VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbalisté Tlumačova zažili úspěšný rok

Tlumačov /FOTOGALERIE/ – Funkcionáři, hráči, sponzoři a fanoušci TJ Start Tlumačov se v sobotu společně se zástupci obce, místních složek a hosty sešli v pohostinství U Matěje, aby na výroční valné hromadě klubu zhodnotili uplynulý rok. A že bylo co hodnotit!

19.1.2017
SDÍLEJ:

Výroční valná hromada TJ Start Tlumačov 2017.Foto: Deník/ Václav Tauer

Fotbalisté Tlumačova totiž po jarní části sezony slavili double, kdy A – mužstvo suverénním způsobem vybojovalo postup do I. A třídy a rezervní tým si vítězstvím ve III. třídě zajistil „vstupenku" do okresního přeboru. „Po sportovní stránce se nám jaro 2016 povedlo, obě mužstva postoupila, což je ohromný úspěch pro klub, lidi okolo něj, ale i pro naši obec. Největším počinem ale pro mě je, že tady po letech vzniklo družstvo přípravky," uvedl prezident klubu Václav Pivoňka ve své řeči. Připomněl také investice do vybavení, jako nákup nové lajnovačky a časomíry. „Co nás do budoucna čeká, je investice do hřiště, jeho odvodnění. Také povrch by potřeboval rekonstrukci."

Po zhodnocení roku 2016 prezidentem a zprávě o financích dostali slovo trenéři. „Družstvo přípravky, ve kterém máme i jednu dívku, začalo fungovat v létě. Máme šikovné děti, ale oproti ostatním týmům jsme nějaké dva roky ve skluzu v trénování, takže ke konci zápasů nám docházely síly. S tím souvisí i to, že bychom ještě tři až pět dětí do týmu potřebovali," shrnul poznatky z premiérové sezony Pavel Váchal, jeden z trenérů družstva.

Poté dostal prostor trenér B – mužstva Martin Peleška. Ten může být spokojen jen s jarní částí sezony, kdy rezerva vykopala postup do okresního přeboru. Ve vyšší soutěži se jí ale zatím nedaří a poslední příčku opustila až v závěru podzimní části sezony. „Jaro bylo super, s předstihem jsme si zajistili postup. Na podzim se bohužel ukázalo, že většina kluků má na okresní přebor nohama, ale ne hlavou. Přístup k zápasům a tréninkům nebyl takový, jak by bylo potřeba, a to se promítlo do výsledků. Ne vždy to ale bylo špatné, třeba zápasy v Chodově nebo v Krchlebech se povedly. Přesto svůj příspěvek nemohu zakončit jinak, než že nás na jaře čeká boj o záchranu. Závěrem chci poděkovat funkcionářům i fanouškům za podporu, která nepolevila, ani když se nám nedařilo," řekl Peleška, který podle souhlasného přikyvování přítomných trefil hřebík na hlavičku.

Poté došlo na hodnocení prvního týmu Startu. „Máme za sebou úspěšný rok. V minulé sezoně jsme v normální hrací době prohráli pouze zápas v Částkově a postup do I. A třídy jsme si zajistili s předstihem a náskokem třinácti bodů, což se nikomu jinému dlouho předtím nepodařilo. V létě se nám podařilo tým vhodně doplnit, za což chci poděkovat zejména Jiskře Domažlice. I díky tomu jsme úvodní polovinu sezony v I. A třídě zvládli se ctí. Několikrát jsme sice prohráli, ale žádný soupeř nás vyloženě nepřehrál, což mě těší. Výsledkem je jen o skóre páté místo v tabulce, což je dobrý odrazový můstek do jara," uvedl trenér mužstva Pavel Čadek a v projevu, který byl oproti strohým hodnocením z minulých let tentokrát „o třídu delší", prozradil odvážný cíl do zbytku sezony: „S ohledem na výsledky z podzimu bychom se rádi poprali o místo zajišťující baráž o postup do krajského přeboru."

V diskuzi dostali slovo zástupci sponzorů, místních složek a za fanoušky to tradičně „vzal z rejdu" Josef Kalenda. Vystoupil také starosta obce Miroslav Kabourek. „Chci vám poděkovat za vaše sportovní snažení a výsledky, díky nim celý kraj ví, kde je Tlumačov. Ale chci vyzdvihnout i mimosportovní činnost, která je neméně záslužná. Rád bych reagoval i na slova ohledně stavu hřiště, která zde zazněla. Letos počítáme s příspěvkem na provizorní opravy, do budoucna však počítáme s rozšiřováním sportovního areálu až k Mísovu, kam v současnosti ukládáme zeminu z výkopů. Mělo by tam vzniknout hřiště pro tréninky fotbalistů, ale i pro potřeby hasičů a místo pro parkování aut."

Schůzi fotbalistů Startu si nenechal ujít ani tlumačovský rodák, příznivec a mecenáš klubu Jaroslav Ticháček: „Jako fanoušek tlumačovského fotbalu se pokaždé zajímám o výsledky klubu z vesničky mé střediskové a jsem rád, že se vám daří. Vždyť před pár lety tady zazněly obavy, zda se udržíte v I. B třídě, dnes Tlumačov útočí na krajský přebor. To je neuvěřitelné. Ale každý, kdo do fotbalu dělá ví, že se vždy musí sejít spousta věcí, aby se úspěch mohl dostavit. Je zapotřebí odhodlání funkcionářů, kvalitní kádr, musí být dobré podmínky pro fotbal a v neposlední řadě peníze. Jako majitel firmy Dotiko vám děkuji za skvělou reprezentaci, za Jiskru děkuji za spolupráci a zvu do Domažlic na naše zápasy a na Mistrovství Evropy dívek, což bude velká událost."

Rok 2016, jak z průběhu schůze vyplynulo, se do kroniky tlumačovské kopané zapíše zlatým písmem. „Vše začalo úspěšným tažením pohárem, v němž jsme porazili Kdyni, Holýšov a kontumačně i Rozvadov. Zastavily nás až Vejprnice, se kterými jsme sehráli vyrovnaný zápas. Řekl bych, že právě pohár nám hodně pomohl k pozdějším úspěchům, protože jsme si začali věřit. Nakonec jsme slavili dva postupy, ale velkým počinem bylo založení přípravky. Máme za sebou úspěšný rok, odvedli jsme kus práce, z čehož můžeme mít radost, ale nesmíme polevit, stojí před námi ještě mnoho úkolů. Hráče upozorňuji, že sezona nekončí posledním mistrovským zápasem, nebo, jak mě upozornil Pavel Čadek, baráží, ale brigádou," uvedl v závěru schůze sekretář Milan Polák. Po hymně Tlumačováků, kterou si všichni přítomní s chutí zazpívali, došlo na občerstvení a volnou zábavu.

Autor: Václav Tauer

19.1.2017
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vernisáž výstavy Zdeňka Martínka v domažlickém penzionu v Baldovské ulici.
13

FOTOGALERIE: První olejomalbou Zdeňka Martínka byl obraz mostu

Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Mladý zločinec opět utekl

Klatovsko, Hostouň – Zřejmě nejnebezpečnějšímu mladistvému zločinci z Klatovska se opět podařilo utéci z výchovného ústavu v Hostouni, a to přesto, že má nařízenu ochrannou výchovu. Dopaden byl až po bezmála dvou týdnech.

Domažlice na veřejné WC stále čekají

Domažlice - Veřejné záchody v Domažlicích v současné době nenajdete. 

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení