VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sladký je opět předsedou. Naposledy!

Poběžovice – Pouze Sokol Kout na Šumavě neměl zastoupení na páteční valné hromadě okresního fotbalového svazu. Zbylých pětatřicet fotbalových klubů z Domažlicka svoje delegáty do poběžovického hotelu Hubertus vyslalo. Volilo se totiž nové vedení, které bude příští čtyři roky řídit fotbalové dění na Domažlicku.

30.1.2017
SDÍLEJ:

VOLEBNÍ VALNÁ HROMADA. Karel Sladký z Postřekova (uprostřed) byl na páteční valné hromadě opět zvolen předsedou Okresního fotbalového svazu Domažlice. Foto: Deník/ Václav Tauer

Schůzi zahájil stávající předseda Karel Sladký. V hodnocení minulého období zmínil nedostatek mládeže, která si stále častěji hledá jiné záliby než fotbal, ale i nedostatek lidí ochotných s dětmi pracovat. Z pozitiv jmenoval nový informační systém. „Z jeho zavedení panovaly velké obavy, ale v oddílech jste to zvládli. Díky informačnímu systému jsou rychlejší přestupy, usnadnila se kontrola trestů, výsledky zápasů jsou okamžitě dostupné, skončily i nepřesnosti ve jménech střelců gólů," uvedl Sladký. Vyzvihl úspěchy rozhodčích z Domažlicka, Pavla Královce na mezinárodní scéně, Václava Kubece v lize, Pavla Štrincla a Františka Cihláře v ČFL a divizi. V závěru svého vystoupení připomněl květnové Mistrovství Evropy dívek do 17 let, kdy se na stadionu v Domažlicích odehrají tři zápasy ve skupině a jedno semifinále.

Následné volby do výkonného výboru okresního fotbalového svazu se obešly bez většího překvapení. Karel Sladký neměl na funkci předsedy protikandidáta. Získal 34 hlasů, zdržel se pouze zástupce Oplotce.

Dále byli do výkonného výboru naprostou většinou přítomných zvoleni všichni navržení, čili Josef Bozděch z Bukovce, Karel Králík z Holýšova, Karel Kuška z Domažlic, Milan Polák z Tlumačova, Luděk Šindelář z Hostouně a Josef Ulrych z Domažlc. TJ Meclov rozčeřil stojaté vody nominací Pavlíny Kaufnerové, druhým nováčkem ve výboru bude zkušený rozhodčí Pavel Štrincl navržený oddíly Spartak Klenčí, Sokol Postřekov a Jiskra Domažlice.

Zcela nové složení má revizní komise. Zvoleni byli Jindřich Kapic za Sokol Postřekov, Václav Kopejtko za FC Dynamo Horšovský Týn a Ladislav Votava za Start Bělá nad Radbuzou.

Generační obměnu ve vedení okresního fotbalového svazu tak zřejmě přinesou až volby v roce 2021. Naznačili to předseda výboru Karel Sladký a po něm i předseda sportovně – technické komise Karel Králík. „Je to moje poslední období ve funkci předsedy. Před týdnem mi bylo dvaašedesát let, na konci volebního období mi bude šestašedesát a chci užívat důchodu. Jako svého nástupce bych rád viděl Milana Poláka," sdělil Sladký. Karel Králík jako případného nástupce zmínil Luďka Šindeláře.

Autor: Václav Tauer

30.1.2017
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zúčastnilo se jej 80 žáků z 11 škol.
19

Nejšikovnější mladí cyklisté jsou ze Staňkova a Klenčí

Mladí chovatelé z celého kraje se zúčastnili i přednášek o jednotlivých druzích chovaných zvířat

Mladí chovatelé se v Hoře Sv. Václava učili i bavili

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Újezdští vzpomenou na pilota V. P. Kirkhama

Újezd – Každoročně vzpomínají Újezdští na pilota americké armády Virgila Paula Kirkhama.

Domažlicko chystá májky, pálení čarodějnic i prvomájové průvody

Domažlicko – Region se chystá na první máj. Dobrovolní hasiči připravují stromy na májky, svobodná děvčata a děti chystají barevné pentle, stavějí se hranice na pálení čarodějnic a recesisté malují transparenty na prvomájové průvody.

Gymnastky Sokola Domažlice zahájily sezonu v Praze

Praha – Jako již tradičně zahajují jarní závodní sezónu gymnastky TJ Sokola Domažlice na mezinárodním závodu v gymnastickém dvojboji – Memoriálu Evy Bosákové v Praze.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies