpestřil první minuty druhé půle, mohla začít honba třemi body. Hned po dvou minutách rohu velkého vápna krásně natáhl ke střele Sedláček a donutil Nováka k dalšímu brilantnímu zákroku. I hosté měli velkou šanci, když Veselý způsobil závar před brankou Václava Marka, ale nedokázal pořádně zakončit. Jednoduchost fotbalu ukázala fanouškům po hodině hry -náctiletá trojice Kraus, Budinský a Vašut, která na tři doteky dostala přes celé hřiště posledního jmenovaného do zakončení. Útočník dorostu ale pálil vedle, stejně jako o chvíli později.

V osmdesáté minutě začal úřadovat Jan Moravec. Jeho první střelu ještě zblokovala votická obrana, ale „Zip“ se po minutě ocitl v další příležitosti a jeho střelu z úhlu vyrazil brankář na roh. Ten posadil Kraus přímo na hlavu Martina Cseha, který s pomocí tyče rozhodl zápas.

750 diváků tedy vidělo výhru rezervy Klokanů v poměru 1:0. Tu navíc umocnilo i opravdu domácí prostředí, kde byla dosažena. Ďolíček žije a je stadionem, který zelenobílému národu nedokáže nic plnohodnotně nahradit.

Benešovský deník:

Ve svatostánku, vršovickém Ďolíčku, se představila divizní Marila Votice, která odolávala tlaku béčka prvoligových Bohemians 1905, kteří na jaře ještě nebodovalo. Vyrovnaný zápas nakonec strhli na svoji stranu posílení domácí o hráče A mužstva díky brance Cseha z 84. minuty po rohovém kopu.

Bohemians 1905 B – Votice 1:0 V úvodu byli aktivnější Klokani, ale Ibragimova nejprve vychytal Novák a podruhé uzbecký útočník hlavičkoval vedle. Hosté po dvaceti minutách srovnali hry a začali vystrkovat z brejků růžky, hlavičkující Bareš po centru Waltera zamířil mimo brankové tyče a po samostatné akci našel Walter rukavice gólmana Marka. Domácí zahrozili střelou Krause a trestnými kopy Krause a Ibrahimova, které Novák kryl. V závěru poločasu se mohli Votičtí radovat, ale po úniku Veselého zastavila bombu Waltera tyč.

Po přestávce byli aktivnější směrem dopředu domácí, ale ránu Sedláčka vyrazil Novák a Ibrahimova křižná střela zasvištěla vedle. Na druhé straně tečoval Lizák střelu Čupra, ale Marek byl na místě.

V 83. minutě přišel rozhodující okamžik zápasu. Po rohu Krause doslova spadnul míč na hlavu Cseha, od které putoval do tyče votické branky a od ní doskákal za brankovou čáru. Závěrečná snaha hostů o vyrovnání přinesla jen ránu Lukeše vedle.

Trenér Votic Ivan Pihávek byl po zápase smutný, ale hráče nezatracoval: „Domácí posílení o šest posil z áčka byli dynamičtější, hráli silově a souboje řešili ve svůj prospěch. My jsme si však kompaktní obranou věděli rady, využívali jsme rychlých brejků, v útočném vápně byli nebezpečnější, ale nastřelili jsme jen tyč a ani z několika závarů nám to bohužel do branky nespadlo,“ posteskl si kouč a popsal rozhodující okamžik zápasu: „Sedm minut před koncem jsme měli smůlu. Po rohu, kterému předcházel jasný faul na našeho Waltera, spadnul míč hráči na hlavu, od ní se odrazil do tyče a doskákal za brankovou čáru. Byl to náhodný gól.

Místo s bodem odjela Marila z Prahy s prázdnou: „Po zápase mi řekl trenér B mužstva Bohemky pan Hradecký, že to byl jasný remízový zápas. Porážka mě mrzí. Kluci se vydali, každý předvedl, ve výborné atmosféře, svoje maximum, ale to se nepočítá, počítají se body a v těch jsme propadly,“ má jasno votický trenér.

Branky: 83. Cseh.
Rozhodčí: Červený - Kubec, Žáková.
ŽK: Ibragimov, Kraus - Janů.
Diváků: 750.

Bohemians 1905 B: Marek - Baubín, Cseh, Barros, Bartek - Moravec, Baubín, Budínský, Sedláček - Ibragimov (70. Gröbl), Rein (46. Vašut) .

SK Marila Votice: Novák - Bareš, Řehák, Lizák, Faitl, Lukeš, Walter (83. Klimeš), Polodna, Čupr, Veselý, Janů.