Staňkovští v nočním duelu porazili Baník

Horšovský Týn – V úterý večer se v dohrávce turnajového zápasu střetli na ´umělce´ v Horšovském Týně fotbalisté Staňkova a Baníku Kamenný Újezd. Hosté, kterým patří předposlední příčka okresního přeboru na Plzni severu, berou účast na turnaji jako výtečnou přípravu, ale proti Staňkovu, celku ze špičky I. B třídy, velkou šanci na výhru neměli…

1.3.2013

Hříchovický Torres Tomáš Homolka nastoupil za FK Staňkov proti Baníku Kamenný Újezd.Foto: Deník/ Václav Tauer

FK Staňkov – Baník Kam. Újezd 4:2 (2:1)
Staňkovští dorazili v silné sestavě včetně adepta na zápisné Ondřeje Bauera (FC Dynamo H. Týn), plno bylo i na lavičce, takže expert na Koloveč Milan Kucharič se tentokrát mohl věnovat výhradně ´koučinku´.

Domácí lépe využívali celou hrací plochu ke kombinaci, výpadům po stranách a nebezpečným centrům do vápna, takže před Schejbalem docházelo k řadě soubojů. Na jeden z nich ve druhé půli doplatila i již zmiňovaná nová posila Staňkova Bauer, jehož hlava se potkala s kopačkou bránícího hráče a ´šťastné sedmičce´ tak asi nechtěný výraz tvrďáka dodá čtyřcentimetrový ´šlic´. Hosté vsadili na defenzivu a výpady středem pole, s jejichž likvidací měli kvůli nevynuceným i vynuceným rotacím hráčů chvílemi nesešikovaní domácí potíže. Po jedné takové akci šli hosté do přečíslení a Betinec nijak závratně záludnou střelou zdálky vyloudil na tvářích brankáře Jánského ruměnec – 0:1. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali po několika minutách, kdy Čonka vybídl ke skórování ´lufťáka´ Brože, který na noční zápas obětavě dorazil z Prahy – 1:1. Ve 27. minutě si s obranou Baníku pohrál dravý staňkovský Torres Homolka a Zahoř poslal domácí do vedení – 2:1. Svěřenci trenéra Kuchariče ještě v závěru poločasu zahodili šanci, kdy šli tři na brankáře.

Úvod druhé půle začal náporem Staňkova, kdy do pokutového území Baníku létaly centrované balony zleva i prava, ale gól padl na druhé straně, kdy hosté skórovali s pomocí domácích obránců poté, co balon po biliáru mezi Bauerem a Dolejšem skončil v síti – 2:2. Nadále se hrálo více na polovině hostů. Po jednom centru ze strany se k míči dostal Bauer, ale střela mu nesedla, balon sklouzl ke Štverkovi v pokutovém území, kde byl faulován a sudí nařídil pokutový kop. Na Brožovu ránu si Schejbal sice sáhl, ale neudržel ji – 3:2. Domácí pokračovali v tlaku, Vítěznou pojistku přidal mladý Martin Levý, posila z Poděvous, který těžil z Štverkova průniku podél lajny a přihrávky na střed, odkud měl cestu na branku trestuhodně volnou – 4:2.

Staňkov: Jánský – Štverka, Dolejš, Kaufner, Bauer – Zahoř, Gust, Hermann, Brož – Čonka, Homolka. Na střídání: Bozděch, Levý, Regál, Kukla, Voves. Trenér: M. Kucharič.

Kamenný Újezd: Schejbal – Kafka, Kožíšek, Kraut, Kouba – Čížek, Betinec, Hackel, Hauer – Ježek, Kočí. Na střídání: Vozabule, Kormaník. Trenér: J. Kožíšek.