Rozehranější Mrákov, který už na umělce v Horšovském Týně odehrál několik zápasů v rámci zimního turnaje domácího Dynama, vstoupil do zápasu lépe, avšak jeden z Duffků v sestavě šanci neproměnil. Neuplynulo ani deset minut a udeřilo na opačné straně. Podle všeho Leitl při centru z úhlu před branku trefil jednoho z mrákovských stoperů, který změnil směr dráhy letu míče tak smolně, že brankář Korba při zákroku skončil v bráně, a než stihl natáhnout ruce před sebe, ocitl se míč podle sudího za čárou – 0:1. Sporný moment poznamenal následující minuty, kdy protestujícího domácího gólmana umlčela až žlutá karta. Poté se mrákovští místo chlácholení vlastního brankáře mohli opět soustředit na hru.

Vyrovnáno mohlo být po půlhodině hry, ale Vondrašovu hlavičku po přetaženém rohovém kopu a Stýskalově centru dokázal Touš vyškrábnout nad břevno své branky. Mrákovští byli za svoji aktivitu odměněni ve 38. minutě. Jeden z tlumačovských hráčů zahrál při odkopu rukou a sudí při druhém sporném momentu nařídil pokutový kop, který nejlepší hráč Mrákova Růžek bezpečně proměnil – 1:1. Když si pak v závěru první půle mrákovský brankář poradil s tvrdou střelou Wolfa, šlo se do kabin za stavu 1:1.

Také druhý poločas začal lépe Mrákov, ale Stýskal svoji šanci v úvodu neproměnil a gólem neskončil ani velký závar před Toušem o chvíli později. Poté se hra vyrovnala a Tlumačov postupně začal přebírat iniciativu. Šance Wolfa a jeho spoluhráčů ale ke kýženému gólu nevedly, skóre se neměnilo ani po tvrdé ráně Čermáka na druhé straně. Oba trenéři poté sáhli ke střídání. Zejména na straně Tlumačova, který na zápas přijel rovnou ze soustředění, jich bylo hodně.

V závěru utkání mohli oba soupeři urvat výhru. Touš však dokázal Růžkovu střelu z úhlu chytit, Korbovi pomohlo při Šotově pumelenici břevno a dorážející Tesař přestřelil.

O vítězi se tak muselo rozhodnout v rozstřelu. Ani v něm nebyla nouze o pořádné drama. Hned v první sérii totiž Korba vychytal Leitla, jenže Touš jej dokázal napodobit a zlikvidoval pokus Čermáka. Ve druhé sérii Tesař i Stýskal proměnili – 1:1, ale vzápětí na Korbovi pohořel Šot, zatímco Růžek uspěl – 2:1. Ve třetí sérii nejprve Minařík srovnal na 2:2, poté Touš rozesmutnil mladého kanonýra Mrákova Váchala. Ve čtvrté sérii nezaváhali Luboš Hruška ani Jan Dufek – 3:3. Rozhodla až pátá série, v níž nejprve Polák proti Korbovi neuspěl, zatímco Vondraš nedal Toušovi šanci – 4:3.

Do 2. kola poháru tak postupuje Mrákov, který 25. února vyzve Domažlice B.

Sokol Mrákov A – Start Tlumačov A 1:1 na PK 4:3

Poločas: 1:1. Branky: 33. Růžek – 9. vlastní. Rozhodčí: Šiška. ŽK: 4:1 (20. Korba, 48. Čermák, 82. Váchal, 90. Vondraš – 29. Malík). Diváci: 60.

Mrákov A: Korba – Vondraš, Dufek, Rybár, Čermák – Smazal (69. Michálek), Stýskal, V. Duffek, T. Duffek (85. Fliegel) – Vojtko (58. Váchal), Růžek. Trenér: Vl. Duffek.
Tlumačov A: Touš – Brichcín (57. Podestát), Malík, L. Hruška, Šindelář (69. M. Hruška) – Bláha (57. Minařík), Tesař, Frček (46. Šot), Leitl – Copák, Wolf (69. Polák). Trenér: P. Čadek.

FK Nepomuk – TJ Holýšov A 3:1

Poločas: 1:1. Branky: 28. Karela, 68. Michal Baran, 80. Rous – 6. Šobr. R: Volf. ŽK: 0:0. Diváci: 50.

Nepomuk: Baroch – Ticháček, Panc, Karela (80. Slach), Voráček, Váňa (46. Březák), Marek Baran, Kozák (70. Rous), Vosyka, Michal Baran, Viktora. Trenér: J. Viktora.
Holýšov A: Řezáč – Zavadil, Trhlík, Levička, Kaas, Šobr, Kraus (56. Vítek), Jeniš, Dostálík, Zelený, Vnuček. Trenér: K. Míčka.

Sokol Postřekov A – Jiskra Domažlice B 0:5

Poločas: 0:1. Branky: 31. Bláha, 55. Lešek, 60. Falout, 71. Vlček, 78. Javorský z PK. R: Křen – Hálek, Rada. ŽK: 0:0. Diváci: 50.

Postřekov A: Frei – Kuboušek (76. Beňušík), Votava (73. D. Steinberger), Němec, Kuželka, Vavřík (55. Karlík), Kreuz (78. Mazanec), Závodný, Zdráhal, P. Steinberger, Pfeifer (78. Gibfried). Trenér: A. Wirt.
Domažlice B: Bratanič (78. Červený) – Kubr (85. Strnad), Hojda, Korelus, Javorský, Lešek (78. Fořt), Vlček (78. Vesti), Falout, Waldmann (73. Čadek), Sova, Bláha. Trenér: M. Steinbrücker.