FK Baník Most – Jiskra Domažlice 2:3 (1:1)
Baníkovci vedení novým trenérem Pavlem Medinským a asistentem Zdeňkem Slowikem z Tachova, který kdysi oblékal dres Poběžovic v krajském přeboru a byl spoluhráčem gólmana Petra Hutty, začali lépe. V 5. minutě se po rohovém kopu navrátilce z Příbrami Danoskiho dostal k míči Řehák, ale jeho povedenou střelu na brankové čáře vykopl Beránek. V 9. minutě protáhl Švihoříka v bráně Jiskry Danoski po vysunutí Šuralem. Až pak se na nerovném travnatém hřišti č. 1 začala osmělovat i Jiskra a dostávala se na dostřel ex-plzeňského brankáře Mandouse.

Změnu skóre přinesla 34. minuta. Domažlický kapitán Mužík rozehrál z pravé strany roh, na který si naběhl Hošek a střelou pod ´víko´ překonal bezmocného Mandouse – 0:1. Stejný hráč se do zakončení dostal za další tři minuty znovu, ale brankář Baníku byl tentokrát úspěšnější stejně jako ve 38. minutě při pokusu Roubala. Most se dočkal vyrovnání pět minut před koncem poločasu, kdy Danoski proměnil penaltu nařízenou po souboji Bauera s Procházkou v šestnáctce. Ve zbytku poločasu Jiskra ještě zahrávala dva rohové kopy Mužíkem. Ten druhý přizvedl Bauer a Mandous jen se štěstím Javorského tvrdou ránu vyrazil.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté, když se po pouhých dvou minutách trefil střídající Leitl – 1:2. V 51. minutě vysunul Mužík Špírka, ten však o kousek minul domácí svatyni. Za další dvě minuty už se ale skóre měnilo, to když se z levé strany prodral Došlý a zvýšil na 1:3. Po sérii šancí Chodů převzali znovu iniciativu domácí. V 76. minutě zahrával Danoski trestný kop, šikovně obstřelil dvoučlennou zeď Jiskry a balon zapadl k levé tyči Švihoříkovy branky – 2:3. Tento stav už vydržel až do konce.

Domažličtí tak získali další cenný skalp druholigového celku. Ostrý start je čeká v neděli 8. března na moderní umělce v Praze na Vyšehradu, kde je čekají ´Šemíci´ kouče a majitele v jedné osobě Jaroslava Klímy.

Ohlasy po utkání:

Záložník Lukáš Roubal, Jiskra Domažlice: „V úvodu na nás bylo znát, že je to naše první utkání na přírodní trávě, ale postupem času jsme si zvykli, předvedli pár pěkných kombinací a po rohu jsme se dostali do vedení. Škoda pak té penalty. Ve druhé půli jsme se v prvních minutách dvakrát prosadili a to tam ještě byly šance na další góly. Domácí pak prostřídali a snažili se s utkáním něco udělat, my jsme chtěli výsledek uhájit a dohrát utkání v klidu, což se nám až na jeden trestný kop povedlo. Je dobře, že nám generálka vyšla, dobře jsme se naladili na první soutěžní utkání, které bude důležité pro vstup do jarní části soutěže. Vyšehrad hraje doma, bude na nás chtít vlétnout. Na to se musíme připravit. Na podzim se po špatném začátku postupně rozjeli a stoupali tabulkou až na páté místo, takže tam nějaká kvalita určitě je."

Trenér Pavel Medynský, Baník Most: "Pořád máme handicap, vzhledem k tomu, že jsme u mužstva vlastně jen týden. Druhá věc je, že prvních dvacet minut utkání jsme poměrně organizovaně bránili. Po obdržené brance se hráči nechali rozhodit a zbytek poločasu byl z naší strany chaotický. Ve druhém poločase se hra obrátila. Prvních dvacet minut jsme byli zase rozhození až ke konci po prostřídání se to malinko zlepšilo, ale v naší hře je stále hodně otazníků. Nedá se říct, jestli v prvním poločase hrála silnější nebo slabší sestava. Snažíme se vybírat hráče, kteří budou v našem prvním zápase v Třinci odolní. Dnešní utkání nám ukázalo, že někteří hráči mají psychiku rozhozenou pod dojmem, že prohráváme, i pod dojmem, že se nám úplně nedaří. Na tom musíme zapracovat. Začátek soutěže určitě bude důležitý , ale pro nás budou důležitá všechna jarní kola."

Baník Most I.: Mandous – Běloušek, Avdič, Šural, Řehák – Wermke, Jan Procházka, Schut, Danoski – Kurtaj, Jiří Procházka. II.: Mandous – Maruna, Běloušek, Šural, Řehák (60. Štefko) – Wermke (60. Veselinovič), Schut, Avdič, Kurtaj – Danoski, Jiří Procházka. Trenér: Pavel Medynský.
Jiskra Domažlice: Švihořík – Hrubý (46. Vojtko), Tůma, Bauer, Beránek – Javorský (46. Špírek), Roubal (46. Leitl), Braun, Mužík, Došlý – Hošek. Trenér: Purkart.
ŽK: 2:3. HR: Zavadil – Průša, Podroužek. Diváků: 30. ⋌(poj)